Teraz jest sobota, 28 listopada 2020, 07:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Materiał m2t na DVD kiepska jakość 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Materiał m2t na DVD kiepska jakość
Witam serdecznie.
Od rana różne fora przeszukuję i tu postanowiłem pytanie zadać, z wielką nadzieją iż ktoś mi coś podpowie. Posiadam kamerę sony HDR-HC7 i standardowo zrzucam materiał w formacie m2t. Posiadam adobe premiere pro 2.0 i zaczynam obróbkę wybierając ustawienia projektu adobe HDV - HDV 1080i 25 (sony 50i)
Po obróbce materiału chcę go sobie nagrać jako DVD i tutaj jest załamka, bo jakość jest tragiczna.
Zupełnie nie wiem co jest nie tak - gdy podłączam kamerę do telewizora, to obraz żyleta, a przy pokazie z płyty porażka straszna.
Dwa pytania:
1 czy do nagrywania DVD w full Hd musi być specjalna nagrywarka??
2 Jakie muszą być wszelkie ustawienia w premierze przy eksporcie do DVD aby zachować jak najlepszą jakość??

Ewentualnie jeszcze jedna prośba.
W jakim formacie trzeba materiał zrobiony w premierze wyeksportować aby można było potem go wciągnąć do IDVD?? mam też imaca i chciałbym tam zrobić menu do DVD.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc wszelką.

środa, 19 listopada 2008, 15:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Materiał m2t na DVD kiepska jakość
Jedno jest pewne. Nie zrobisz tego za pomocą AP2. Program ten ma mizerny encoder i konwersja do DVD kończy się klęską.
Pomijając to widzę, że nie jesteś zorientowany w tematyce wysokiej rozdzielczości. Musisz tak kierować losami projektu, aby tej rozdzielczości nie utracić przez konwersję do SD (DVD). Po edycji materiału HD, staraj się zapisać go w wysokiej rozdzielczości. Możesz konwerterować to do innych formatów HD, np. WMVHD, DivXHD czy MPEG2HD. Następnie możesz zapisać taki materiał na płycie DVD jako dane. Niestety dane te nie będę odczytywane przez odtwarzacz DVD , który nie jest w tym wyspecjalizowany, ale będzie je czytał prawie każdy komputer.
Początek masz dobry, ponieważ dostrzegasz niską jakość materiału po konwersji do SD.

Pozdrawiam

środa, 19 listopada 2008, 19:15
Nowy
Nowy

Wielkie dzięki za chęć pomocy. Sprawa wygląda tak iż materiał końcowy musi być w formacie DVD i najchętniej bym go poskładał na macu w IDVD. Tak więc jak wypuścić materiał z AP2??
czy jako export - movie czy jako export - adobe media encoder ?
i przeraża mnie ilość późniejszych ustawień, bo to czarna magia dla mnie.
Tych skrótów "WMVHD, DivXHD czy MPEG2HD" w ap2 nie znalazłem

czwartek, 20 listopada 2008, 14:47
Nowy
Nowy

jaroboro napisał(a):
Wielkie dzięki za chęć pomocy. Sprawa wygląda tak iż materiał końcowy musi być w formacie DVD i najchętniej bym go poskładał na macu w IDVD. Tak więc jak wypuścić materiał z AP2??
czy jako export - movie czy jako export - adobe media encoder ?
i przeraża mnie ilość późniejszych ustawień, bo to czarna magia dla mnie.
Tych skrótów "WMVHD, DivXHD czy MPEG2HD" w ap2 nie znalazłem

-przeczytaj ten wątek, ja zrobiłem test i materiał w SD wygląda bardzo dobrze.http://www.myapple.pl/wideo/76667-kilka ... -hd-3.html

piątek, 21 listopada 2008, 11:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]