Teraz jest wtorek, 24 listopada 2020, 12:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Premiere Pro CS4 - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Premiere Pro CS4 - kilka pytań
Witam,

Od pewnego czasu próbuję "bawić się" w programie Premiere Pro CS4. Czytałem pewne poradniki, ale one nie ukazują w pełni większości ciekawych możliwości programu. Efekty przejścia, rozjaśniania, ściemniania, dodawania napisów itp są już mi znane, jednak chciałbym się dowiedzieć jeszcze kilku potrzebnych mi rzeczy.

1) Widoczne w filmie przyśpieszanie danej sceny. Czy wystarczy tylko zmienić Speed/Duration danej sceny? Chciałbym dodatkowo uzyskać wizualny efekt przyśpieszania filmu, tak jakby film był przewijany do przodu.

2) Podobnie jak w pkt. 1 tylko że cofanie.

3) zatrzymywanie obrazu i "puszczanie go dalej" lub cofanie.

4) dodawanie różnych elementów graficznych, strzałek itp. Czy wystarczy po prostu w polu dodawania napisów dodać poprzez Insert obiekt graficzny? czy jednak program oferuje symbole?

5) dosyć istota sprawa wydzielania ścieżki audio od video. Wiadomo, że dodając plik wideo w polu Timeline w miejsce Video, automatycznie dokładnie pod tym zostaje dodawana ścieżka audio pochodząca z tego filmu. Ja jednak chciałbym ją jakoś wydzielić, aby móc podłożyć to audio pod inny plik video (czyli automatycznie zależy mi na wydzieleniu samego video). Jest to istotne w przypadku, kiedy np. ktoś w filmie coś opowiada, kamera go ukazuje i w tym czasie na naszym oczom ukazuje się druga osoba która go słucha ale cały czas słychać ścieżkę ze sceny ukazującego osobę opowiadającą (nie, nie interesuje mnie posprodukcyjne dodawanie ścieżki dźwiekowej).

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Szymon.

niedziela, 21 marca 2010, 18:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Premiere Pro CS4 - kilka pytań
ad 1 http://www.youtube.com/watch?v=exzQPNP1IQY&feature=PlayList&p=2032D0A52FBF6F21&playnext_from=PL&playnext=1&index=11 time remapping

ad 2 jak ad 1 revers speed
ad 3 najlepiej przciąć film, zrobić przestrzń na zatrzymany kawałek i użyć Frame Hold ( od potrzeby in or out frame - czyli od pierwszej lub ostatniej ramki) można dodać filtr antyflicer
ad 4 zaimportować jako jpeg,png itp... a najlepiej psd na kanale alfa + rozdzielić warstwy przy imporcie

ad 5 ehhh jedna z opcji to alt + R clik na audio czy video i przesunięcie
Powodzenia

niedziela, 25 kwietnia 2010, 23:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]