Teraz jest niedziela, 20 stycznia 2019, 21:23

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Adobe Premiere cs3 brak obsługi *.mov 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Adobe Premiere cs3 brak obsługi *.mov
Hej mam dość uciążliwy problem otóż nie mogę za importować plików QuickTime zarówno w premierze jak i after effekcie :/

Może mam uszkodzony jakiś plugin? Który moduł programu za to odpowiada?

Sam program mam zainstalowany w systemie, ale zarówno w wersji 6.5 jak i 7.4 problem ten występuje i wciąż w programie adobe otrzymuje komunikat że plik ten nie jest obsługiwany. Czy reinstalacja może pomóc?

wtorek, 19 lutego 2008, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adobe Premiere cs3 brak obsługi *.mov
a masz zainstalowany quick time w systemie?

wtorek, 19 lutego 2008, 20:39
Nowy
Nowy

Mówiąc "że sam program mam zainstalowany w wersji..." miałem namyśli quicktima. Premier jest w wersji cs3. Juz sie dowiedziałem ze wersja quicktima 6.5 jest nie odpowiednia. Gdy jej nie mam zainstalowane nie pojawia mi sie obsługa plików mov i dv jednak po zainstalowaniu qt 7,4 opcje te są, a af mogę nawet kodować do qt błąd mi wyświetla że nie moge tych plików otwierać. Mimo że mam trial tych 2 programów (premiere i af) to i tak nie powinny się takie rzeczy dziać.

coś coraz dalej jestem kupna... :/

Niestety w wersji próbnej nie dano mi skorzystać z funkcji dynamic link dlatego render do qt jest mi bardzo potrzebny.

wtorek, 19 lutego 2008, 21:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, kolego mam ten sam problem z importem .mov do AP i AAE, wyskakuje albo brak zgodności, albo błąd. Najgorsze jest to, że jeszcze niedawno wszystko było OK. Właśnie się waham nad formatem, bo wiele projektów z udziałem .mov nie mogę kontynuować. :evil:

Pozdrawiam

wtorek, 19 lutego 2008, 22:37
Nowy
Nowy

Miałem ten sam problem i przez przypadek sam się naprawil. zrobiłem tak że pliki które chciałem zaiportować przenioslem do folderu w którym był zapisany projekt. Wszystko bylo OK. Jak tylko przeniosłm ten sam plik Mov na inną partycję lub dysk od razu był error i nie mogłem importowac nie wiem czym to tłumaczyć pozdrawiam.

piątek, 29 lutego 2008, 19:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

pkrzychu napisał(a):
Miałem ten sam problem i przez przypadek sam się naprawil. zrobiłem tak że pliki które chciałem zaiportować przenioslem do folderu w którym był zapisany projekt. Wszystko bylo OK. Jak tylko przeniosłm ten sam plik Mov na inną partycję lub dysk od razu był error i nie mogłem importowac nie wiem czym to tłumaczyć pozdrawiam.

witam
też mam triala i nie mam problemów z importem plików mov wszystko ok quick time w wersji 7,02 w wersji 7.4 nie działa

piątek, 29 lutego 2008, 20:49
Nowy
Nowy

Koledzy wielkie dzięki. Za obydwie solucje :-)

Proponuje to gdzieś przykleić, bo ten bug może sporo krwi napsuć. Nie wie ktoś czy nowy patch w oryginalnej full wersji rozwiąże ten problem?

piątek, 29 lutego 2008, 21:42
Bywalec
Bywalec

Katalog, w którym są mov'y nie może mieć w nazwie polskich liter. Jest to wina quicktime'a, nie adobe.

piątek, 29 lutego 2008, 22:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, potwierdzam, że działa wszystko OK jeśli zainstaluje się starszą wer. QuickTime np: 7.02. Z najnowszą 7.4 występuje w/w problem.

Pozdrawiam :mrgreen:

sobota, 1 marca 2008, 10:28
Nowy
Nowy

"Instalacja QuickTime'a 7.4 prowadzi do poważnej niekompatybilności ze wspomnianymi aplikacjami Adobe. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej system DRM, obsługiwany przez odtwarzacz. Nowy QuickTime regularnie sprawdza, czy w przypadku filmów pobranych z iTunes Music Store nie dochodzi do naruszenia systemu DRM. Tymczasem próba renderowania filmu w After Effects lub Premiere kończy się niepowodzeniem - wyświetlana jest informacja o błędzie, gdyż odtwarzacz uznaje operacje wykonywane w After Effects za naruszenie DRM.
Adobe i Apple współpracują nad rozwiązaniem problemu, jednak na dzień dzisiejszy nie polecam instalowania QuickTime'a w wersji 7.4. "
To cytat
Pozdrawiam

poniedziałek, 10 marca 2008, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja mam podobny problem tylko zę w Adobe Premiere 6,5. Pracujac w AP6,5 nie obsługuje mi QT. Po nałozeniu filtru np sepii program sie wykrzacza wychodzi bez zapisu. Zauważyłem ze jesli nie mam nic na Time linie to moge wchodzic w funkcje QT ale nakładajać filtr bezposrednio np na plik Avi program sie wyłacza. Podobne rzeczy dzieją sie z filtrem Film FX po nałozeniu go na plik jest ok ale chcąc zobaczyc zmiany z Altem program sie wyłacza? Co może byc przyczyną takiego działania programu.

wtorek, 11 marca 2008, 09:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]