Teraz jest czwartek, 17 stycznia 2019, 23:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Premiere Elements - praca z klipami (przesuwają się) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Premiere Elements - praca z klipami (przesuwają się)
Witam.
Mam pytanie dotyczące klipów w Premiere Elements (mam wersję 9). Otóż sytuacja wygląda tak:

mam dwie ścieżki wideo, jedna nad drugą. Na dolnej poustawiałem sobie klipy, ale nie przylegają do siebie, tylko są od siebie oddalone, mniej więcej tak:

[__] [__] [__] [__] [__] itd.

Na ścieżce wyższej wstawiam sobie klip, który standardowo ma 5 sekund długości, czyli tyle że jest dłuższy od kilku krótkich klipów pod nim. I teraz pojawia się problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić:

Gdy skrócę ten nowy klip, te krótkie pod nim "sklejają się" czyli znika przerwa między nimi i wygląda to tak:

[________tu jest długi klip____________________]
[__] [__] [__] [__] [__] [__] [__] [__] [__] [__][__]

czyli te na samym końcu się sklejają. Jeśli teraz jeszcze bardziej skrócę ten długi klip, do tych dwóch sklejonych przyklei się też trzeci od końca. A ja bym oczywiście chciał, żeby po zmianie długości tego długiego-górnego przerwy między krótkimi zostały nietknięte.

Próbowałem szukać w tutorialach na YouToBe, w Google, na stronie Adobe, ale nikt tego problemu nie poruszył. Możecie mi pomóc? Z góry dziękuję.

Mam do sprzedania Photoshopa CS4. Sprzedaję, bo uznałem, że mi nie jest potrzebny, a kupiłem dopiero co pakiet Photoshop Elements i Premiere Elements i mi wersje "mini" wystarczają do obecnych potrzeb. Ktoś zainteresowany?

środa, 8 grudnia 2010, 11:29
Nowy
Nowy

Post Re: Premiere Elements - praca z klipami (przesuwają się)
Ok, znalazłem sam, napiszę dla potomnych.

Rzecz jest bardzo prosta, a dla starych wyjadaczy pewnie śmieszna :). Wystarczy przy zmianie czasu trwania klipu (w moim przypadku tego długiego na górze) przytrzymać przycisk Ctrl. Żadna inna ścieżka nie będzie ruszana, więc te małe klocuszki mi się nie przesuną.

Znalazłem rozwiązanie na stronie http://www.lynda.com/home/displaycourse.aspx?lpk2=52994, konkretnie w temacie "Arranging clips on the Timeline using modifier keys".

Mam do sprzedania Photoshopa CS4. Sprzedaję, bo uznałem, że mi nie jest potrzebny, a kupiłem dopiero co pakiet Photoshop Elements i Premiere Elements i mi wersje "mini" wystarczają do obecnych potrzeb. Ktoś zainteresowany?

środa, 8 grudnia 2010, 14:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]