Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 20:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Adorage i Ulead Media Studio 7 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Adorage i Ulead Media Studio 7
Witam szanowne forum. Piszę tu po raz pierwszy. Mam problem z efektami Adorage, a konkretnie z pakietem 5, gdzie znajdują się efekty typu animowany pasek na dole ekranu, na którym moga pokazać się przelatujące napisy. Taki efekt mam zamiar zrobić. Jestem absolutnie poczatkujący w UMS, wcześniej bawiłem sie dość sporo Pinnacle 9 i 10. Mam na ścieżce V2 w timeline klip video. Na ścieżce FX efekt adorage. Jak teraz zrobić, aby ten efekt nałożył na klip video ten animowany pasek? Myślałem o opcji overlay, ale coś mi nie idzie. Prosże o pomoc. Dodam, że dotychczas bawiłem się w UMS 8 Pro, ale tam jak tu przeczytałem, zlikwidowano specjalne linie na timeline dla effektów, i teraz te nakłada się już na klip. Musze spróbowac zrobić to w 8, ale postanowiłem na razie pocwiczyć na 7 po przeczytaniu zalet tego ostatniego jeżeli chodzi o efekty transition. W 8 jak wyczytałem effekt przeciąga się na klip i rozciąga. Jednak w 7 jest to chyba lepiej rozwiązane.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 10:42
Nowy
Nowy

Po pierwsze podziel klip wideo na dwie sceny.Po drugie wstaw pierwszą scenę na oś Va a drugą na oś Vb ale tak żeby się klipy lekko na siebie zachodziły (oczywiście na swoich liniach , czyli Va i Vb)a pomiędzy nie (na osi efektów czyli Fx )wstaw swój efekt adorage.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 16:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Czyli opcje w oknie overlay nie wykorzystuję? Bo zaraz po napisaniu postu bawiłem się jeszcze tym efektem i owszem dzieki overlay udało mi się narzucić ten kolorowy animowany pas na dole ekranu na obraz, z tym, ze był on pół przeżroczysty, hmm, chyba nawet za bardzo przeżroczysty. A jak jest z tymi efektami a MS 8? Nie próbowałem, ale czy to się da tak jak opisałem na podstawie innego postu? Przyznam, że wolałbym 8 ze względu na dodatkowe funkcje, smartsound, dodatkowe przejścia, itd.

Mam jeszcze jedno pytanie: jak zaznaczony fragment na osi timeline zapisac na dysk jako klip wideo? Chciałbym wobec marnych rezutlatów wspólpracy adrorage z Uleadem wyeksportowąc taki fragment a nastepnie dodac mu efekt w wewnętrznym programie Adorage a następnie zapisac i ponownie wkleic na time line w UMS.

poniedziałek, 12 lutego 2007, 19:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]