Teraz jest wtorek, 14 lipca 2020, 13:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 video studio 8 problem z nagrywaniem na płytę dvd 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post video studio 8 problem z nagrywaniem na płytę dvd
Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu , dlaczego przy zgrywaniu projeku( program video studio 8 ) na dvd co 2 wypalanie kończy się niepowodzeniem. Wszystko jest ok do momentu kiedy ma nastąpiąć zapisywanie na dvd. Po krótkiej przerwie pojawia się komunikat "disc is not ready". Próbowałem różnych płyt i czasami na tej samej płycie udaje się nagrać a innym razem nie . A jeszcze kiedy indziej płyta jest żle nagrana tzn przerywa i zatrzymuje się w trakcie odtwarzania. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę . Pozdrawiam

piątek, 30 września 2005, 10:33
Bywalec
Bywalec

Spróbuj zapisać wynik końcowy jako obraz płyty na dysku twardym i jakimś innym programem np. Nero nagrać ten obraz na płyte. Jeżeli dalej będą błędy przy nagrywaniu na nośnikach różnych firm (najlepiej spróbuj na dobrych firmowych np. Verbatim albo TDK) to raczej wina będzie po stronie nagrywarki. Wtedy możesz albo spróbować wyczyścić laser albo zaktualizować sterowniki.
Pozdrawiam

piątek, 30 września 2005, 11:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Bardzo dziękuję. Zacznę od kupienia dobrych płyt, a jak to nie pomoże to będę próbował tak ja mi napisałeś. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI

piątek, 30 września 2005, 21:37
Nowy
Nowy

Witam serdecznie na forum jako nowy użytkownik. Propnuję Ci pracę na Pinaclu 9.4 +. Jest bardziej stabilny i niezawodny. Ja pracuję na nim od roku i nie mam problemu . Pozdrawiam.

piątek, 30 września 2005, 23:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam serdecznie na forum jako nowy użytkownik. Propnuję Ci pracę na Pinaclu 9.4 +. Jest bardziej stabilny i niezawodny. Ja pracuję na nim od roku i nie mam problemu . Pozdrawiam.

Pinnacle bardziej niezawodny? czlowieku, co drugi uzytkownik ma z nim problemy, firma wydaje patch za patchem. naprawde nalezysz do nielicznych, ktorzy nie maja z tym programem problemow. Tylko pozazdroscic!

sobota, 1 października 2005, 12:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

sobota, 1 października 2005, 13:16
Bywalec
Bywalec

Mi tez Pinnacle napsul sporo krwi, ale może faktycznie są szczęśliwcy, którym działa dobrze... Chociaż ostatnio Ulead też mi kaprysi ( http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopic.php?t=14124 ) i problemu jeszcze nie rozwiązałem ale i tak chyba nie wróce na Pinnacla mimo to, że wypuścił ostatnio wersje 10, która wedlug mnie dopiero się może równać Ulead VS 9.
W każym razie wątpię żeby błędy przy nagrywaniu płyt wynikały z nieprawidłowo działającego UVS.

poniedziałek, 3 października 2005, 08:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam jeszcze jedno pytanie czy w Video STUDIO 8 MOŻNA NAGRYWAĆ PŁYTĘ DVD+ bo przy wybieraniu formatu nagrywania nie ma takiej opcji albo gdzieś ją przeoczyłem?

poniedziałek, 3 października 2005, 12:07
Bywalec
Bywalec

To już zależy od nagrywarki a nie programu. Starsze nagrywały tylko albo w '+' albo w '-'. Te aktualnie dostępne nagrywają jedne i drugie. Czyli jeżeli masz płytę DVD+ to program sam rozpoznaje że to '+' i w takim systemie ją wypali i to samo z płytą DVD-. Oczywiście jeżeli twoja nagrywarka te formaty obsługuje.

poniedziałek, 3 października 2005, 12:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

poniedziałek, 3 października 2005, 13:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: video studio 8 problem z nagrywaniem na płytę dvd
mikiele napisał(a):
Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu , dlaczego przy zgrywaniu projeku( program video studio 8 ) na dvd co 2 wypalanie kończy się niepowodzeniem. Wszystko jest ok do momentu kiedy ma nastąpiąć zapisywanie na dvd. Po krótkiej przerwie pojawia się komunikat "disc is not ready". Próbowałem różnych płyt i czasami na tej samej płycie udaje się nagrać a innym razem nie . A jeszcze kiedy indziej płyta jest żle nagrana tzn przerywa i zatrzymuje się w trakcie odtwarzania. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę . Pozdrawiam

Jezeli program działa dobrze - z reguły zawsze tak jest - i problem wystepuje w końcowym zapisie na płycie to może warto zaktualizować sam program i jego moduł nagrywania, czyli "cd/dvd burning pack"- wszystko dostępne jest na stronie http://www.ulead.com/tech/vs/vs.htm

Jeżeli to nie pomoże , najlepiej sprawdzić wypalanie płyt na innej nagrywarce.

wtorek, 4 października 2005, 09:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post video studio 8 problem z nagrywaniem na płytę dvd
Właśnie byłem na tej stronie i chciałem zauktualizować program ale komputer ostrzega że może to być niebezpieczne( brak podpisu wydawcy). Jak myślisz - sciągać dane czy nie ?

wtorek, 4 października 2005, 12:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: video studio 8 problem z nagrywaniem na płytę dvd
mikiele napisał(a):
Właśnie byłem na tej stronie i chciałem zauktualizować program ale komputer ostrzega że może to być niebezpieczne( brak podpisu wydawcy). Jak myślisz - sciągać dane czy nie ?

Bez obaw aktualizacje dostępne ze strony Ulead Systems są zdecydowanie bezpieczne.

wtorek, 4 października 2005, 13:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 4 października 2005, 13:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]