Teraz jest środa, 12 sierpnia 2020, 03:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Multi-camera czym to sie je 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Multi-camera czym to sie je
Witam
mam problem z materiałem z dwóch kamer, wiem ze jest opcja montażu typu multi camera gdzie mam jednoczesny podgląd obu kamer i swobodnie wybieram materiał który mnie interesuje oczywiscie po synchronizacji, dotychczas stosowałem metode obydwa materiały w osobnych sekwencjach i w trzeciej wybrane elementy synchronizowane na dzwiek, ale do podglądu musze na zmiane przełaczac scieżki co jest uciązliwe bogu dzieki ze to nie 3 kamery, nie mogę dojś jak "zmusic" program aby mozliwa była edycja w trybie multi kam opcja pod prawym klawiszem myszy jest "niedostępna" tzn. widnieje ale jest "szara" proszę o pomoc co i jak zrobiś aby możliwa była praca w trybie multi cam.
z góry dziekuje

czwartek, 7 czerwca 2007, 23:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w AP Pro 2.0 jest taka opcja - wciśnij F1 i tam w pomocy jest to BARDZO prosto opisane :)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 8 czerwca 2007, 17:07
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jeżeli jeszcze Cię to interesuje - tworzysz sequence 1 w której na video 1 wkładasz clip z pierwszej kamery a na video 2 z drugiej, oczywiście synchronizujesz to wszystko. Następnie tworzysz sequence 2 i do niej na video 1 wrzucasz sequence 1. Wtedy (w sequence 2) uaktywni się opcja multi-camera. Wtedy w prawym górnym rogu okna podglądu klikasz ten czarny trójkącik i tam masz opcję Multi-Camera Monitor. Uaktywnij ją, pojawi Ci się nowe okno, gdzie z lewej strony masz podgląd z obu kamer a z prawej podgląd obrazu finalnego. Klikaj w lewym oknie na obraz z kamery, którą wybrałeś i zmieniaj, kiedy Ci pasuje. To chyba wszystko, z grubsza.

czwartek, 28 czerwca 2007, 08:51
Bywalec
Bywalec

Dzieki za odpowiedz doszedłem juz do tego dzieki odpowiedzi twojego poorzednika mam tylko problem z synchronizowaniem na Numbered marker robie wszystko zgodnie z opisem w helpie i nic z tego mi nie wychodzi sunchro na początek koniec sekwencji działa bez problemu na znaczniki niestety nie nie wiem co robie nie tak.

niedziela, 8 lipca 2007, 11:43
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja to robię mniej więcej tak - w oknie projektu klikam dwa razy klip z pierwszej kamery, pokazuje mi się on w oknie source, tam szukam jakiegoś charakterystycznego momentu - najlepiej wychodzi mi to z dźwiękiem. Kiedy znajdę ten moment klikam na znaczniku a po tym przeciągam klim na timeline na video 1. Potem robię analogicznie z odpowiednim klipem z drugiej kamery, szykam tego samego momentu, zaznaczam i wrzucam klip na timeline-video 2.Następnie przesuwam klip górny tak, aby oba znaczniki się pokryły, pojawia się taka czarna pionowa linia. Jeżeli coś nie gra, to powiększam timeline tak mocno, aby można było przesuwać klipy po jednej klatce, i dalej "na słuch"

niedziela, 8 lipca 2007, 13:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w synchronizacji "prze dźwięk" pomaga odsłuch jednego klipu na lewym kanale a drugiego na prawym kanale audio - wtedy słychać pzresunięcie w czasie między ścieżkami :)
inna opcja to użycie np. lampy błyskowej i wtedy synchronizujemy na błysk (w obrazie).

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 8 lipca 2007, 14:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie wiem jak w Premierku , w Vegasie wygodnie jest doprecyzować oglądając obwiednię dźwięku .

niedziela, 8 lipca 2007, 18:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a jeśli różnica odległości pomiędzy kamera1-źródło a kamera2-źródło jest jest bardzo duża??

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 8 lipca 2007, 20:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To różnica w obrazie również . Im większa , tym niedokładności mniej widoczne . Zawsze można poszerzyć ścieżkę ze słabszym dźwiękiem dla zwiększenia widoczności amplitudy .

niedziela, 8 lipca 2007, 21:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]