Teraz jest poniedziałek, 30 listopada 2020, 18:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pytania dwa 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Pytania dwa
Witam,

Wpisywałam i w google i szukałam na forum, ale nie do końca to co znalazłam jest dla mnie jasne i nie do końca to czego szukałam.

Mam takie pytania odnośnie Premiere Cs4.

Chciałabym spytać jak można w tym programie powiększyć tylko fragment obrazu pozostawiając resztę w spokoju. Patrzyłam efekt zoom, ale żaden mi nie odpowiadał.

Drugie moje pytanie tyczy się dzielenia obrazu na pół. Nie do końca chodzi mi o taki efekt, że ja go zmniejszam. Wiem, że w Pinnacle to było, że można było obraz dowolnie przycinać nie zmieniając jego wielkości. Często taki efekt można zobaczyć podczas wiadomości, gdy np. prowadzący jest w studiu a reporter na miejscu jakiegoś zdarzenia to ten obraz dzieli się na pół.

Możliwe, że oni mają szeroki kadr wyrzucają poza szerokość telewizora. Ale ja bym wolała, aby ktoś mi powiedział, gdzie tylko się przycina obraz i wyrzuca niechciane fragmenty.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

wtorek, 26 kwietnia 2011, 01:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pytania dwa
szukaj : crop, motion , ewentualnie dla uzyskania efektu pip spróbuj nałożyć dwa obrazy na siebie i bawić się wspomnianymi funkcjami.

wtorek, 26 kwietnia 2011, 07:29
Moderator
Moderator

Post Re: Pytania dwa
A wyobraź sobie, takie "przejście", transition, który dostępny jest w każdym programie montażowym odsłaniający z lewej do prawej obraz następny po poprzednim...
... co stało by się, gdyby w ustawieniach zatrzymać ten efekt w połowie procesu, aby się nie dokonał?
Oczywiście to jest bardzo kiepskie rozwiązanie, ale sztuka montażu polega często na pomysłowości wykorzystania tego, co mamy w programie.
Czy dało by się też nałożyć obraz video na ten sam obraz poniżej, ale powiększając go znacznie i czy udałoby się wstawić kolejny efekt przejścia chociażby wychodzącego obrazu rosnącym kołem, czy też prostokątem także zatrzymanym na danej pozycji i w danym miejscu?
Wszystkie te czynności robi się oczywiście inaczej, nie wiedziałaś o tym (bo i skąd), że należy szukać tematów maskowanie, maski, Track Mate, Picture in Picture (PIP) itp.

wtorek, 26 kwietnia 2011, 17:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]