Teraz jest środa, 8 lipca 2020, 12:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Nagrywanie DVD w Ulead Video Studio 7 Basic SE PILNE! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Nagrywanie DVD w Ulead Video Studio 7 Basic SE PILNE!
Witam, mam pewien kłopot. Otóż zainstalowałem taki program jaki podałem w temacie. Chcę nagrać film na płytkę w DVD. W "Pomocy" wyczytałem, że najpierw trzeba z "obrobionego' (po montażu) filmu zrobić plik wideo aby nagrać go na DVD. Potem wystarczy kliknąć "export" -> DVD recording czy coś takiego. Robię film z "Create Video file" poprzez opcję "PAL DV". Nie wiem czemu przy robieniu tego pliku dzieli mi go na części po 4GB. A żeby nagrać to na płytkę trzeba mieć jeden plik. Drugi problem to to, że nie mam opcji"Export do DVD record'. A opcja "Create Disc" jest "szara" i nie mogę z niej skorzystać. Próbowałem jeszcze "Create video file" poprzez opcje "mpeg..." ale okropna jakość. I też nie mogę go eksportować do nagrywania. Proszę o pomoc. Jest to dla mnie bardzo ważne. Muszę nagrać płytkę do jutro.

sobota, 13 sierpnia 2005, 20:30
Stały bywalec
Stały bywalec

VS7 Basic nie obsługuje wogóle formatu DVD, czy SVCD. Nie ma wbudowanego kodeka mpeg-2, nie ma też kreatora płyt video.
Program w tej wersji umozliwia wyłacznie eksport do kamery DV lub zapis do pliku np. AVI.
Jeżeli system plików na dysku to FAT32, wówczas najwiekszy pojedynczy plik jest ograniczony do ok. 4 GB- najlepiej zmienić FAT na NTFS.

sobota, 13 sierpnia 2005, 22:02
Nowy
Nowy

Post Co w takim razie do DVD
Jakiego narzędzia można zatem użyć do przygotowania DVD (mpeg-2) mając gotowy materiał (tzn. DV-AVI z wszystkimi efektami, dźwiękami, napisami), etc. ?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:32
Nowy
Nowy

Nie wiem na ile Ci pomogę, bo sam raczkuję w tej materii. Ale ja poradziłem sobie w ten sposób, że w programie "Studio 7" zrobiłem plik AVI, który był oczywiście bardzo duży (zależy od czasu tworzonego filmu) później skompresowałem go w "VirtualDub 1.6.10" (w innych Virtualach był niewidziany) kodekiem "XviD MPEG-4" (można próbować innymi) i dopiero ten plik AVI przekształciłem programem "VSO DivxToDVD" na plik DVD. Wszystkie programy znalazłem w internecie i są one darmowe.
Życzę powodzenia i udanego filmu.

wtorek, 16 sierpnia 2005, 16:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ściągnij sobie triala Ulead DVD MovieFactory ze strony http://www.ulead.com/dmf/trial.htm i po problemie :D / na 30 dni/ :lol:

wtorek, 16 sierpnia 2005, 18:41
Nowy
Nowy

W międzyczasie dowiedziałem się na forum Ulead.com, że VS7 nie obsługuje trybu 16:9 (trzeba robić jakieś sztuczki z plikami ini).
Odpuszczam sobie produkty Ulead i przesiadam się na Pinnacle Studio 9 (które obsługje tryb panoramiczny i ma wbudowanego kreatora DVD).

wtorek, 16 sierpnia 2005, 18:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

janush napisał(a):
W międzyczasie dowiedziałem się na forum Ulead.com, że VS7 nie obsługuje trybu 16:9 (trzeba robić jakieś sztuczki z plikami ini).
Odpuszczam sobie produkty Ulead i przesiadam się na Pinnacle Studio 9 (które obsługje tryb panoramiczny i ma wbudowanego kreatora DVD).

Karygodna niekonsekwencja. Kolego Janush : Jak można porównywać wersję 7 Ulead Video Studio (w dodatku Basic SE) z wersja 9 Pinnacle Studio ?
Zastanów się. Może porównasz wersję 7 Pinnacle Studio z wersją 9 Ulead Video Studio ? Zadaj sobie trochę trudu i zastanów się jakie wersje programów porównujesz i kiedy one weszły na rynek ?
Jak już sobie zadałeś trud i czytałeś forum na Ulead.com to zapewne nie sprawi
Ci trudności zajrzeć tu :http://www.ulead.com/vs/compare.htm
Myślę, że lektura powyższego linku zweryfikuje Twoje stanowisko co do możliwości produktów Uleada i nie będziesz pochopnie wypowiadał takich opinii.
Więc reasumując : Chcąc porównać dwa różne produkty należy przede wszystkim wybierać produkty z jednej klasy a nie jak w Twoim przypadku porównujesz np. Forda Focusa z 2002 roku z wersją z 2005 roku. Więcej rozsądku !
Zapewne znajdzie się wielu użytkowników którzy są zadowoleni zarówno z PS9 jak i UVS9.
Pozdrawiam : Marian

wtorek, 16 sierpnia 2005, 20:03
Nowy
Nowy

Ciekawa wypowiedź, zapomniałeś tylko o dwóch drobnych elementach: cenie i dostępności. Ulead za upgrade VS do wersji 9 chce 50 USD (za pełną wersję 100 USD).
Pinnacle Studio 9 znalazłem na Allegro za mniej więcej 15 USD.

wtorek, 16 sierpnia 2005, 20:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolego Janosh.
Kolejna niekonsekwencja : Zapewne ta wersja PS 9 za 15 USD jest pełną wersją ? Po co wogóle jest np. cennik KSK Dystrybucja :http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/skrypty/pricelists/cennikshow_dyst.idc
skoro za 15 USD masz wwszystko ?
Jeszcze raz powtórzę : Chcąc porównać dwa produktu co do ceny muszą być one porównywalne co do proponowanych przez nie możliwości.
Zajrzyj jeszcze raz na prównanie UVS9 i PS9. Jeśli tak nie jest porównanie cen jest bezzasadne !
Dostępność produktów :
1. to samo Allegro,
2. http://www.promise.com.pl/sklep/asp/is. ... ?pid=31063
3. http://www.ulead.nowemedia.pl/
4. http://www.ulead.com
5. Media Markt
Na koniec dodam jestem użytkownikiem UVS8 i nie mam nic przeciwko oprogramowaniu firmy Pinnacle natomiast bulwersuje mnie niekonsekwencja w przytaczaniu argumentów.
Pozdrawiam Wszystkich użytkowników zarówno PS i UVS jak i bardziej profesjonalnego oprogramowania.
Marian

wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:31
Nowy
Nowy

Czy Ty przypadkiem nie pracujesz dla Ulead?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie, nie pracuję. NLE to moje zajęcie hobbystyczne. Nie jest moją intencją wykazanie wyższości jednego oprogramowania nad drugim lub odwrotnie.
Jeśli jesteś przekonany do Twojego wyboru to tak zrób. Zanim go dokonasz to sprawdź dokładnie. No chyba, że ktoś z drugiej ręki sprzedaje za około 50 PLN pełną wersję PS9 ? Życzę dobrego wyboru i miłych chwil przy obróbce wideo.
Pozdrawiam : Marian

wtorek, 16 sierpnia 2005, 21:56
Stały bywalec
Stały bywalec

Cena Pinnacla zawsze była wyższa od Uleada, podobnie z problemami: można by powiedzieć chcesz ich mieć wiele - kup Pinnacla Studio...

Ulead VideoStudio 9 jest bezproblemowy podobnie jak w swoim czasie poprzednie wersje, pracuje się w nim sprawniej niż w Pinnaclu i zdecydowanie przyjemniej. Ten program wart jest zdecydowanie swojej ceny, nawet 100 USD.

piątek, 19 sierpnia 2005, 12:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]