Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 16:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Ile mpeg na płytę 4,7 giga 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Ile mpeg na płytę 4,7 giga
Jak to jest z ulead dvd movie factory, że chcąc nagrać film skompresowany do mpeg2 w tmpgenc nie mogę wybrać scen do chapterów robiąc menu z dalszej części filmu niż do 17-stej minuty. Jest to wesele, które w pliku zajmuje 4,5 giga. W uleadzie widzi mi tylko początkowe 17 min. filmu, jednak przechodząc do opcji nagrywania pokazuje poprawną wielkość pliku czyli 4,5 giga. W innych filmach jest ok, ale trwają one krócej. Właściwie ile można nagrać na płytę dvd (4,7giga) filmu skompresowanego do mpeg2 (format dvd)? Czy nie jest to tyle ile zajmuje objętościowo plik (4,5 giga powinien się zmieścić, tym czasem ulead nie chce go edytować, a inne filmy zajmujące np. 2,8 giga tak samo kodowane do mpeg2 edytuje?

czwartek, 30 grudnia 2004, 02:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nagrywalna płyta DVD może pomieścić maksymalnie - 4,38 GB a więc Twój plik jest zaduży.
Należy również pamiętać, że menu i podkład dźwiękowy też *zabierają* pewną część pojemności płyty.
Ja najczęściej wykorzystuję 4,2 GB poj. płyty pozostawiając pewien zapas bezpieczeństwa.

czwartek, 30 grudnia 2004, 03:42
Nowy
Nowy

Post Ile mpeg na 4,7 G
Tadeusz napisał(a):
Nagrywalna płyta DVD może pomieścić maksymalnie - 4,38 GB a więc Twój plik jest zaduży.
Należy również pamiętać, że menu i podkład dźwiękowy też *zabierają* pewną część pojemności płyty.
Ja najczęściej wykorzystuję 4,2 GB poj. płyty pozostawiając pewien zapas bezpieczeństwa.

Gorus ma rację , w UVS wystepuje problem pomieszczenia mpeg w np. 2,6 G materiału , program potrzebuje ok.4,6 G , a wypalona płytka i tak zajmuje 2,6 i tak . Co z tym zrobić , szkoda czasu na nowe projekty i marnują się płyty .
Jeszcze raz , żebyśmy się zrozumieli :
materiału do nagrania jest np. 2,6 G
program pokazuje , że płytka powinna mieć 4,6 G
a po nagraniu defakto jest na płycie ledwo godzina tz. ok 2,6 G

Proszę o konkretna odpowiedź

wtorek, 24 maja 2005, 15:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]