Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 02:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Premiere Pro CS 5.5 - rozjeżdżanie dźwięku i inne 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Premiere Pro CS 5.5 - rozjeżdżanie dźwięku i inne
Witam,
zaczynam się uczyć Premiere Pro CS 5.5 i napotkałem na kilka problemów, będę bardzo wdzięczny za pomoc kogoś bardziej doświadczonego.

1) Gdy wrzucam filmy (xvidy, divxy) do Premiere'a, stopniowo rozjeżdża się dźwięk z obrazem. Widać to już po 15 minutach, po 1.5 h to już jest parę sekund. Desynchronizacja jest widoczna i w Source Monitor, i po wrzuceniu do Timeline. Czemu tak się dzieje i co mogę zrobić?

2) W jednym filmie po wrzuceniu do Premiere nie ma dźwięku, inny w ogóle nie chce się zaimportować. Jak mogę sprawdzić których kodeków potrzebuję, skąd je wziąć i jak zainstalować?

3) Jak mogę ustawić, żeby poziomy dźwięku były bardziej widoczne na ścieżce dźwięku? Obecnie są bardzo wąziutkie, prawie ich nie widać. Wiem, że da się je jakoś powiększyć żeby łatwiej dopasowywać do obrazu, ale nie pamiętam jak.

dziękuję bardzo!

niedziela, 1 kwietnia 2012, 12:27
Nowy
Nowy

Post Re: Premiere Pro CS 5.5 - rozjeżdżanie dźwięku i inne
no pliz, napiszcie co zrobić z tym rozjeżdżaniem audio i video. przyblokowało mnie to i nie mogę dalej montować, a czas mnie goni...
dzięki wielkie

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 19:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Hmmm, nie wiem, pewnie malo kto tutaj montuje divxy/xvidy w premierce, ja tez nie mam pomyslu, jedynie moge ci pomoc w kwestii szerokosci. Lewa strona, tam gdzie masz nazwy sciezek, najedz myszka na krawedz sciezki, gorna lub dolna, kursor zmieni sie na....hmm sam zobaczysz, lewa mysz i ciagniesz gora/dol, rozszerzasz jak ci pasuje.

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na 99% to po prostu materialy o roznego rodzaju fpsie sa wrzucane do jednego kotla, moim zdaniem jedyne sensowne rozwiazanie to konwersja do jakiegos zjadliwego formatu z ujednoliceniem parametrow i dopiero montaz w premierze w dopasowanym projekcie

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:25
Nowy
Nowy

probowalem kombinować z fps projektu, ale nic to nie dało. Zresztą na logikę i tak nie powinno coś takiego występować.

a w czym proponujesz mi zrobić taką konwersję i do jakiego formatu? wydaje mi się, że przy każdej konwersji traci się trochę na jakości, dlatego wolałbym tego uniknąć, no ale jeśli trzeba...

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kwestia jakie to materialy i co ma byc dalej z nimi zrobione i jesli to divxy i xvidy to moze wystarczy virtual dub zeby to pociac bezstratnie ?

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 20:59
Nowy
Nowy

chcę powycinać zabawne momenty z około dziesięciu pełnometrażowych filmów i zmontować je w 5-6 minutowy klip. Dużo z tym zabawy i dłubania, filmy różnią się rozdzielczością, jakością, fpsami. Jakość niektórych i tak jest słaba, więc chciałbym jak najmniej stracić na konwersjach czy kompresjach. Myślałem, że po prostu mogę to wrzucić do Premiere i poukładać jak klocki, ale ciągle jakieś kłopoty

jeśli ktoś robił coś podobnego albo ma radę, jak najoptymalniej robić coś takiego, będę wdzięczny

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 21:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiesz co, ja podobna robote robilem tez z kilkudziesieciu filmow kompletnie z czapy podobieranych w roznych formatach to zrobilem tak, ze puscilem je z jednego kompa przez karte graficzna po hdmi do drugiego kompa na karte montazowa, w tym momencie masz najmniejsza strate, ujednolicony i format i projekt, zostaje kwestia drugiego kompa i karty ale to nawet do kogos mozesz z forum z laptopem podjechac i zgrac za jakies smieszne pieniadze

poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 21:25
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
wiesz co, ja podobna robote robilem tez z kilkudziesieciu filmow kompletnie z czapy podobieranych w roznych formatach to zrobilem tak, ze puscilem je z jednego kompa przez karte graficzna po hdmi do drugiego kompa na karte montazowa, w tym momencie masz najmniejsza strate, ujednolicony i format i projekt, zostaje kwestia drugiego kompa i karty ale to nawet do kogos mozesz z forum z laptopem podjechac i zgrac za jakies smieszne pieniadze

dzieki, to byloby niezle, ale obawiam sie ze nie zdaze sie z tym teraz zorganizowac, zreszta naprawde chcialbym znalezc przyczyne tego problemu, zeby w przyszlosci nie miec juz z tym klopotow. Gdzies przeczytalem przy innym problemie, ze K-Lite pack moze powodowac klopoty z dzwiekiem, wiecie cos na ten temat?
BTW., jakie dokladnie zestawy kodekow radzicie zainstalowac? Nie wiem czy nie wywalic wszystkiego z systemu i zainstalowac od nowa.

A co do tego rozjezdzania, to chyba sprobuje pociac filmiki w Virtual Dubie i je wyeksportowac, o ile pamietam jest tam opcja direct stream copy, wiec moze nie traci sie wtedy jakosci?

I jeszcze drugie pytanie: nie moge otworzyc w Premiere video o takim formacie:
icod:
Format : QuickTime
Format/Info : Original Apple specifications
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 47.0 Mbps
Writing library : Apple QuickTime
Video
ID : 3
Format : Intermediate Codec
Codec ID : icod
Codec ID/Hint : Apple

Wiecie skad moge wziac ten konkretnie kodek i jak go zainstalowac zeby otwieraly sie te pliki w Premiere?

dzieki wielkie

poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 14:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. zadnych zestawow nie instaluj na systemie na ktorym dziala premiere
2. virtual dub ma direct stream copy i na dokladke audio interleave
3. http://avid.force.com/pkb/articles/en_U ... y/en263545

poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Spróbuj tej prostej metody:
1. Odłącz audio od video (unlink po prawokliku)
2. Naciśnij klawisz X co uruchomi narzędzie time stretch tool
3. Zaznacz ścieżkę audio aby upewnić się, że ścieżka video NIE jest zaznaczona.
4. Złap lewym przyciskiem koniec materiału audio i przeciągnij w jedną lub drugą stronę (w lewo przyspiesz dźwięk, w prawo spowalnia).
5. Sprawdź synchro, jeśli nie jest dobrze powtarzaj kroki 4 i 5 do skutku.

poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 19:01
Nowy
Nowy

rany, dzieki za super sugestie, jesli to wszystko zadziała wybuduje Wam wirtualne pomniczki ;) time stretch tool wydaje sie swietnym pomyslem. niestety bede na moim kompie dopiero za dwa dni zeby to sprawdzic.

to jeszcze dopytam:
- czyli powinienem odinstalowac teraz wszystkie codec packi? czy nie bede musial instalowac wtedy on nowa premiere'a, nie zdestabilizuje go? co z ogladaniem divxow etc., czy z premierem instalowane sa wszystkie potrzebne codeki?
- co w praktyce oznacza audio interleave?
- ten patent z kodekami avida jest sprawdzony? byloby naprawde fantastycznie, na forum adobe mnie zdolowali bo odpisali mi że nie ma szans na otwarcie icod na PC, tylko na Macach. Tylko mam windows 7, a w tym linku ktory podales jest to dla XP, czy powinno mimo tego pojsc?

dziekuje bardzo

poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 21:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam CS5, zestaw ffdshow i nic z niczym mi się gryzie, nic mi się nie rozjeżdża i działa jak powinno ale jak większość kolegów nie obrabiam divx/xvid.

poniedziałek, 9 kwietnia 2012, 22:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

airstorm napisał(a):
rany, dzieki za super sugestie, jesli to wszystko zadziała wybuduje Wam wirtualne pomniczki ;) time stretch tool wydaje sie swietnym pomyslem. niestety bede na moim kompie dopiero za dwa dni zeby to sprawdzic.

to jeszcze dopytam:
- czyli powinienem odinstalowac teraz wszystkie codec packi? czy nie bede musial instalowac wtedy on nowa premiere'a, nie zdestabilizuje go? co z ogladaniem divxow etc., czy z premierem instalowane sa wszystkie potrzebne codeki?
- co w praktyce oznacza audio interleave?
- ten patent z kodekami avida jest sprawdzony? byloby naprawde fantastycznie, na forum adobe mnie zdolowali bo odpisali mi że nie ma szans na otwarcie icod na PC, tylko na Macach. Tylko mam windows 7, a w tym linku ktory podales jest to dla XP, czy powinno mimo tego pojsc?

dziekuje bardzo

ciezko powiedziec, kodeki a raczej ich zestawy podmieniaja sobie w systemie biblioteki, przejmuja kodowanie czy dekodowanie strumieni, generalnie robia jeden wielki burdel (niektorzy sobie nawet z tego nie zdaja sprawy, ze zamiast uzywac encodera programu montazowego uzywaja jakiegos podczepionego w systemie badziewia, w szczegolnych przypadkach robi sie reenkodowanie tego samego on the fly)
najwygodniejszym sposobem jest instalowanie pojedynczych kodekow jesli jest taka potrzeba, np. ten z avida ktos na cowie polecil kto potrzebowal uzyc tego w premierze, sam nie testowalem natomiast na stronie applea tez jest ten kodek w wersji free do pobrania, musisz sprawdzic sam albo podczepic wycinek materialu do testu

odinstaluj i sprawdz czy wszystko jest ok o ile backupow nie robisz, jak robisz to "RESTORE".

interleavinng miesza w pliku obraz i dzwiek tak zeby podczas odtwarzania zmniejszyc ryzyko asynchronow, w dubie masz w helpie dokladny opis

wtorek, 10 kwietnia 2012, 00:38
Nowy
Nowy

Przemek, time stretch tool dziala swietnie, dzieki wielkie! Wydaje mi sie, ze to najprostsze rozwiazanie. Problem jest tylko taki, ze gdy:
- zsynchronizuje video i audio tym toolem, powiedzmy na sciezkach video 2 i audio 2
- pozniej wytne jakis fragment filmu na tych sciezkach, skopiuje go i:
- wklejam w inne miejsce (automatycznie wkleja sie tez na sciezki video 2 i audio 2)
- przenosze na dol do sciezek audio 1 i video 1 (to moja glowna sciezka na ktorej montuje)

to film (na video 2 i audio 2) znowu sie rozjezdza, chyba wlasnie o czas tego skopiowanego fragmentu. Nie rozumiem tego, bo tylko kopiuje fragment, nie wycinam go. PEwnie robie jakis prosty blad, skorygujcie mnie ;)

W ogole jak moge taki fragment wkleic na wybrana sciezke? Bo moze problemu nie byloby, gdybym mogl skopiowac to np na video 3 i audio 3, ale nie wiem czemu gdy daje "wklej" to automatycznie wkleja na sciezke video 1 i audio 1.

Degenerado, co do icod, to niestety dalej nie jestem w stanie tego odtworzyc. Umieszczam tu przykladowy klip, moze ktos z Was cos wymysli:
Kod:
http://speedy.sh/2aYqa/MVI-0765.mov

dzięki wielkie

piątek, 13 kwietnia 2012, 19:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona