Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 16:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Ulead Media Studio Pro 8 jak podzielić ekran na 2 części ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Ulead Media Studio Pro 8 jak podzielić ekran na 2 części ???
Cześć wszystkim
To mój pierwszy pościk tu i nie wiem czy sie nie powtarzam po kimś ale szukałem tego problemu i nie znalazłem...Po krótce...Używam na codzien UVS10 Plus ale chce sie przerzucić na coś bardziej profesjonalnego AP odstrasza na pierwszy rzut niestety jak dla mnie za trudny a studiów ja nie kończył przecie... :wink: Padło na UMS8 całkiem przejrzysty dużo więcej opcji nie tylko 7 scieżek video ale tez 7 scieżek audio i wiecej możliwości niż UVS10 ale mam problem z podzieleniem ekranu na 2 lub więcej części i w każdej z nich umieszczenie innego klipu w różnych rozmiarach na czarnym lub innym tle czyli "Disort clip". Opcje nakładania w różnych konfiguracjach znalazłem (całkiem ciekawe efekty) ale za chusteczke nie moge znalezc opcji disort...prosze wiec o pomoc...aha..i jeszcze jedno co z opcją split audio ?? Z góry dzięki
Pozdr

Edit:
Spoko już sobie poradziłem :) Dla zainteresowanych ...Znalazłem opcje "movin path"- "pictute in picture" i tam jest to co mnie interesuje :)automatycznie dzieli każdą klatke symetrycznie na ekranie a manualnie mozna sobie pozmieniac pozycje jak sie chce :) Co do audio to i tak samo sie rozdziela i mozna je przemieszczac dowolnie...:)

[ Dodano: Pon Gru 04, 2006 11:41 am ]
To ja mam jeszcze jeden problem...UMS8 czy macie jakies patenty na zatrzymanie zmiennych wartości w niektórych filtrach video? Oczywiście są takie które ustawian ręcznie i przez całą zaznaczoną scene filtr dziala na tym samym poziomie ale weźmy np efekt "monochrome" chce żeby był przez cały czas niebieski odcien ustawiam kolor ale on zmienia sie stopniowo w pierwotny czarno biały...ja wiem ze mozna sie pobawic korekcja kolorow i wyjdzie na to samo mniej wiecej ale to samo tyczy sie efektów typu refleksy świetlne itd itp..chce zeby byl caly czas czerwony a on sie przebarwia na pierwotny :?: A i jeszcze jedno jeśli chce skalibrować kolor to dlaczego kalibruje sie kolor na wszystkich scenach a nie tylko na jednej zaznaczonej :?:
Z góry dzięki za podpowiedź

[ Dodano: Pon Gru 18, 2006 9:28 am ]
Spoko spoko trzeba bylo troche poglowkowac i wszystko juz jest jasne...szkoda tylko ze przynajmniej w moim przypadku to forum jest od zadawania pytan a nie od uzyskiwania odpowiedzi na nie czyzby nikt nie uzywal UMS 8? Nie wierze...
pozdro

Aha..skoro nie mam juz problemu to moze moderator usunie ten moj wątek po co zasmiecac forum...

czwartek, 30 listopada 2006, 00:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]