Teraz jest niedziela, 20 stycznia 2019, 11:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Problem nie płynnego wideo. 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem nie płynnego wideo.
Problem jest zlozony postaram sie wytlumaczyc pokolei.
Witam.Pracuje pod kontrola Adobe Premiere CS4. Skladam film w ustawieniach projektu 1280 x 720 i 50 FPS. Podglad Video to kodek 1-frame only mpeg.Material jaki składam to film z GRY PC.Gra jest trujwymiarowa i bardzo dynamiczna i szybka.Mimo tego że zgrywam z gry 300 FPS a w podgladzie w AP mam 50 fps obraz nie jest plynny tak jak powienien.(nie szarpie nie kaltkuje , nie wiem jak to nazwac film nie jest gładki) .Dodam że w grze niema możliwości włączenia roznego rodaju frame blend rozmazań motion blurów .Czyli statyczne ostre wyrazne klatki Znalazłem watek w internecie dlaczego mimo dużej ilości fps (50) film jakby szarpie.Powniewaz ludzkie oko "oczekuje rozmycia poruszajacych sie obiektow). jest na to bardzo prosty sposób mianowicie w AP na w timeline w plikach avi właczyć frame blend. Frame blend załatwia problem po czesci poniewaz uplynnia video ale przy szybkich zmianach obrazu psuje jakosc a dwa to ze za duza liczba klatek jest rozmazana.Wyglada to nastepujaco przedstawie zzuty ekranu z AP (export do pliku graficznego )

Frame Blend wyłączone >>> http://img205.imageshack.us/img205/589/ ... endoff.jpg

Frame Blend włączone >>> http://img98.imageshack.us/img98/7066/frameblendon.jpg

Jak widac na screenach frame blend psuje dobra jakosc filmu.
Nie bylem leniwy i poszukałem rozwiazania w internecie. Znalazlem opis jak sobie poradzić z nazwijmy to "nie gładkim video" i opis dotyczy tej same gry.

Przetlumaczone z angielskiego.

-1 W vegas prawym na plik timeline Insert/remove evelope --> Tick 'Video Supersampling' ....szukam odpowiednika w adobe premiere ale nie moge znalesc.

-2Reel Smart motion blur

To jest film zrobiony przy uzyciu tych dwoch efektow ( supersapling i reel smart motion blur)

http://www.own-age.com/vids/14872

Jak widać na filmie obraz jest bardzo płynny Jak zrobimy pauze widać delikatne rozmazanie obrazu. Właśnie o te rozmazanie mi chodzi.

Ja niestety nie posiadam Vegas i niezamierzam bo mam Wielki kombajn jaki jest AP cs4.
Wszystko robie według opisu (nie wychodzi jak na tym krotkim filmiku) Wychodzi na to że brakujacy element to własnie supersampling.

Co daje supersamling W Sony Vegas?? I czy może ktoś przyblizyć mi ten cały temat??Czy intnieje supersamling dla AP cs4 ?? Rozmazania ,płynnego wideo

niedziela, 28 lutego 2010, 04:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]