Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 12:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 UVSse8 i kompresja obrazu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post UVSse8 i kompresja obrazu
Witam,
Jako poczatkujacy i niedoswiadczony amator edycji komputerowej postanowilem zwrocic sie do Was z prosba o rozwiazanie mojego problemu.

Mam przechwycony i obrobiony material, ktory lacznie zajmuje ok 2h40m i jakies 11GB danych. Chcialbym to podzielic to na dwie plyty dvdr, ale na takowych miesci sie lacznie 8,6GB danych i teraz rodzi sie pytanie: jak skompresowac material z tych 11GB do objetosci 2 plyt. W swojej naiwnosci myslalem, ze Video Studio 8 posiada taka opcje, aby automatycznie skompresowac dane, ale szukalem i nic takiego nie znalazlem. Jak Wy sobie z tym radzicie? Czy trzeba do tego uzyc zewnetrznego programu? Jesli tak, to jaki jest najlepszy sposob?
Czytalem gdzies na forum, ze ktos uzywa do tego tmpgenc. Czyli w tym wypadku wygladaloby to w ten sposob: przechwytuje w UVS, zapisuje jako avi, kompresuje do mpq, obrabiam w UVS i zapisuje na plycie DVD? A moze jest jakis inny sposob?

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie :)

czwartek, 17 marca 2005, 13:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szanowny Kolego Broodzio : Czy Ty myślisz, że taki producent jak Ulead zrobił program do NLE, który "podaje tylko zupę a drugiego dania już nie ma nie wspominając o deserze". Tak nie jest. Program służy do przechwytu materiału jego montażu (w szerokim znaczeniu tego pojęcia) i finalizacji czyli authoringu do formatu czy to VCD, SVCD lub DVD.
Zgrywasz materiał cyfrowy do formatu DV (*.avi) 1 godzina = około 13 GB.
Następnie po przeprowadzeniu montażu zapisujesz go jako np. PROJEKT.VSP
i teraz najważniejsza rzecz w zakładce SHARE masz m.in. opcje Create Video File lub Create Disc. Tam wybierając format docelowy przeprowadzasz kompresję (rendering). Otrzymujesz skompresowany materiał MPEG1 (VCD) lub MPEG2 (SVCD, DVD). Co do wielkości plików zapraszam do lektury forum niedawno o tym pisałem.
Pozdrawiam.

czwartek, 17 marca 2005, 17:32
Nowy
Nowy

bardzo dziekuje za uswiadomienie mnie w tej kwestii :) swoja ignorancje w temacie UVS usprawiedliwiam tym, iz moja wersja to SE dolaczona do sprzetu wiec nie posiada zadnej instrukcji i do wszystkiego musze dochodzic sam metoda prob i bledow :)

piątek, 18 marca 2005, 13:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wersja SE może mieć pewne ograniczenia (nie wszystkie funkcje działają) w stosunku do pełnej wersji UVS8. Niemniej niedawno czytałem na forum, że w UVS 8 SE DVD można zrobić pełny authoring do DVD.
Program jest dość intuicyjny i przy odrobinie cierpliwości i skrupulatności można szybko poznać jego podstawowe funkcje. Nadmienię jeszcze, że jest bardzo stabilnym programem do NLE.
Życzę wielu sukcesów.
Pozdrawiam : Marian

piątek, 18 marca 2005, 14:03
Bywalec
Bywalec

Post ULEAD 7 i 8
Witam !
Zgadzam sie z w/w opinia .Mam UVS 7SE DVD i wypaliłem już pare krótkich

filmików z autoringiem.Poszukuje tylko jeszcze jakiegoś lepszego codec`a.
Mam na razie MainConcepta.
Pozdrawiam :)
MARYŚ ! Gdzie pisałeś o tych wielkościach plików ?
Z góry dziekuje ! :!:

niedziela, 8 maja 2005, 20:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]