Teraz jest niedziela, 20 stycznia 2019, 11:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Praca z Adobe Premiere Pro CS5 na iMac 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Praca z Adobe Premiere Pro CS5 na iMac
Witam.
Od jakiegoś czasu pracuję na Adobe Premiere Pro CS5 na komputerze, który najwyraźniej nie jest stworzony do takich programów i mam zamiar przerzucić się na używanego iMac'a. I jeśli ktoś z was miał okazję działać na takim sprzęcie lub zna kogoś kto pracował na iMac'u za pomocą Adobe Premier Pro, to bardzo chętnie poznał bym przemyślenia tej osoby :D
iMac daje radę?

niedziela, 12 października 2014, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Praca z Adobe Premiere Pro CS5 na iMac
ragez napisał(a):
Witam.
Od jakiegoś czasu pracuję na Adobe Premiere Pro CS5 na komputerze, który najwyraźniej nie jest stworzony do takich programów i mam zamiar przerzucić się na używanego iMac'a. I jeśli ktoś z was miał okazję działać na takim sprzęcie lub zna kogoś kto pracował na iMac'u za pomocą Adobe Premier Pro, to bardzo chętnie poznał bym przemyślenia tej osoby :D
iMac daje radę?

Niestety nie, a dlaczego?
Dlatego, że APP CS5 na mac'u wymaga:
- co najmniej 3 dyski (teoretycznie można podłączyć na firewire, thunderbolt)
- karty z cuda (czyli z nvidii - tutaj minimum to coś koło GTX 650 Ti) - choć akceleracja z cuda w miarę dobrze chodzi dopiero w CS6 co najmniej na wersji osx 10.8!
- pamięci ile się tylko da zainstalować...
- czym szybszy procesor i czym wielordzeniowy tym lepiej...
Oczywiście można pracować na jednym dysku (no na dwóch), można pracować bez akceleracji cuda ale komfortową pracą bym tego nie nazwał - no chyba że pliki sd w dv.
Zamiast używanego imac'a (za podobną kasę) postawiłbym os x (o ile musiałbym APP CS5 stawiać właśnie na nim) na jakimś odpowiednim zestawie z pecetową i7 ale to już Twój wybór.
Pozdrawiam
QB

niedziela, 12 października 2014, 23:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym proponowal final cut i pochodne bo soft adobea jakby nie przymierzal to szybciej i lepiej bedzie chodzil na analogicznych pecetach

niedziela, 12 października 2014, 23:48
Nowy
Nowy

Dzięki za informacje.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy możecie mi polecić jakiegoś laptopa lub coś tak mobilnego jak chociażby ten iMac, na czym można pracować z Adobe Premiere Pro (najlepiej jednym z tych nowszych). Słyszałem, że jak na razie tylko produkty Apple pozwalają na komfort pracy i dużą mobilność. Czy to prawda? Niestety w moim przypadku raczej odpada kupno PC. Nie za bardzo mam ochotę też przerzucać się na inny program do postprodukcji, bo szczerze mówiąc już trochę się do niego przyzwyczaiłem, a też znam jego możliwości (sprawna praca razem z innymi produktami Adobe i takie tam).
Proszę o odpowiedź, bo może te informacje przydadzą się też innym w podobnej sytuacji - niedalekim studentom, którzy nie mają pojęcia gdzie wylądują za rok.
Z góry dzięki.

poniedziałek, 13 października 2014, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

z laptopow jest cala seria workstacji, które pozwalają na edycję video na poziomie kompa stacjonarnego, kwestia jaka to ma być ta mobilność, ja osobiście używam 17-tki della m6600 ale na zasadzie zabrania w torbie całego studia montażowego i rozłożenia go w miejscu gdzie jadę, natomiast jeśli chodzi Ci o pracę w podróży to możliwe, że rzeczywiście jakiś mały 15 cali maczek byłby lepszy do pracy na kolanie.

Sprawdź dell m6600, 6700, 6800, hp zbook/elitebook, clevo, może być na allegro.

poniedziałek, 13 października 2014, 19:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]