Teraz jest poniedziałek, 21 stycznia 2019, 18:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 wyszukiwanie dropów 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post wyszukiwanie dropów
czy jest jakiś sposób w AP 2.0 na wyszukiwanie dropów, jeśli nie to moze jest ktoś w stanie polecić jakiś plugin lub oprogramowanie !

poniedziałek, 21 maja 2007, 12:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kiedyś Pinnacle teraz Avid Liquid Edition zaznacza na klipach pomarańczowymi trójkącikami przerwy w timecodzie/dropy.

poniedziałek, 21 maja 2007, 15:57
Stały bywalec
Stały bywalec

to akurat wiem, nie przepadam jednak za tym oprogramowaniem, miałem nadzieją że da się znaleźć coś innego trudno jest wyłapać 2 sekundowy drop w środku jakiegoś tańca.

wtorek, 22 maja 2007, 08:36
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Najnowsze wersje Scenalyzera posiadają taką opcję, możesz już na etapie zgrywania z kamery wyłapywać takie klipy i je jakoś oznaczać.
Pozdrawiam

wtorek, 22 maja 2007, 09:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

trudno jest wyłapać 2 sekundowy drop w środku jakiegoś tańca

Ja przy montażu wyłapuję każdy ewentualny dropik gdyz szczegółowo przegladam materiał który montuję, sekunda po sekundzie.
Czyżby u Ciebie montaz polegał na zgrywaniu opcją scene detect i dawaniu przejść?
Bo tak to wygląda :wink:
A wracając do pytania AP nie ma takiej opcji.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 22 maja 2007, 09:24
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja przy montażu wyłapuję każdy ewentualny dropik gdyz szczegółowo przegladam materiał który montuję, sekunda po sekundzie.

Zajmuję się montażem już ładnych pare lat, wnioskuje więc, iż albo cwaniakujesz albo masz mało pracy :wink:
pozdrawiam

wtorek, 22 maja 2007, 17:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

cwaniak nie cwaniak ale ja bacznie obserwuje materiał podczas przechwytu i już wtedy widze jak coś jest nie tak...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 22 maja 2007, 18:02
Stały bywalec
Stały bywalec

ja też się tak staram ale często jest tak że w tym czasie musze robić coś innego na drugim kompie, materiał przeglądam bardzo dokładnie, sam tańce przeglądam głównie pod kątem stabilności, patrze czy nikt nie potrącil kamerzysty, czy się koleś gdzieś nie zachwiał, nie lubie po prostu narabiać sobie pracy jeśli jakiś program wyszuka za mnie dropy to po co ja mam to robić, podobnie jest z podziałem na sceny, jeśli program za mnie dzieli to po co ja sobie będe roboty narabiał. A jak zgrywam materiał też nie stecze przed telewizorem 5 godzin i nie paterze się jak wół w namalowane wrota.

wtorek, 22 maja 2007, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

mmstudio napisał(a):

Zajmuję się montażem już ładnych pare lat, wnioskuje więc, iż albo cwaniakujesz albo masz mało pracy :wink:
pozdrawiam

Ty mi sie tu nie obrażaj :wink:
studio8 napisał(a):
jeśli program za mnie dzieli to po co ja sobie będe roboty narabiał
Tu masz odpowiedź.
Stwierdziłem tak dlatego iż ja nie wyobrażam sobie montazu bez dokladnego sprawdzenia materiału.
Piszesz ze cięzko znaleźć dwusekundowego dropa. A co bedzie gdy na ciasnej sali podczas tańca któryś z gości niechcący Cie poszturchnie i bedzie to widoczne na filmie? Tez to zostawisz i oddasz tak klientowi bo nie zauważyłeś?
Powiem Ci, ze mam znajomego fotografa, który od kilku lat równiez filmuje. U niego własnie "montaz" polega na zrobieniu czolówki i dawaniu przejść miedzy cięciami kamery. Twierdzi, że trzeba tak nagrywać aby się nie narobić przy montażu :wink:
Myslę, że wielu przyzna mi tu rację, że montaz trzeba robic precyzyjnie i wyłapanie dwusekundowych błedów taśmy nie powinno byc problemem.(pod warunkiem, że robisz prawdziwy montaż)
Pytasz czy mam za malo pracy? Jesli 16 - 17 godzin dziennie z przerwą na obiad to mało, to pozazdroszczę Tobie wytrwałosci.

Miłego dnia!!!

środa, 23 maja 2007, 08:04
Stały bywalec
Stały bywalec

nie zrozumieliśmy się, napisałem wyżej, że przeglądam materiał głównie pod kątem stabilności, chodzi mi przede wszystkim o tańce, natomiast nie napinam się i nie udaje że jestem tak perfekcyjny iż wyłapie każdego najmniejszego dropa i dalej uważam że ty też nie wyłapiesz, jeśli montażyści nie popełnialiby błędów, montaże jakichkolwiek filmów ( choćby spiderman) byłyby idealne a nie są. Mi na dropy nie narzekał jeszcze żaden klient, tyle ile moge to wyłapuje, dbam o kasetki i często je wymieniam.
Powtórze jeszcze raz jeśli jednak zrobiłby to za mnie jakiś program to oszczędziłby mi czasu, a jako że doba nie ma 48 godzin człowiek nie żyje 500 lat to na czasie bardzo mi zależy, mam taką małą dewizę "rób tak aby zrobić ale się nie narobić". Pracuje dziennnie na tyle długo, że staram się oszczędzać każdą minutę nie chce się przekręcić za kilka lat

[ Dodano: Czw Maj 24, 2007 8:28 am ]
jeszcze jeden drobiazg nie wierze że pracując po "16 - 17 godzin dziennie z przerwą na obiad" jesteś w stanie skutecznie się skoncentrować przy montażu, znowu nie chce się przechwalać ale ja już tak pracowałem i zdarzały mi się śmieszne błędy wynikające z przemęczenia (co prawda pracowałem wtedy na Pinnacele Liquid Edition - mam teraz wstręt do tego programu). Staram się wiec cały czas usprawniać coś w procesie montażu: wymienić procesor aby szybciej renderował, a teraz nabyć program aby wyszukiwał mi dropy i zmniejszyl margines błędu człowieka.
pozdrawiam

czwartek, 24 maja 2007, 07:03
Stały bywalec
Stały bywalec

Odpowiedz już padła- Scenalyzer live 4.0 - b. dobry program i nie tylko do wyszukiwania dropów ;)

pzdr! Nixi

czwartek, 24 maja 2007, 23:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]