Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 06:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Jak przegrać z taśmy dwie ścieżki audio? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jak przegrać z taśmy dwie ścieżki audio?
Witam! Moze to brzmi dość absurdalnie gdyż czytam iz poruszacie znacznie trudniejsze i ciekawsze problemy...ale ja mam kolejny....otrzymałem materiał zrejestrowany na taśmie mini dv na której został nagrany materiał audio w dwojaki sposób: 1. normalnie dźwięk przetworzony przez wbudowany mikrofon w kamerze i 2. zarejestrowany przez odzielny mikrofon również podłączony do tej samej kamery. Przegrałem caly materiał W Adobie ale trzymałem na timelinie tylko jedną ścieżkę stereo tę zgraną z kamery... mam pytanie : Jak przegrać obie ścieżki by móć póżniej miksować je bez zobowiązań? Pozdrawiam:)

środa, 23 lipca 2008, 00:31
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jak przegrać z taśmy dwie ścieżki audio?
Podpisuje się pod to pytanie. Bardzo ważna to dla mnie informacja i proszę o pomoc. Jak zgrać z kamerki dźwięk na 2 osobnych ścieżkach mono??

Panasonic AG-DVC30E + Monacore 600ST
Zoom H4

czwartek, 18 września 2008, 09:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

A czy na pewno masz dobrze zarejestrowany materiał?
W DVCAMie nie ma takich problemów w DV i HDV jest inaczej... ale można nagrać dwa niezależne ślady. Sprawdźcie czy po wyciszeniu jednego kanału słychać dwa ślady, generalnie zawsze się zgrywa tak samo ale kamerę można ustawić: Lewy -> ch1, Prawy -> ch2, L/P -> ch1,ch2 czyli mix z tego nie da się oddzielić bo suma zapisuje się na dwóch śladach. tylko gdy jeden mikrofon NA KAMERZE ustawiacie do kanału pierwszego a drugie źródło do kanału drugiego zgra się tak jak chcecie w jednym głośniku mikrofon w drugim mikroport np.

Na kamerze odsłuchajcie w słuchawkach, lewy oraz prawy kanał czy nie ma tego samego...

Pozdrawiam
Muchomor

czwartek, 18 września 2008, 10:19
Nowy
Nowy

THX:))) Sprawdzę czy w taki sposów da się odtworzyć ścieżkę... Jeszcze raz dzięki za info. Miałem sporo komentarzy czysto prywatnych... iż ścieżki można ustawić bezpośrednio w programie podzczas zgrywania a nie w kamerze...a ja się nie zgadzałem...czy miałem racje??? Montuję w Adobie...
Pozdrawiam....:)))

środa, 24 września 2008, 00:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]