Teraz jest niedziela, 20 stycznia 2019, 21:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 After effects i gigantyczne rozmiary filmikow 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post After effects i gigantyczne rozmiary filmikow
Wrzuacam film 10 sekundowy do after effects (waga 27 mega format avi) .Po renderugnu po ustawieniu wszystkich opcji (bez zadnych kompresji i rowniez format avi) plik wazy 160 mega i jest gorszej jakosci ... co robie zle ? probowalem juz wszystki opcje ustawiac i nic ;/ Zreszta jak nie daje kompresji i zostawiam na aiv to powinien byc taki sam rozmiar ..

sobota, 20 października 2007, 12:41
Stały bywalec
Stały bywalec

Dodaj kompozycje do kolejki renderowania (Add to render queue) Klikinj na Output Module (bedzie pisało Lossless) a potem kliknij na Format Options. Wtedy wybierzesz sobie kodek (ale pamiętaj że.... możesz żałować że go wybrałeś)

o to ci choziło bo nie bardzo rozumiem.

sobota, 20 października 2007, 13:34
Moderator
Moderator

Błędem jest praca bez kompresji, najlepiej jeśli będziesz pracował w kodeku DV-AVI.
Microsoft AVI DV - dokładnie (jak większość userów). W kompresji DV pracują kamery więc najlepiej funkcjonować zachowując ten format.
P.G.

sobota, 20 października 2007, 15:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Błędem jest praca bez kompresji

explain

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

niedziela, 21 października 2007, 17:09
Stały bywalec
Stały bywalec

Błędem jest praca bez kompresji, najlepiej jeśli będziesz pracował w kodeku DV-AVI.
Microsoft AVI DV - dokładnie (jak większość userów). W kompresji DV pracują kamery więc najlepiej funkcjonować zachowując ten format.
P.G.

Montażysta Darek A. wybacz, ale jeśli się nie mylę to Microsoft AVI DV to jest stopień kompresji inaczej filmy zajmowałyby bagatela duuuużo więcej jak zajmują obecnie w fomacie właśnie: "Microsoft AVI DV"
Myślę że "Croolick" też miałby cosik ciekawego do napisania. 8O

niedziela, 21 października 2007, 19:09
Moderator
Moderator

tommyk7, No czytam Twego posta już czwarty raz i nijak nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi ???
Powoli przeczytaj co napisałem i przemyśl swoją wypowiedź. Ja mówię, że czarne - ty nieprawda, bo czarne.
tommyk7 napisał(a):
Microsoft AVI DV to jest stopień kompresji inaczej filmy zajmowałyby bagatela duuuużo więcej jak zajmują obecnie w fomacie właśnie: "Microsoft AVI DV

Żółte masło jest bardziej żółte od żółtego masła?
Najwyraźniej adamskyyy, wrzucił film z kamery jako DV i zrobił materiał bez kompresji, a ja mu proponuję pracę z utrzymaniem DV-AVI (formatem jaki został zgrany), a czy to będzie Microsoft, czy inne DV, jest to kompresją 1:5.
Jeśli chodzi o kolegę Croolick, z wieloletnim stażem sądząc po wieku pewnie nie wie o co chodzi, ale ważne, że mu ilość postów rożnie ...
P.G.

poniedziałek, 22 października 2007, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Darek masz racje! uwielbiam sobie nabijać posty, pisać o rzeczach o których nie mam pojęcia, wogóle nie znam sie na montażui i filmowaniu. Generalnie to uważam, że to Ty jesteś jedynym doświadczonym "filmowcem", a ja jestem tylko marnym robakiem który nie ma osobowości i próbuje ją odnaleźć w sieci. Mam nadzieje że może kiedyś będę taki jak Ty... a na pewno będę bo jak dożyje 40-tki to też będę miał kryzys wieku średniego albo bede myslał o sobie nie wiem co (i tu pewnie sie na mnie rzuci z "widłami" ta częśc forumowiczów która też jest w wieku średnim ale łudze sie że oni są dojrzalsi od Ciebie i nie bedą się wtrącać w te tematy z których Ty robisz durne dyskusje).

A co do DV - nie za bardzo sie nadaje do grafik itp. bo za bardzo degraduje jakość, to samemu można sprawdzić, natomiast jeśli tylko obrabiasz nagrania z kamery to w sumie można użyć tego kodeka (szkoda że nie zapytałem co renderujesz). Napisałem, że wybranie kodeka można żałować - nie uzasadniłem - fakt moja wina - a jeżeli znowu wyrenderowaną kompozycje będziesz chciał gdzieś użyć? wartałoby mieć taki klip w wysokiej jakość (nawet jeśli to ma byc tylko RGB 8bpc).Doskonale rozumiem że można mieć ograniczone możliwości poprzez brak miejsca na dysku. Używam AAE od ponad 2 lat i nigdy nie obrabiałem w nim materiału (ujęcia/animacji) dłuższego niż 10 minut. Co nie oznacza, że twierdze, że błedem jest obrabianie długich sekwencji. Więc jeżeli plik jest za duży to MOŻNA (ale nie trzeba - pamiętajcie że macie wolną wolę, sami mozecie też porównać kodeki) użyć bezstratnego kodeka typu Huffyuv albo Canopus Lossless. Zresztą po co ja sie tak rozpisuje i tak zaraz Darek A. stwierdzi że nie mam racji, i trzeba zrobić tak jak on robi. A ja dalej nie wiem o co chodzi ale przynajmniej licznik postów mi sie zinkrementuje....

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 22 października 2007, 01:29
Moderator
Moderator

A co do DV - nie za bardzo sie nadaje do grafik itp. bo za bardzo degraduje jakość, to samemu można sprawdzić,...a jeżeli znowu wyrenderowaną kompozycje będziesz chciał gdzieś użyć? wartałoby mieć taki klip w wysokiej jakość (nawet jeśli to ma byc tylko RGB 8bpc).Doskonale rozumiem że można mieć ograniczone możliwości poprzez brak miejsca na dysku. Używam AAE od ponad 2 lat i nigdy nie obrabiałem w nim materiału (ujęcia/animacji) dłuższego niż 10 minut. Co nie oznacza, że twierdze, że błedem jest obrabianie długich sekwencji. Więc jeżeli plik jest za duży to MOŻNA (ale nie trzeba - pamiętajcie że macie wolną wolę, sami mozecie też porównać kodeki) użyć bezstratnego kodeka typu Huffyuv albo Canopus Lossless.

Przepraszam że się wtrącam, ale na wszelki wypadek - podkreślając słuszność tego co powyżej napisał Croolick - dodam że zapis z kamery DV w innym niż DV kodeku nie ma sensu, (bo raz utraconej jakości już i tak nie nadrobimy. Co polecam pamięci zwolenników mpeg2 w SD). Co innego zachowanie wysokiej jakości materiałów z innych źródeł, ale to właśnie wyżej zostało napisane...
PS Wiem że to truizm, ale rzeczy oczywiste tez trzeba czasem powtórzyć :wink: (i posta nabić :lol: ).
pozdrawiam

poniedziałek, 22 października 2007, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli tak to ja się przyłączam.

A co do meritum to, moim zdaniem, każda zmiana kompresji stwarza okazję do pogorszenia jakości.

poniedziałek, 22 października 2007, 11:13
Stały bywalec
Stały bywalec

tommyk7, No czytam Twego posta już czwarty raz i nijak nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi ???
Powoli przeczytaj co napisałem i przemyśl swoją wypowiedź. Ja mówię, że czarne - ty nieprawda, bo czarne.
tommyk7 napisał(a):
Microsoft AVI DV to jest stopień kompresji inaczej filmy zajmowałyby bagatela duuuużo więcej jak zajmują obecnie w fomacie właśnie: "Microsoft AVI DV

Żółte masło jest bardziej żółte od żółtego masła?
Najwyraźniej adamskyyy, wrzucił film z kamery jako DV i zrobił materiał bez kompresji, a ja mu proponuję pracę z utrzymaniem DV-AVI (formatem jaki został zgrany), a czy to będzie Microsoft, czy inne DV, jest to kompresją 1:5.
Jeśli chodzi o kolegę Croolick, z wieloletnim stażem sądząc po wieku pewnie nie wie o co chodzi, ale ważne, że mu ilość postów rożnie ...
P.G.

hmmmmm
ja czytam i też się dziwię bo niechodziło mi tu o nazwę "microsoft" która nie ma w ogóle znaczenia, a DV avi po zgraniu już jest samym w sobie stopniem kompresji ale tak jak kolega powyżej napisał jak ma się kompleksy to się ma i nic takiemu gościowi się nie przetłumaczy więc ja odpuszczam wiesz lepiej 8O

poniedziałek, 22 października 2007, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a co sadzicie o kodeku blackmagic pod winde ?

poniedziałek, 22 października 2007, 16:52
Nowy
Nowy

można sie dowiedzieć w skrocie co zrobic zeby avi po zrenderowaniu mialo normalna jakosc??

sobota, 17 listopada 2007, 11:43
Moderator
Moderator

jakby to było takie proste to by był jeden kodek. kompresji jest milion i różnią się jakością i wielkością. więc wytłumacz.

co do wypuszczania spod AE to zwykle animacje czy efekty w nim robione są używane w innym programie i dopiero wtedy, po kompozycji poddawane kompresji. do tego głównie służy AE. dlatego istotne jest nie tylko co kompresujemy, ale i co się będzie z tym dalej działo, czyli może dalej będzie poddawane obróbce na AE (on zawsze rekompresuje) albo czy potrzebny będzie kanał alpha. i to od odpowiedzi m. in. na te pytania zależy odpowiedź.

osobiście pracuję na animacjach, które koduję kodekiem Lagarith Lossless. wszelkie DV i inne DCT to masakra dla syntetycznego obrazu (choćby ze względu na zmniejszone próbkowanie koloru).

pozdrawiam

sobota, 17 listopada 2007, 17:05
Nowy
Nowy

normalna czyli taka jak przy zgraniu z kamery, łączac material zgrany z kamery a material obrobiony w after effecie widac ta roznice jakosci.
Jak najlepiej skompresowac w ae krotki clip do avi zeby go pozniej dolozyc do innych clipow w premierze i nie odbiegaly od siebie jakością

sobota, 17 listopada 2007, 21:42
Bywalec
Bywalec

jak najlepiej skompresowac w ae krotki clip do avi zeby go pozniej dolozyc do innych clipow w premierze i nie odbiegaly od siebie jakością

Wchodzisz w render queue, później w output module, dalej klikasz na format options i w zakładce wybierasz Microsoft DV.

Nie trza do tego 14 postów...

poniedziałek, 19 listopada 2007, 14:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona