Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 02:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 premiere cs5 i procoder 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post premiere cs5 i procoder
Witam.. mam pytanie. po stworzeniu pyty dvd poprzez encore w pakiecie cs5 zauwazylem ze jakosc jest gorsza niz z premiere 1.5 i procodera2. Pytanie moje czy da sie zainstalowac procodera2 lub 3 do cs5? Lub co moze byc przyczyna... ustawienia w encorze standardowe nic nie zmienialem... bitrate ustawilem na max 9.... (wybaczcie za brak polskich czcionek :)))
Dzieki za odpowiedz

wtorek, 7 grudnia 2010, 16:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: premiere cs5 i procoder
moze fieldy zamieniles - wystarczy, robi sie mydlo

wtorek, 7 grudnia 2010, 16:56
Bywalec
Bywalec

a jak powinny byc ustawione ?? lower first??

wtorek, 7 grudnia 2010, 17:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak samo jak w materiale wejściowym. Nie ma czegoś takiego "a jak powinno być?"

wtorek, 7 grudnia 2010, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_naf napisał(a):
Tak samo jak w materiale wejściowym. Nie ma czegoś takiego "a jak powinno być?"

Zgadzam się z tym w zupełności, ale proszę mi wytłumaczyć dlaczego w Encore CS4 nie mogę zmienic opcji field przy tworzeniu dvd (przy starcie nowego projektu), domyślnie jest ustawione na Lower i w dodatku nieaktywne tzn. nie można tego przestawić.Moje pliki źródłowe to nagrania z NX5 gdzie field jest na Upper i tak eksportuje do mpeg2 dvd, zachowując to Upper, to czemu w encore jest odwrotnie, oczywiście authoring da się wykonać i pliki nie są ponownie kodowane, ale tak mnie to troszkę zaniepokoiło.

Przy tworzeniu blu-ray wszystko jest ok w encore, czyli field ustawiony domyślnie jako upper.
pozdr.

środa, 8 grudnia 2010, 21:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja również na to zwróciłem uwagę, kiedy pojawiła się w zasięgu kamera HD. Tłumaczę to sobie w ten sposób, że montaż wykonujemy w sekwencji takiej, jaki mamy materiał. W przypadku NX5 będzie to AVCHD 1080i25 (o ile tak nagrywaliśmy). Potem, przy eksporcie można to zakodować do czego tylko chcemy. W ten sposób pomijamy problem kolejności pól. Encore czy Media Encoder zajmą się tym jak należy. Zrobiłem testy i takie mam wnioski. Poza tym nie cierpię jeśli rendering będzie wymagany jedynie po wrzuceniu klipu na timeline. Co ma miejsce w przypadku wrzucania np. AVCHD do sekwencji MPEG2 DVD.
Pozdrawiam.

środa, 8 grudnia 2010, 22:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

S_naf napisał(a):
Ja również na to zwróciłem uwagę, kiedy pojawiła się w zasięgu kamera HD. Tłumaczę to sobie w ten sposób, że montaż wykonujemy w sekwencji takiej, jaki mamy materiał. W przypadku NX5 będzie to AVCHD 1080i25 (o ile tak nagrywaliśmy). Potem, przy eksporcie można to zakodować do czego tylko chcemy. W ten sposób pomijamy problem kolejności pól. Encore czy Media Encoder zajmą się tym jak należy. Zrobiłem testy i takie mam wnioski. Poza tym nie cierpię jeśli rendering będzie wymagany jedynie po wrzuceniu klipu na timeline. Co ma miejsce w przypadku wrzucania np. AVCHD do sekwencji MPEG2 DVD.
Pozdrawiam.

To znaczy oryginalne pliki z kamery mają field upper, a przy eksporcie do mpeg2 mam zmieniać na lower first, nie kumam :)

środa, 8 grudnia 2010, 23:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Właśnie w tym rzecz, że nie napisałem, żeby cokolwiek zmieniać. :) Zostawmy to programowi, Adobe sobie z tym poradzi.
Nie wiem jak eksportujesz filmy, ale ja, przez Dynamic Link podaję wszystkie sekwencje z projektu do Encore. Tworzę Blu Ray oraz DVD z tych samych sekwencji oraz z tego samego projektu Encore'a i nie zastanawiam się nawet jaka kolejność będzie na poszczególnych płytach. Wiem, że nie pomyliłem kolejności przy montażu, bo używam przykładowo sekwencji HDV z topFF dla plików do materiału HDV i reszta dla mnie jest nieważna, Encore robi wszystko jak należy. Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje? :)

PS. Na wszelki wypadek dopiszę jeszcze kilka słów.
Jeśli potrzebowałbym wyeksportować sekwencję jednak przez Media Encoder, to zrobiłbym to w taki sposób:
Montaż AVCHD w sekwencji AVCHD. Potem sekwencja leci do ME i tam wskazuję preset MPEG2-DVD. A teraz jak wybrać kolejność przeplotu aby było dobrze? A no dowolnie. Jeśli i tak następuje przekodowanie, przeskalowanie to kolejność pól przeplotu też zrobi jak zechcesz. A wynik będzie dobry.

Ostatnio edytowano środa, 8 grudnia 2010, 23:47 przez S_naf, łącznie edytowano 1 raz

środa, 8 grudnia 2010, 23:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dzięki wielkie ,kumam :)

środa, 8 grudnia 2010, 23:47
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

pytanie może śmieszna ale od wczoraj mnie nurtuje.

Jak sprawdzić czy materiał źródłowy jest lower czy upper? Pracuję na różnych kamerach więc materiał źródłowy często jest mieszany

czwartek, 9 grudnia 2010, 10:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

PrzemyKu napisał(a):
Jak sprawdzić czy materiał źródłowy jest lower czy upper

Proszę bardzo, często się mówi o tym na forum.

czwartek, 9 grudnia 2010, 12:26
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Bardzo dziękuję :) Masz rację wujek google zawsze pomoże

czwartek, 9 grudnia 2010, 14:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]