Teraz jest sobota, 11 lipca 2020, 11:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Ulead VideoStudio 9 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Ulead VideoStudio 9
Witam serdecznie.
Zacznę od tego że używam programu Ulead VideoStudio 9 i mam problem z zapisem gptowego filmu.Otóż jeżeli zapisuje w formacie mpeg mam do wyboru tylko jedną możliwość klatek - 25 klatek / sec. , oraz Encoder driver - ULEAD MPEG Now Encoder.Chcialbym uzyskac 30 klatek / sec.Zna ktoś jakiś encoder lub coś innego aby to uzyskać ?

Problem drugi to zapis projektu do formatu DVD.Otóż przy włączonych filtrach mam pixelozę lub w pewnych momentach film zwalnia lub zacina i po chwili idzie normalnie.Jak nagrać w tym programie profesjonalny film DVD ??

Z góry wielkie DZIĘKUJĘ dla ludzi którzy pomogą rozwiązać ten problem.
Pozdrawiam serdecznie

środa, 6 września 2006, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

System PAL 25 klatek na sekunde, system NTSC 29,75 kl/s. Videostudio ustawia ilosc klatek zgodnie z wybranym standardem, wiec nie ma mozliwosci zmiany ich ilosci. Co do drugiego pytania to nie do konca rozumiem. Jesli masz na timeline powlaczane filtry i probojesz to odtworzyc to rzeczywiscie takie efekty moga byc. Wszystko zalezy od wydajnosci komputera. Jesli takie efekty masz juz po nagraniu plyty to prawdopodobnie uzywasz kiepskich plyt. Jesli uwazasz, ze plyty masz dobre to proponuje zrobic nastepujaca rzecz. Najpierw stworzyc plik video. Potem stworzony plik wsadzic do okna autoringu. Powinna pomoc. 8)

czwartek, 7 września 2006, 08:32
Nowy
Nowy

Oki dzis to wypróbuję i napiszę czy pomogło czy nie.Dziękuję :)

A czym się różni system PAL od systemu NTSC ?? Przepraszam za to pytanie ale jestem początkujący.

czwartek, 7 września 2006, 10:44
Moderator
Moderator

PAL
Nie pal
NTSC
:wink:

EDIT DiscoLED zawstydziłeś mnie, nie powinienem tak żartować, ratuje mnie tylko - że naprawdę niezłośliwie :!: :mrgreen:

Ostatnio edytowano czwartek, 7 września 2006, 14:14 przez kotin, łącznie edytowano 2 razy

czwartek, 7 września 2006, 14:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to system koloru. U nas w Polsce obowiazuje Pal i tego radze sie trzymac przy edycji i wypalaniu plyt. No chyba, ze film dla wujka w ameryce wtedy system ntsc lub wujka we Francji wtedy secam.

czwartek, 7 września 2006, 14:10
Nowy
Nowy

Dziękuję wszystkim już sobie poradziłem z problemem.A co do pytania to jestem "raczkującym" amatorem dopiero zaczynam poznawać programy jak i sprzęt,więc wybaczcie za tak proste i banalne dla Was pytania, ale warto wiedzieć wiecej niż nie wiedziać nic i błądzić :):):)

piątek, 8 września 2006, 23:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]