Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Ulead videostudio 10 - pierwsze wrazenia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ulead videostudio 10 - pierwsze wrazenia
Na stronie producenta pojawila sie kolejna 10-ta wersja videostudia. Pierwszy kontakt jak najbardziej pozytywny dodano pare rzeczy, ktorych brakowalo 9-tce. Plugin mpeg4 jest na stale zaimplementowany co ucieszy niektorych. Odswiezony interface bardzo mi odpowiada. Uprzejmie prosze o dodawanie swoich spostrzezen tych pozotywnych jak i negatywnych. Pozdrawiam.

czwartek, 20 kwietnia 2006, 13:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Generalnie jest lepszy od poprzedniej wersji i dużo elementów wprowadzono rodem z Media Studio Pro. Przede wszystkim jest 7 linii edycyjnych video, Dolby Digital 5.1, lepsza obsługa skompresowanych klipów np. MOV, DivX, podgląd w czasie "bardziej" rzeczywistym niż w wersji 9, nowe funkcje authorinu DVD np. swobodne rozmieszczanie elementów layoutu menu płyty.
Oczywiście w programie jest pełna obsługa HDV, niestety nie mam takiej kamery żeby sprawdzić jak dobrze to działa. Z tego co widzę są tu opcje "proxy" do usprawnienia pracy z HDV na sprzęcie słabszym niż dwa procesory 3ghz i ponad 2 gb ramu.
Chodzi dobrze, choć raz mi się zawiesił i to na razie tyle.

czwartek, 20 kwietnia 2006, 21:22
Bywalec
Bywalec

gdzie można kupić ulead video studio 10 i ile ten program kosztuje?

piątek, 21 kwietnia 2006, 11:57
Stały bywalec
Stały bywalec

Obecnie można kupić wyłącznie wersję ESD czyli do pobrania (w sumie z dodatkami, jakieś 800 MB)- cena od 70 do 120 USD, w zależności od wersji.

piątek, 21 kwietnia 2006, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No i jest pewien drobny mankament. Otoz po stworzeniu projektu, i jego autoringu wyjsciowy material jest kiepski. Tzn obraz wideo szybko skacze tak jakby byly pogubione klatki. Nie jest to wina przeplotu. Za to jesli wyrenderowac projekt do pliku video i ten plik wrzucic do okna autoringu (zaznaczajac jednoczesnie, zeby nie renderowal materialu zgodnego z wyjsciowym) to wszystko jest w porzadku. Mowiac inaczej jesli podzczas tworzenia plyty material musi byc enkodowany to jest on z ww mankamentami. Dziwne to bo przeciez videostudio opiera sie na tych samych kodekach. W wideostudio 9 nie mialem podobnych problemow. Prosze o ewentualne uwagi uzytkownikow tego programu. Mam na dzieje, ze komp nie jest za slaby. P4 3Ghz 512Mb Ramu. zreszta sprobowalem na drugim kompie w pracy i to samo. Moze cos zle ustawiam? Na razie testuje wersje trial.

[ Dodano: Pią Kwi 28, 2006 6:05 pm ]
Nie wiem czy potwierdzicie moje spostrzezenia, ale wydaje mi sie, ze 10-tka jest znacznie przyjemniejsza w obsludze. Tzn. szybciej reaguje na polecenia, zdecydowanie szybciej mozna zobaczec np trudniejsze przejscia bez zaciec. Ale niestety nadal nie rozwiazalem
problemu renderingu o ktorym pisalem wczesniej.

604537052 czy ty masz jakies problemy z renderowaniem?

piątek, 21 kwietnia 2006, 13:19
Stały bywalec
Stały bywalec

Otrzymane DVD jest całkiem przyzwoite, sam proces tworzenia dysku działa podobnie jak w poprzedniej wersji, czyli ogólnie jestem zadowolony, ale...

...authoring DVD w 10 jak dla mnie jest rewelacyjny.
Nie ma tu żadnych praktycznie ograniczeń jak w poprzednich wersjach. Znakomite roziwązanie to możliwość pełnej edycji w trakcie tworzenia MENU, coś jak w najnowszym movie factory i trochę z workshopa.
Praktycznie nie operuje się już szablonami, owszem jest kilka gotowych menu, dla leniwych, ale ze względu na możliwość edycji można zrobić dowolne menu:
- tło może być obrazem lub klipem video
- elementy menu można dowolnie rozmieszczać i skalować na ekranie
- podonie dowolnie mozna rozmieszczać i skalować tekst (aktywny i pasywny) oraz przyciski nawigacyjne.
Oczywiście można wprowadzić podkład dźwiękowy, miniatury mogą być ruchome, system menu jest wielopoziomowy, a wszystkie menu można konfigurować łącznie bądź oddzielnie.

Podobną możliwość edycji ma kreator MOVIE WIZARD, gdzie wprowadzono oprócz szablonów bardzo okolicznościowych, kilka prostych i uniwersalnych, dzięki czemu można trzema kliknięciami myszy zgrać film, zmontować go w sposób prosty ale dość subtelny i przejść do wypalania płyty DVD.
Zresztą gotowe szablony nie są już jak w poprzednich wersjach takie ździebko infantylne, tylko dość futurystyczne i zdecydowanie ciekawsze.

Generalnie jest zdecydowanie lepiej- wersja 10 z pewnościa nie jest amatorska choć amator bez problemu sobie z nią poradzi.

niedziela, 30 kwietnia 2006, 16:18
Bywalec
Bywalec

Ogólnie rzecz biorą dużo lepsze menu niż w poprzednich wersjach.
No i co najważniejsze na słabszych kompach typu 1.8GHz, 512DDR i Radek9200 chodzi kilkakrotnie szybciej niz UVS9 czy Pinnacle! ;)
Pełen pozytyw dla twórców!

piątek, 2 czerwca 2006, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]