Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 13:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 DigitalJuice a UleadMediaStudio6,5 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DigitalJuice a UleadMediaStudio6,5
moze ktos z szanownych panow wie czemu kiedy chce kluczowac w alphie anim DigitalJuice(USA) nie moge tego zrobic a w AdobePr. pieknie chodza??
nie chce zmieniac programu-prosze o pomoc
- dzieki

czwartek, 25 listopada 2004, 12:48
Nowy
Nowy

Kiedyś miałem podobny problem z tymi animacjami. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale w MSP nie można ich kluczować z kanałem ALPHA. Obszedłem to w następujący sposób. Uzywając Quick Tima w wersji PRO otworzyłem wybrane animacje, a następnie użyłem funkcji EXPORT.
Wybrałem eksport do AVI i w opcji COMPRESSION wybrałem NONE. Bardzo ważne, żeby w ustawieniach kompresji wybrać głębię koloru - MILLION OF COLOURS +. Niestety tak wyesportowaniy plik zajmuje dużo więcej miejsca niż orginalny MOV, ale nie znalazłem innego sposobu, by wykorzystać te fajne animki w UMS PRO. Wygenerowanego AVIka wstawiasz na timeline i w OVERLAY OPTION wybierasz ALPHA CHANNEL. U mnie to działa OK.
I jeszcze jedna rada. Animacje te mają dość egzotyczny FRAME RATE - 60 klatek na sekundę. W przypadku projektów w PALu zauważyłem brak płynności w odtwarzaniu. Poradziłem sobie w następujący sposób.
Używając w MSPro fonkcji CONVERT zmieniłem FRAME RATE na ta ten, jaki jest w PALu - 25 fps. Otwierasz MSpro. Wybierasz FILE > CONVERT > FRAME RATE. Otwiera się okno - wybierz animkę, w której chcesz zmienić FPS. W następnym oknie pojawi się aktualny FRAME RATE i możliwość wyboru na tem właściwy. Wybierasz właściwy i CONVERT. Podobnie musisz postąpić ze wszystkimi animkami potrzebnymi ci w projekcie.
Życzę sukcesów.
Hektor

czwartek, 5 maja 2005, 15:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]