Teraz jest czwartek, 3 grudnia 2020, 09:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Video i Audio w oddzielnych plikach 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Video i Audio w oddzielnych plikach
Witam! Jestem nowy na forum. Zakupiłem Premiere Elements 4. Świetny program (wcześniej pracowałem na Premiere 6,5), ale mam 1 problem: przy eksporcie filmu do MPEG,a (SHARE/PC/MPEG) program zapisuje mi w oddzielnym pliku Video (rozszerzenie *.m2v), w oddzielnym pliku Audio (rozszerzenie *.mpa) i tworzy jeszcze trzeci plik z rozszerzeniem *.xmp. Chciałbym mieć obraz i dźwięk w jednym pliku, bo nawet nie wiem jak to razem odtwarzać. Czy ktoś zna ten problem, bardzo proszę o pomoc. Mogę oczywiście wyeksportować do Wndows Media lub do QuickTima, wtedy dźwięk jest z video w jednym pliku, ale dla moich celów wygodniejszy jest MPEG. Ratunku!

wtorek, 13 maja 2008, 14:30
Moderator
Moderator

Post Re: Video i Audio w oddzielnych plikach
jeśli chodzi tylko o podgląd z dźwiękiem to jeśli skorzystasz z Media Player Classic do odtworzenia pliku m2v to jako dźwięk załaduje on plik o tej samej nazwie z rozszerzeniem dźwiękowym (mpa, mp2, wav).
osobne pliki w niektórych programach do authoringu łatwiej poddają się przetwarzaniu.

wtorek, 13 maja 2008, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki serdeczne. Ja standardowo używam BestPlayera, który jak mi się wydawało jest nakładką na MediaPlayera Classic. Przed chwilą ściągnąłem jego najnowszą wersję, ale nadal nie obsługuje dźwięku. Natomiast sam MP Classic jest OK. Muszę zainstalować mój filmik na kompie klienta, więc pewnie będę musiał mu zainstalować również MP Classic, bo chyba nie instaluje się wraz z systemem. Dzięki.

wtorek, 13 maja 2008, 15:53
Moderator
Moderator

MPC nie potrzebuje instalacji. kopiujesz sam plik mplayerc.exe i uruchamiasz bez instalacji. pamiętaj też o innych szczegółach. u klienta może np. nie być kodeka... :wink:

wtorek, 13 maja 2008, 16:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki. Zainstaluję cały K-Lite Codec Pack, który ma również WM Playera.

wtorek, 13 maja 2008, 16:28
Moderator
Moderator

Format m2v charakteryzuje się oddzielnymi plikami video i audio, lecz są one ze sobą ściśle skojarzone, alternatywą dla tego formatu jest m2p niemal identyczny standard, lecz audio mamy już wplecione w pliku video.
Nie znam Premiere Elements, być może potrafi on exportować do m2p.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 16 maja 2008, 01:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ściągnij sobie z netu jakiś darmowy muxer mpg i po kłopocie, załaduj do programu plik video i audio, a po zmuksowaniu będziesz miał jeden plik z rozszerzeniem mpg.

piątek, 16 maja 2008, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zrobiłem przed chwilą plik *.wmf i wszystko jest Ok. Każdy odtwarzacz go otwiera i można suwakiem dojść do każdego fragmentu filmu i nic się nie wali. Zrobię to jeszcze tylko w podwójnym kodowaniu i myślę, że po kłopocie. Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc. A swoją drogą jestem uparciuchem i będę walczył o dobrego AVIka, bo skoro program ma taką opcję to w końcu muszę go zrobić. Pozdrawiam wszystkich.

piątek, 16 maja 2008, 12:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]