Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 19:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problemy ze zgraniem z VHS 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problemy ze zgraniem z VHS
Witam wszystkich. Posiadam sporo kaset VHS które chcialbym zgrac na DVD, do tego celu chcialem uzyc UVS8 lub 9,ale niestety mam problem z obrazem. Magnetowid mam podłączony do tunera TV Pixelview TV PRO na sterownikach od tunera obraz jest normalnie natomiast w UVS po wybraniu zródła (s- video lub composit) obraz się pojawia a po zaakceptowaniu wyboru znika i pojawiają się pasy głównie koloru zielonego i nic nie widac. Kilka razy udalo mi się zaakceptowac wybor zródła i obraz pozostał, lecz wtedy po rozpoczęciu zgrywania pojawia się informacja o zbyt słabym sygnale i obraz znika. Próbowalem juz roznych typow kabli s-video, composit a takze kilku magnetowidów i efekt jets ten sam. MOj procesor to Mthlon 2800 64, 512RAM, radeon9550, WD 160GB SATA. Moze ktos wie co zrobic by rozwiązac ten problem.
Prosze o pomoc

piątek, 23 grudnia 2005, 14:28
Bywalec
Bywalec

Post Re: Problemy ze zgraniem z VHS
legez napisał(a):
Witam wszystkich. Posiadam sporo kaset VHS które chcialbym zgrac na DVD, do tego celu chcialem uzyc UVS8 lub 9,ale niestety mam problem z obrazem. Magnetowid mam podłączony do tunera TV Pixelview TV PRO na sterownikach od tunera obraz jest normalnie natomiast w UVS po wybraniu zródła (s- video lub composit) obraz się pojawia a po zaakceptowaniu wyboru znika i pojawiają się pasy głównie koloru zielonego i nic nie widac. Kilka razy udalo mi się zaakceptowac wybor zródła i obraz pozostał, lecz wtedy po rozpoczęciu zgrywania pojawia się informacja o zbyt słabym sygnale i obraz znika. Próbowalem juz roznych typow kabli s-video, composit a takze kilku magnetowidów i efekt jets ten sam. MOj procesor to Mthlon 2800 64, 512RAM, radeon9550, WD 160GB SATA. Moze ktos wie co zrobic by rozwiązac ten problem.
Prosze o pomoc

Witam
Ja bym ci proponowal pozyczyc od kogos kamere i wszystkie VHS zdrac przez kamere tzn podlaczasz wideo pod kamere a potem przez wejscie firewire i jakosc bedziesz mial taka sama jak vhs :)
Ewentualnie miec nagrywarke dvd i nagrac vhs na DVD przez nagrywarke a nagrywarka moze nagrywac odrazu w DVD-Video lub DVD-VR a moim zdaniem lepiej nagrac w DVD-Vr bo mozesz potem podzialac troche z tym plikiem :)
gdzie spokojnie gotowy material bedziesz mial w mpg a potem mozesz go zrobic w DV avi i reszte dzialasz w ulead media studio 8 lub w ediusie
jest to troche roboty ale zawsze warto bo przez karty tv to jakosc obrazu jest beznadziejna szczerze. Pozdrawiam
Jezeli bedziesz mial jakies pytania to zapraszam na PM

piątek, 19 stycznia 2007, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Widac Ulead nie dogaduje sie ze sterownikami tej karty. Musisz zgrac poprzez aplikacje dolaczona do karty TV a potem wrzucic to do Ulead'a.

piątek, 19 stycznia 2007, 14:52
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]