Teraz jest czwartek, 9 lipca 2020, 22:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Ulead VideoStudio 9 i komunikat 'mało pamięci" 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ulead VideoStudio 9 i komunikat 'mało pamięci"
Witam.
Zacząłem ostatnio pracę w Ulead VideoStudio 9. Ale pojawił się pewien problem. Po około godzinie intensywnej pracy w tym programie pojawia się komunikat 'mało pamięci'. Po kliknięciu 'OK' program wraca do pracy, ale za chwilę się albo wiesza albo wywala komunikat 'Wystąpił problem z programem...(jakiś numer błędu)... i nastąpi jego zamknięcie' no i program się zamyka. Już jakieś wyjście znalazłem, po pojawieniu się 'mało pamięci' zapisuję projekt, zamykam program i otwieram go jeszcze raz. To wystarcza aby jakiś czas znowu dało się popracować, ale tak się dziać raczej nie powinno. Pamięci RAM też raczej nie brakuje gdyż mam 2 x 512 Mb w trybie 'Dual chanell'. Procek to AMD Athlon 3000.
Próby przeinstalowania programu też nic nie dały.
Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to proszę o poradę
Pozdrawiam.

środa, 28 września 2005, 10:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Może być jakiś konflikt z innym oprogramowaniem (niewykluczone, że też do edycji video). Jeżeli masz możliwość sprawdzenia działania programu na innym komputerze o podobnej konfiguracji, to spróbuj to zrobić.

środa, 28 września 2005, 11:46
Bywalec
Bywalec

No niestety nie mam takiej możliwości, inne oprogramowanie mam bo próbowałem też działać w Pinaclu 9 ale robił mi za dużo numerów więc go odstawiłem. Z tym że podczas pracy w Ulead nie mam odpalonego żadnego innego programu a próbowałem też nawet wyłączyć antywirusa. Też nic nie dało. A czy to, że jest zainstalowany inny program do edycji mimo to że go nie uruchamiam może powodować ten konflikt? Niestety płyta z Pinaclem zaliczyła porządną rysę i gdy go odinstaluję mogę już nie zainstalować a wolałbym mieć coś rezerwowego na kompie.

środa, 28 września 2005, 12:13
Bywalec
Bywalec

No i wywalilem w końcu tego Pinacla. Pomogło to na tyle że Ulead nie wywala teraz komunikatu 'mało pamięci' tylko od razu 'wystąpił problem z programem..........' no i wywala mi program. :oops:
Jestem bezradny, może w końcu ktoś się zlituje i mi coś doradzi?

środa, 28 września 2005, 21:53
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Ulead VideoStudio 9 i komunikat 'mało pamięci"
damian3000 napisał(a):
Witam.
Zacząłem ostatnio pracę w Ulead VideoStudio 9. Ale pojawił się pewien problem. Po około godzinie intensywnej pracy w tym programie pojawia się komunikat 'mało pamięci'. Po kliknięciu 'OK' program wraca do pracy, ale za chwilę się albo wiesza albo wywala komunikat 'Wystąpił problem z programem...(jakiś numer błędu)... i nastąpi jego zamknięcie' no i program się zamyka. Już jakieś wyjście znalazłem, po pojawieniu się 'mało pamięci' zapisuję projekt, zamykam program i otwieram go jeszcze raz. To wystarcza aby jakiś czas znowu dało się popracować, ale tak się dziać raczej nie powinno. Pamięci RAM też raczej nie brakuje gdyż mam 2 x 512 Mb w trybie 'Dual chanell'. Procek to AMD Athlon 3000.
Próby przeinstalowania programu też nic nie dały.
Jeżeli ktoś potrafi mi pomóc to proszę o poradę
Pozdrawiam.

W tym przypadku może mieszać windows. Najlepiej sprawdzić ustawienia pliku wymiany (pamięć wirtualna). Najlepiej ustawić jego wielkość jako stałą, na poziomie np. 1GB, jednak czasem plik musi byc ustawiony jako kontrolowany przez system.
Jezeli występuja problemu z pamięcią mozna spróbowac przestawić plik wymiany na "kontrolowany przez system" dla wszystkich partycji.
Sam uzywam Pcta i laptopa, w obu 1 GB ramu, na tym drugim jest stały plik wymiany tylko dla partycji systemowej, ale na PC-cie mam plik kontrolowany przez system dla wszystkich partycji, bo przy innych ustawieniach windows się burzy (w obu WIN XP sp2), wprawdzie nie przy pracy z video tylko przy pracy z grafika w duzych rozdzielczościach.

wtorek, 4 października 2005, 09:22
Bywalec
Bywalec

Wielkie dzieki za porade ale nie calkiem wiem gdzie to zmienic. Troche sie na komputerach znam ale niestety nigdy nie grzebalem w pamieci wirtualnej i dlatego jezeli bys mogl to nakieruj mnie troche.
Dzieki i pozdrawiam.

wtorek, 4 października 2005, 12:23
Stały bywalec
Stały bywalec

Wielkie dzieki za porade ale nie calkiem wiem gdzie to zmienic. ...

panel sterowania - system - zaawansowane - wydajność (ustawienia) - zaawansowane - pamięć wirtualna (zmień).

wtorek, 4 października 2005, 13:02
Bywalec
Bywalec

Stokrotne dzieki. Zmienilem i jak narazie (odpukac) UVS9 hula az milo.
Jeszcze raz pozdrawiam

wtorek, 4 października 2005, 16:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]