Teraz jest czwartek, 17 stycznia 2019, 21:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Dziwna sprawa z plikami avi i kodekiem huffyav... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Dziwna sprawa z plikami avi i kodekiem huffyav...
Witam,

Film z VHS zgrałem na dysk do formatu AVI. Zastosowałem kodek huffyav. Zmontowałem z tego projekt w AP Pro. Wszystko poszło dobrze. Kilka dni temu wszedłem w mój projekt i okazało się, że jest problem z odtwarzaniem mojego pliku. Objawy są takie, że długość filmu na timeline jest taka, jak powinna być (1,5 godz.), natomiast właściwa treść mieści się w kilkunastu minutach i jest bardzo przyspieszona. Pozostała część to czarny ekran. Jednocześnie odtwarzany dźwięk pochodzi z pierwszych minut nagrania, niezależnie od tego w który miejscu timeline mam wskaźnik. Kodek huffyav jest zainstalowany.

Na próbę wrzuciłem do AP film w formacie XVID. O ile obraz jest ok, to dźwięk jest rozjechany. Nieważne gdzie postawię wskaźnik, dźwięk pochodzi z początku filmu.

Mój system to Windows 7. W ostatnim czasie nic nie robiłem z kodekami. Dziś zainstalowałem polecany na tym forum zestaw kodeków WIN7Codecs. Niestety nic to nie pomogło. Co dziwne film przechwycony z kamery Sony VX-2100 jest odtwarzany prawidłowo...

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

środa, 24 marca 2010, 23:47
Bywalec
Bywalec

Post Re: Dziwna sprawa z plikami avi i kodekiem huffyav...
Nie polecam używania kodeka huffyUV w Adobe Premiere u mnie powodowal dziwne błędy których nijak nie szło obejść. Jezeli masz mozliwosc skompresowania materiału jeszcze raz polecam kodek Lagarith ( ostatnia wersja to 1.3.20 i ta właśnie mam zainstalowana) . Generalnie ludzie nie polecaja Windows 7 i Adobe Priemiere ( u mnie tak samo Windows 7 + AP CS4 "gryzły sie" ) dlatego przeszedłem na sprawdzonego XP. i Teraz wszysko smiga jak powinno.

czwartek, 29 kwietnia 2010, 21:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]