Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 09:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Eksport z AP 6.5 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Eksport z AP 6.5
Witam,

Pierwszy mój post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :)
Przejrzałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytanie:
Czy jest możliwość eskportu edytowanego materiału w divx w jego zaimportowanej postaci, bez dodatkowej kompresji, jedynie ze zmianami w przejściach etc?

Chciałbym działać w ten sposób:
1. Zgrywanie materiału z kamery (Panasonic gs180) do dv avi
2. Archiwizacja materiału za pomocą VirtualDub (divx 6.2, multipass 2000 kbps, 25 f/s,deinterlace+resize512x384+sharp, Ac3 48000 Hz 160 kb/s)
3. Edycja materiału za pomocą AP 6.5 (lub jakiegoś innego)
4. Eksport BEZ dodatkowej kompresji video (proszę nie mylić z brakiem kompresji w ogóle, chcę zachować poprzednią kompresję divx bez "nakładania" kolejnej co niesie za sobą utratę jakości)

Czy jest w ogóle coś takiego możliwe?
Zdaję sobie sprawę, że działam trochę na opak, bo normalnie powinno się robić edycję na formacie dv avi, a potem kompresja do divx, xvid czy co tam się chce.

Problem w tym, że kręcę dużo, a czasu na obróbkę nie ma i miejsca na trzymanie surowego materiału na dysku i kasetach mini dv również brakuje. Więc pomyślałem, że skompresuję sobie zgrany materiał do divx i wolnej chwili go obrobię.

Ustawienia kompresji jakie podałem wyżej dają jak dla mnie całkiem zadawalający efekt jakość/objętość i po edycji chciałbym właśnie otrzymać film w tej formie. Niestety, w AP 6.5 nie udało mi się znaleźć takiej opcji, zawsze musi być kompresja/konwersja po edycji pliku źródłowego?

Być może podacie jakieś inne narzędzie do obróbki divx? Wykonuję w sumie podstawowe czynności jak cięcia, nieskomplikowane efekty, napisy, podkład muzyki i mixowanie z oryginalną ścieżką...bez fajerwerków. Tak naprawdę szybkość działania, prostota i niezawodność byłaby dla mnie ważniejsza niż przeogromna ilość funkcji (np jak w AP PRO 2.o), do których i tak bym nigdy nie doszedł.

Z góry dzięki za odpowiedź i przy okazji życzę Wesołych Świąt!

No, to mała aktualizacja.
Wczoraj jeszcze zmonotwałem w AP 6.5 film, którego źródłem był .avi w divx (z kompresją jaką opisywałem wyżej) i wyeksportowałem go znów z komrpresją divx, tym razem jednoprzebiegową 2000kbps i efekt był całkiem ok.

Dziś jednak dostałem w swe ręce AP pro 2.0 i mi się spodobał bardziej :) Intuicyjność obsługi jest większa i łatwiej się chyba w nim połapać nie mając dużego przyzwyczajenia do AP 6.5 (w moim przypadku v6.5 użytkowałem 1 noc ;P).
Zmonotowałem więc filmik bazujący na tym samym divx co poprzednio. Edycja i montaż poszły sprawniej i szybciej niż w AP 6.5 jednak pojawił się problem po eksporcie. Ustawienia eksportu również jak poprzednio w AP 6.5 jednak plik wynikowy miał dziwne objawy: momentami plamy rozmywających się i rozrzucających pikseli, przesunięcia dźwięku...no ogólnie kiszka. Próbowałem kilka ustawień z tym samym kodekiem i niestety bez większych zmian.
Pomógł dopiero eksport do dv avi =(654mb-2.40min) i następnie dwuprzepiegowa kompresja do divx w VirtualDub - parametry jak podałem na początku pierwszego postu =(45mb).
Efekt końcowy zadawalający jakościowo, jednak proces długi, nieco zagmatwany, kompletnie nie zautomatyzowany i zabiera za dużo miejsca w trakcie operacji (konieczność eksportu do dv przed kompresją)
Stąd moje pytanie: czy po prostu da się szybciej i łatwiej??

sobota, 7 kwietnia 2007, 01:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]