Teraz jest piątek, 3 lipca 2020, 21:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Mam wielki PROBLEM Ulead MovieFactory 5 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Mam wielki PROBLEM Ulead MovieFactory 5
witam
Chcialem zrobic w Ulead MovieFactory5 płytke z materiałem z uroczystosci rodzinnej, oczywiscie w PAL wiec poustawialem, podyieliem na sceny itp. A jak mi material zapisalo w DVD to w stacjonarnym mam dylemat dzwiek idzie plynnie a obrazem scina a materialu jest 1h 40 min Tak co mi sie wzdaje ,ze klatkami przycina a ustawilem kbs 6000 25 kl-s 4:3 PAL tak co mi sie wydaje moze trzeba zebz bylo w NTSC wtedz kaltkami nie bedzie scinalo a problem tez jest w stacjonarnym. Czy wszszystkie stacjonarne widza NTSC ? Prosze o POMOC
Dziekuje :(

środa, 21 czerwca 2006, 09:27
Bywalec
Bywalec

czwartek, 22 czerwca 2006, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No nie wszystkie tylko te ktore dzialaja w NTSC, sprawdz czy na komputerze idzie dobrze. Jesli tak to musisz cos pogrzebac w programie. Nie znam sie za bardzo na Ulead. Mysle ze defaultowe ustawienie powinny starczyc. Moze to cos z odtwarzaczem ??

POZDRAWIAM

czwartek, 22 czerwca 2006, 19:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Musiałeś coś za dużo "pogrzebać" - ja już od dawna używam tego programu, tyle że wersji 3.5 i zawsze było OK, a robiłem również większe kawałki - ponad 2h. :lol:

czwartek, 22 czerwca 2006, 19:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja też od niedawna pracuje na 5,ale w ustawieniach nic nie zmieniam, wybieram tylko na początku rodzaj płyty i tyle.

piątek, 23 czerwca 2006, 00:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zmienieć można i trzeba, np. wielkość "bitrate",VBR, CBR, parametry audio, itd. tylko jest jedno "ale" - najlepiej wiedzieć co się robi i po co :wink:

piątek, 23 czerwca 2006, 06:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post UMF 5
nie wiem czy masz w końcu PAL czy NTSC?
Podczas instalacji programu jest ustawienie regionu a przede wszystkim systemu w jakim działasz. ustaw NTSC lub PAL/SECAM

[ Dodano: Pon Lip 10, 2006 4:12 pm ]
Tak przy okazji: ściągnąłem ze strony HDP polskie trzcionki do UMF-5, skopiowałem do folderu i nic! Czy ktoś już to robił ?

sobota, 8 lipca 2006, 13:05
Nowy
Nowy

Post Re: Mam wielki PROBLEM Ulead MovieFactory 5
Witam i pozdrawiam, jestem tu pierwszy raz, od razu przedstawię mój problem: jak zwiększyć objętość projektu 4,7 GB w Ulead MovieFactory5 by móc zrobić authoring płyty dwuwarstwowej DVD+R DL. Aktualnie projekt ma 6,5 GB.przy próbie wypalenia, protestował że ma za dużo, zignorowałem i wypaliłem obraz płyty iso 6,323 GB, w komputerze jest odtwarzany bez zarzutu, po wypaleniu na płytkę DVD, odtwarzacz jej nie widzi (komunikat brak płyty) dodam że w/g info Nero płyta ta ma 6031MB, komputer też je nie widzi, dopiero po wskazaniu odtwarza. Jak widać kombinuje na różne sposoby, żeby się płytka samodzielnie uruchomiła w odtwarzaczu DVD.

Ostatnio edytowano niedziela, 29 stycznia 2012, 12:45 przez mikus, łącznie edytowano 2 razy

sobota, 28 stycznia 2012, 16:34
Moderator
Moderator

mikus napisał(a):
...jak zwiększyć objętość projektu 4,7 GB w Ulead MovieFactory5 by móc zrobić authoring płyty dwuwarstwowej DVD+R DL.

?
mikus napisał(a):
Aktualnie projekt ma 6,5 GB.przy próbie wypalenia, protestował że ma za dużo, zignorowałem i wypaliłem obraz płyty iso 6,323 GB, w komputerze jest odtwarzany bez zarzutu, po wypaleniu na płytkę DVD, odtwarzacz jej nie widzi (komunikat brak płyty) dodam że w/g info Nero płyta ta ma 1720MB, komputer też je nie widzi, dopiero po wskazaniu odtwarza, czyżby nagrywarka skompresowała obraz iso, po co. Jak widać kombinuje na różne sposoby, żeby się płytka samodzielnie uruchomiła w odtwarzaczu DVD.

Niektóre odtwarzacze "nie widzą" płyt dwuwarstwowych. Zmniejsz projekt, lub podziel film na dwie płytki.

sobota, 28 stycznia 2012, 22:09
Nowy
Nowy

Uwaga! Zmieniłem mój pierwszy post:
< w zdaniu dodam że w/g info Nero płyta ta ma 6031MB, komputer też je nie widzi >

Moje założenie było takie żeby na jednej płycie było całe wesele, a nie na czterech, są w menu tylko 4 rozdziały do wyboru, a to jest 6,3 GB i to już nie chce zmieniać, jest z wygodniej dla oglądających z jednej płyty. Grafika i opakowanie też jest już przygotowane dla jednej płyty.
Wydaje się że problem tkwi w dostosowaniu Ulead MovieFactory5 do zwiększenia objętości projektu, i wypalenia płyt dwuwarstwowych DVD+R DL,
Mój Korr DVD odtwarza płyty dwuwarstwowe.

niedziela, 29 stycznia 2012, 13:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]