Teraz jest wtorek, 24 listopada 2020, 12:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Jak najlepiej kompresować???? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jak najlepiej kompresować????
Witam! Nagrywam film w rozdzielczości 1280x720. Odpalam Adobe CS 3, robię projekt o tej samej rozdzielczości czyli 1280x720 jak go tworze to widzę w oknie ze filmik ładnie od góry do dołu zajmuje ekranik jedynie po bokach są czarne wolne miejsca nie wiem czemu skoro projekt ustawiłem na tą samą rozdzielczość jak nagrane filmiki które w nim obrabiam. A po kompresji w ogóle obraz jest mniejszy i są tez czarne pasy od góry, tak jakby program mi zmniejszał rozdzielczość obrazu. Nawet jak wybiorę kompresje do np. *.MOV HDTV 720p!! Dlaczego?? Jak najlepiej kompresować by obraz był taki jaki go wrzucam do programu?

Wytłumaczę jeszcze prościej :) Nagrałem film lustrzanką rozdzielczość 1280x720. Odpalam go na kompie programem best player. Jest ładnie rozciągnięty na ekranie od lewej do prawej strony (jak film np dvd :) ). Na dole i na górze wiadomo jest cienki pasek bo to format WIDESCREEN. Wrzucam taki filmik do Adoba, projekt robię na taką samą rozdzielczość jak nagrany filmik czyli te 1280x720. I jak skompresować by wyglądał tak samo ładnie w np BESTPALYERZE jak ten nagrany odrazu?? Oczywiście wrzucam go do adoba aby połączyć z innym o tych samych rozdzielczościach itp. itd.

Jak to kompresować by to pięknie wyglądało? i w CS3 i w CS 5.5 bo tam to już w ogóle nie wiem :)

czwartek, 11 sierpnia 2011, 21:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]