Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 21:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Połączenie dwóch różnych filmów w spójną całość 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Połączenie dwóch różnych filmów w spójną całość
Witam. Już od dłuższego czasu chciałbym zabrać się za pewien krótki materiał. Jego główną cechą ma być połączenie dwóch materiałów wideo, w taki sposób, aby ten drugi(mój)tworzył kontynuację tego pierwszego(nie mojego). Sposób o którym piszę, jest w następującym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=G7KpyfEZ3pU

Takie przejście jest np. od 1:34, 2:23.

piątek, 13 marca 2015, 22:44
Moderator
Moderator

Post Re: Połączenie dwóch różnych filmów w spójną całość
iiiii?...
gdzie jakieś pytanie?

na podanych przez ciebie czasach nie ma przejść. masz na myśli wycinanki na 1:31 i 2:18?

piątek, 13 marca 2015, 22:56
Nowy
Nowy

Rzeczywiście. Zapomniałem o najistotniejszej rzeczy :). Oczywiście pytanie brzmi:
Jak zrobić taki efekt?

Nie chodzi mi o wycinki, które podałeś. Chodzi mi o połączenie dwóch materiałów wideo. Zobacz od 2:20. Jest tam urywek filmiku, o którym jakiś czas temu było głośno, mianowicie o Justin-ie B. . W 2:25 jest "przejście kamery" na ekipę z "5 sposobów na...". Oba materiały powstały w różnym czasie, ale dzięki temu połączeniu, które jest w 2:25, ma się złudzenie, że dwa filmiki stanowią jeden materiał. I właśnie chodzi mi konkretnie, jak zrobić takie przejście między materiałami, aby uzyskać taki oto efekt :).

piątek, 13 marca 2015, 23:05
Moderator
Moderator

Przede wszystkim zachowaj oś akcji. Dzięki temu ruchy kamery pod koniec każdego ujęcia sugerują że widzimy to z jednego miejsca. Jeżeli materiały masz różnej jakości, upodobnij je - rozdzielczość, kolory... nawet kosztem pogorszenia jakości jednego z nich. Na cytowanym materiale wykorzystano ruch kamery i na dokręconym materiale wykonano ruch w drugą stronę, co sugeruje widzowi że operator stoi przed obydwoma obiektami i tylko ruchem kamery zmienia obiekt filmowany. Brak ciągłości obrazu "wytłumaczono" utratą ostrości kamery w czasie ruchu. Gdybyś miał za dobry automat w kamerze, wymuś ręcznie taki efekt, lub zdejmij ostrość z tych kilkunastu, / trzydziestu kilku klatek w programie do edycji. W środek coś wstaw: Bardzo krótkie przenikanie, lub kilka białych klatek, lub ich kombinację.
Dobrej zabawy.

sobota, 14 marca 2015, 00:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]