Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 09:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Menu w APP 2 i coś w rodzaju Smart Compositor w MediaStudio 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Menu w APP 2 i coś w rodzaju Smart Compositor w MediaStudio
Witam,
szukałem na forum ale nie znalazłem informacji dot. robienie menu w APP 2.
Niedawno przez przypadek (grzebiac w programie) wlaczyla mi sie jakas zakladka z planszami do robienie menu, ale nie wiem jak to zrobilem :)
Jesli ktos bedzie uprzejmy wytlumaczyc jak to sie robi bede wdzieczny.
W ksiazce ktora kupilem - Adobe Premiere Pro cwiczenia nie ma tego.
Drugiej Ksiazki ktora polecacie niestety nie ma.

Drugie pytanie - czy w AAP 2 jest cos takiego jak np. w Media Studio 8 - Smart Compositor (o ile dobrze pamietam) - w wersji testowej jest tam chyba cos kolo 3 szablonow.

wtorek, 3 kwietnia 2007, 16:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepiej przy otwartym AP wcisnij F1. W pasek search: wpisz "menu"
Masz tam wszystko ładnie opisowo i obrazowo wyjaśnione :)

wtorek, 3 kwietnia 2007, 18:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepiej przy otwartym AP wcisnij F1. W pasek search: wpisz "menu"
Masz tam wszystko ładnie opisowo i obrazowo wyjaśnione :)

:)
OK, chodzilo mi wlasnie o to w window - DVD layout
Ale z tego co zobaczylem menu jest dla np. danego projektu, czyli zaznaczasz jakies miejsca i tam prowadzi wybor.
A czy da sie np. zrobic cos takiego by do menu dodac kilka innych projektow, moze cos przeoczylem?
Ja np. jak krece coreczke to potem z tasmy np. 40-45 minut wybieram kilka smiesznych, wesolych scen, obrabiam je (osobne projekty)- jakies efekty itp. i np. w VideoStudio 8 do menu mozna dodac te "osobne" projekty, do menu dodaje tez caly film jak leci - to taka forma archiwim coreczki :)
Wiec jak ktos chce zobaczyc dziwaczne sceny z danego filmu to je oglada, chce caly film tez ogladnie, wszystko w jednym menu.

A co z drugim pytaniem, moze chociaz podac jakie wtyczki mozna uzywac, najlepiej free a jak nie to jakies testowe co robia takie efekty.

wtorek, 3 kwietnia 2007, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czy w AAP 2 jest cos takiego jak np. w Media Studio 8 - Smart Compositor

Nie wiem czy Smart Compositor z Media Studio to to o czym myślę ale kto wie. :wink:

Pozostałe wtyczki choć pewnie nie wszystkie znajdziesz tutaj.

wtorek, 3 kwietnia 2007, 20:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie, to nie to, Smart Compositor w MediaStudio 8 to cos w rodzaju czołowki (nie za bardzo wiem jak to nazwac) - np. jest tam taki wygladajacy na jakis telebim zlozony z kilku monitorow, w monitory mozesz powsadzac klipy, zdjecia, do tego napisy, potem to wszystko sie np. "rozsypuje"
Chodzi mi o jakas wtyczke/plugin robiacy takie efekty, pluginow masa ale co wybrac?

wtorek, 3 kwietnia 2007, 22:28
Bywalec
Bywalec

jak ominac taka rzecz. premiere gdy robie sobie menu a nastepnie eksportuje do obrazu DVD nagrywa jeszcze katalog z jakimis bzdurami do niczego nie potrzebnymi ktore nie sa jakby czescia plyty dvd video a jedynie pozwalaja na edycje w jakims zewnetrznym programie w efekcie nie da sie wypelnic plyty po brzegi bo zajmuje nie cala plyte co zrobic ???

wtorek, 2 października 2007, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re:
e-root napisał(a):
Nie, to nie to, Smart Compositor w MediaStudio 8 to cos w rodzaju czołowki (nie za bardzo wiem jak to nazwac) - np. jest tam taki wygladajacy na jakis telebim zlozony z kilku monitorow, w monitory mozesz powsadzac klipy, zdjecia, do tego napisy, potem to wszystko sie np. "rozsypuje"

Witam.
Smart Compositor jest fajny - ma też swoje wady, ale jak się wie jak to można je obejść ;) Smart Compositor to tak naprawdę zapis projektu z szybkim linkowanieniem nowych materiałów.

Powiem szczerze - bardziej interesuje mnie czy będzie możliwość wstawiania przejść pomiędzy klipami tak jak to jest w Media Studio Pro 8 czy w VEGAS 8 - po najechaniu klipem na inny klip na założonym fragmencie zostaje wstawione przejście - przyspiesza to pracę o jakieś 15-20%. Co więcej wstawiane przejście używa tylko fragmentów klipów które były na TL - jeśli więc klip był wcześniej odpowiednio docinany to jego dłogość się nie zmienia. Podobnie - po rozdzieleniu tak złożonego przejścia powinny być dostępne dwa klipy o długości która była przed operacją wstawiania przejścia.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

wtorek, 11 marca 2008, 10:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]