Teraz jest środa, 2 grudnia 2020, 15:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 AP 6.5 Dodanie jednakowych transitions? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post AP 6.5 Dodanie jednakowych transitions?
czy jest możliwośc w 6.5 dodanie na długości paru clipów i tego samego efektu np crosse dissolve?
nie chiałbym pojedynczo dodawać tylko hurtem na zaznaczone pole?

wtorek, 12 sierpnia 2008, 12:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: AP 6.5 Dodanie jednakowych transitions?
Ja mam CS3 wiec napisze jak jest u mnie (nie powinno się zbytnio różnić)
Zaznacz elementy które chcesz wstawić z przejściami potem wybierz Project -> Automate to sequence/timeline (w menu okna, tam co jest File, Edit itd. :wink: ) Miedzy kolejnymi elementami powinno pojawić się domyślne przejście. Jeżeli chcesz aby automatycznie wstawiane było inne wyszukaj w efektach znajdź transition jaki Ci odpowiada, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i ustaw na domyślny.
Mam nadzieje, że na AP 6.5 będzie podobnie :)

pozdrawiam

środa, 13 sierpnia 2008, 01:02
Bywalec
Bywalec

Mam to w zakładce project automate to tmiline.
ale niemożna wejść na tą opcję bo niejest na czarno.??

czwartek, 14 sierpnia 2008, 10:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Może masz zaznaczone elementy na timeline. Zaznacz te które są na liście po imporcie do programu i które dopiero chcesz wstawić na timeline

czwartek, 14 sierpnia 2008, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obrazek
Obrazek

czwartek, 14 sierpnia 2008, 22:00
Stały bywalec
Stały bywalec

mam film ktory wycinam z 4 godzinnych plikow i powiem Ci ze podswietlenie wg Twojego scenariusza nie wiele daje moze zna ktos inny sposob ja AP pro2 nalozyc seryjnie jeden ten sam efekt na wszystkie przejscia?????????????????

środa, 24 września 2008, 17:06
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie jest to automatyczne nałożenie przejść, ale można dość szybko. Potrzebny efekt określ jako default, klipy powinny być na timeline na jednej ścieżce, która musi być aktywna t.j. podświetlona na jasno z lewej strony. Umieszczasz kreche na 1 przejściu i wciskasz ctrl+d (dla efektu video lub ctrl_shift+d dla efektu audio) następnie przeskakujesz do następnego łączenia (cięcia) naciskając Page Down (do przodu) lub Page Up (do tyłu) i znowu ctrl+d itd. Można osiągnąć niezłe tempo w minutę 60 łączeń. Powodzenia.

czwartek, 25 września 2008, 00:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja robie to w ten sposób i to jest chyba to czego wszyscy szukali zaznaczam na timeline klipy , wybieram sequence - aply default trnsitions to selection i ładnie układa mi przejścia na timeline , oczywiście wybrane przejście musi być oznaczone jako default

niedziela, 4 lipca 2010, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, temat podobny więc zapytam tutaj: czy da się zmienić w Vitascene domyślne przejście ? :?

poniedziałek, 5 lipca 2010, 11:03
Moderator
Moderator

Odniosę się do tematu i oto dokładny opis jak to robić w 6.5:
Wpierw musimy w sekcji transitions określić, który z nich ma być domyślnym, zaznaczamy go w prawym górnym rogu palety jest maleńki okrągły przycisk z trójkącikiem na sobie tam z listy wybieramy Set Selected as Default...
W okienku określamy ilość klatek trwania efektu, poniżej pozostawiamy Center at Cut i zatwierdzamy. Efekt domyślny w palecie transitions jest w czerwonej ramce.
Teraz zasadnicze zadanie, które można wykonać na dwa sposoby:
1 - w oknie klipów zaznaczamy te, które znaleźć się mają na time line (Ctrl+wybrany), lub Ctrl+A zaznaczając wszystkie, maleńka ikona w prawym górnym rogu z symbolem strzałeczki pozwala wybrać pozycję Automate to timeline i tu teraz najważniejsze:
=>>
w polu From Bin 1 wybieramy z listy Selected Clips (wybrane klipy) Ordering pozostaje b/z, w polu To Timeline w pozycji Insert At: wybieramy miejsce, gdzie cały nasz układ sekwencji ma wylądować na timeline, można przecież dołączać kolejne przed, lub po już będącym, nawet całym projekcie, wybieramy przez ile klatek trwać ma nasz domyślny efekt, wybierając jednocześnie frames, zaznaczamy poniżej pole Use Default Transition, możemy też Perform Audio Cross Fade, jeśli chcemy, aby dźwięk przenikał z sekwencji w kolejną i OK.
2 - sposób na błyskawiczny montaż:
W "pustym" Premiere klikamy na File, New, Storyboard.
Klikamy wewnątrz okna 2X wczytując wszystkie klipy, jakie chcemy zmontować (mogą to być nie tylko video), zaznaczamy je Ctrl+A i klikamy poniżej w oknie na mały przycisk symbolizujący, export na timeline (druga ikonka od prawej), dale postępujemy podobnie jak opisałem wyżej od symbolu ==>>.
Okno storyboard można, choć nie trzeba zapisywać.

poniedziałek, 5 lipca 2010, 16:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]