Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 21:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Praca ze zdjęciami na Adobe Premiere. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Praca ze zdjęciami na Adobe Premiere.
Witam wszystkich forumowiczów, jestem fotografem, jeśli chodzi o sprawy związane z Filmem to nie posiadam żadnej wiedzy – Po prostu film to nie moja Bajka.
Zaistniała jednak konieczność aby liznąć bardzo podstawowej wiedzy na temat obsługi programu Adobe Premiere Elements 8 (na razie pracuje na trialu do czasu kiedy nie dowiem się czy na pewno ten program spełnia moje oczekiwania), dlaczego wolałbym ten ten program ? ponieważ mam w planie zakup Adobe Photoshop Elements 8 do obróbki zdjęć a te dwa programy w pakiecie mają dobrą cenę.
Po co mi w ogóle program do filmów ? – Ponieważ oprócz materiału zdjęciowego w postacji zdjęć na papierze i na płycie do przeglądania na komputerze, chce dawał także swoim klientom płyty z pokazem zdjęć aby mogli go odtwarzać na telewizorze poprzez DVD, chce aby było Menu, podkład muzyczny i możliwość wybory scen.
Upraszczając, wydaje mi się iż istnieją trzy największe grupy posiadaczy zestawów TV + DVD w Polsce :
1. Odbiornik TV CRT (proporcje obrazu 4:3) + Zwykłe DVD
2. Odbiornik LCD/Plazma (proporcje obrazu 16:9) + Zwykłe DVD
3. Odbiornik LCD/Plazma (proporcje obrazu 16:9) + bardziej wypasione DVD czytające wyższe rozdzielczości lub Blue –ray

Chciałbym zatem umieć przygotować płytę pod konkretnego klienta to znaczy pod sprzęt który on posiada.
Powiedzcie jakie parametry należy ustawić pod każdą z tych trzech opcji aby jakość obrazu była jak najlepsza oraz proporcje obrazu były ok. pod konkretny sprzęt.
A więc przejdę do sedna mojego pytania:

1.Jakie opcje przy tworzeniu nowego projektu należy wybrać dla każdej z trzech opcji które podałem powyżej ?

-AVCHD
Full HD 1080i 25
Full HD 1080i 25 5.1 Channel
HD 1080i 25
HD 1080i 25 5.1 Channel

-DV
Standard 48 khz
Widescreen 48 khz

-HDV
HDV 1080i 25
HDV 720p 25

2.Jakie opcje należy wybrać dla każdej z trzech opcji które podałem powyżej ? w

Edit/Project settings/General
Edit/Project settings/Capture
Edit/Project settings/Video Rendering

3. Są jeszcze opcje przy wypalaniu na płytę DVD ale w tej chwili nie pamiętam co tam była ale chyba : PAL, PAL Widescren, NTSC, NTSC Widescren.

Będę wdzięczny za pomoc i za podpowiedz co mam wybierać w tych opcjach, jeśli ktoś miałby czas i cierpliwość to mam także prośbę o wyjaśnienie do czego te wszystkie opcje służą, wolałbym wiedzieć co robie a nie klikać jak małpka ;)

P.S.Na pewno istnieją jeszcze inne parametry które są odpowiedzialne za jakość obrazu i proporcje ekranów, nie mam pojęcia jednak jakie, np.: opcje odpowiedzialne za to aby zdjęcia
Nie drgały, mieściły się w 100% na ekranie i inne ważne opcje i problemy o których nie mam nawet pojęcia, jeśli ktoś mógłby mnie oświecić w tym temacie to bardzo o to proszę.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

środa, 13 stycznia 2010, 12:03
Bywalec
Bywalec

Post Re: Praca ze zdjęciami na Adobe Premiere.
Panowie, serio nikt z was nie ma pojęcia do czego służą te funkcje ?

Pozdrawiam

piątek, 15 stycznia 2010, 11:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

alez wiemy, tylko ile mozna o tym samym pisac w kolko

piątek, 15 stycznia 2010, 12:53
Moderator
Moderator

albercikk napisał(a):
jestem fotografem

Fotografikiem :mrgreen:

To nie tak, odpowiedź na te pytania zna tu każdy średnio nawet zaawansowany w dziedzinie video user.
Z filmem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż nie jest to podobnie jak na papierze punkt, przy punkcie o stałej wielkości, proporcji i odstępie pomiędzy sobą, tu piksel emitowany na ekranie telewizora może mieć różny w proporcji kształt szerokości, a ten zdefiniowany jest w obrazie filmu i wymusza on interpolowanie ekranu w/g tej definicji.
Żaden program do edycji video nie pracuje w rozdzielczości nazwijmy to "gotowej", lecz obrazowi przyporządkowuje kształt piksela nadając mu jedynie informację "o ile ma się on rozciągnąć na ekranie".
Aby odpowiedzieć na każdy z punktów Twojego pytania trzeba by naprawdę rozpisać się niczym na kursie video i nie chodzi mi wcale o to, aby pompować Ci uszy jakąś wiedzą na temat edycji video, ale trzeba wiedzieć, że do filmu fotografie muszą być zniekształcone anamorficznie i zawierać tę definicję w sobie po to, aby na ekranie nabrały poprawnych proporcji.
Jedno jest pewne pierwsza grupa posiadaczy zestawów TV + DVD jest już praktycznie historią i nawet odradzamy klientowi taką opcję.
Trzeba naprawdę wtajemniczyć się w rozdzielczości poszczególnych standardów video i stosowanych w nich definicjach proporcji (PAR) wymaganych dla chociażby odtwarzaczy DVD, aby łatwiej było to pojąć, wtedy Twoje pytania będą już konkretne pozwalające na proste odpowiedzi, bo teraz dosłownie wszystkie zagadnienia to temat rzeka...

piątek, 15 stycznia 2010, 17:31
Bywalec
Bywalec

Degenerado napisał(a):
ależ wiemy, tylko ile można o tym samym pisać w kolko

hmm, nie chciałem od razu zadawać pytania bez upewnienia się czy temat nie był poruszany, więc przeszukałem całe podforum dotyczące Adobe Premiere i w tematach związanych ze zdjęciami, nie było zbyt wiele wyjaśnień na dręczące mnie pytania, byc może żle szukalem albo nie znam wszystkich opcji na forum.

Montażysta Darek A. napisał(a):
albercikk napisał(a):
jestem fotografem

Degenerado napisał(a):

jak zwał tak zwał, to tylko szufladki.
Montażysta Darek A. napisał(a):
albercikk napisał(a):
...ciach...
Trzeba naprawdę wtajemniczyć się w rozdzielczości poszczególnych standardów video i stosowanych w nich definicjach proporcji (PAR) wymaganych dla chociażby odtwarzaczy DVD, aby łatwiej było to pojąć, wtedy Twoje pytania będą już konkretne pozwalające na proste odpowiedzi, bo teraz dosłownie wszystkie zagadnienia to temat rzeka...

Ok a więc zostaje metoda prób i błędów, klienci nie będą czekać pół roku zanim stanę się ekspertem z dziedziny Video, ale proszę o podpowiedz gdzie można ową tajemną wiedzę posiąść ;) ? w wolnych chwilach będę studiował

Pozdrawiam

sobota, 16 stycznia 2010, 01:18
Moderator
Moderator

Szanowny PANIE FOTOGRAFIE już otrzymał Pan odpowiedź i to bardzo wyczerpującą .

To jest forum > tu nikt nie musi , lecz może > napisać specjalnie dla Pana referat z podstaw .
Dołączył Pan na to forum w 2005 roku .
Jeśli przez ten okres przeczytał Pan choć kilkanaście postów na tym forum to i wielokrotnie przeczytał Pan o tym o co się Pan pyta .

Zamień słowo zdjęcie na inne > a większość wątków na tym forum jest właśnie o tym .

Jak dla mnie temat do zamknięcia > no chyba , że ktoś ma ochotę napisać referat ( dla ułatwienia ) bogato zdobiony zdjęciami > krok po kroczku :lol: jak to zwykł pisać jeden z naszych kolegów filmoziutków .

sobota, 16 stycznia 2010, 11:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Amen:)

sobota, 16 stycznia 2010, 11:58
Moderator
Moderator

Podam tylko dwa linki, z których myślę chcący dowie się naprawdę wyjątkowo wiele:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielcz ... %87_ekranu
http://www.vcd.friko.pl/techinfo.html

sobota, 16 stycznia 2010, 12:08
Bywalec
Bywalec

Dziękuje za bardzo przydatne linki, na pewno skorzystam.

Pozdrawiam

sobota, 16 stycznia 2010, 16:44
Moderator
Moderator

Dla potrzeb fotografika myślę, że znacznie szybszym i wygodniejszym sposobem działania jest znalezienie sobie gotowej aplikacji, a jest ich dzisiaj naprawdę wiele potrafiącej dosłownie w sposób automatyczny, nie wymagający nawet dogłębnej wiedzy w temacie video, która utworzy nam miły dla widza slide-show z zaimportowanych doń fotografii, programiki tego typu, to proste kombajny, które wszystko zrobią szybko i wygodnie, a to jak wiadomo dla zakładu foto jest istotne, a nawet zapiszą gotowy projekt w postaci krążka DVD (Blue-Ray).

niedziela, 17 stycznia 2010, 09:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja też polecam albo jakąś aplikację, która działa z automatu, albo zlecenie komuś wykonania szablonu, chyba że chciałbyś aby każda prezentacja wyglądała niepowtarzalnie, wtedy polecam dogadać się z jakimś montażystą coby zrobił to za Ciebie :)

niedziela, 17 stycznia 2010, 16:42
Nowy
Nowy

albercikk napisał(a):
jestem fotografem

Degenerado napisał(a):

albercikk napisał(a):
jak zwał tak zwał, to tylko szufladki.

...ciach

Nie jak zwal tak zwal tylko albo ktos jest artysta albo nie. Rozne wyrazy rozne znaczenie.

wtorek, 27 kwietnia 2010, 23:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

i to nie ja napisalem

wtorek, 27 kwietnia 2010, 23:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Photo DVD Maker Professional
to prosty program i zautomatyzowany i zrobi ci płytkę jaka ci potrzeba
fotki masz dobre ale oglądanie ich surowych na odtwarzaczu jako pliki JPG jest niewygodne
ten i parę innych podobnych programów stosuje bardzo dużo kamerzystów-powodzenia

wtorek, 27 kwietnia 2010, 23:27
Moderator
Moderator

W tych cytatach, ktoś narobił strasznego bałaganu, a następni cytując pomylone cytaty i jeszcze odnosząc się do nich zupełnie utworzyli bigos.

wtorek, 27 kwietnia 2010, 23:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona