Teraz jest sobota, 11 lipca 2020, 11:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 UVS10Plus trial i skoki 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post UVS10Plus trial i skoki
Od paru dni zgrywam filmy w AVI DV. Zalozylem VideoStudio 10 Plus w wersji probnej 30-dniowej. Zaczalem sie tym programem bawic i w miare moge robic to co potrzebuje, tzn. prosty montaz + jakies efekty. Po montazu produkuje DVD i tu zaczynaja sie male schody. Przy ogladaniu nagranego DVD na TV nieznacznie, ale wyraznie skacze obraz, ale tylko wtedy gdy kamera dosc szybko jest przesuwana w poziomie (np. panoramowanie), i to tez nie zawsze. Jedne fragmenty skacza, drugie (bardzo podobne w dynamice) nie. Wydaje mi sie, ze material w AVI DV powinien byc dobry, tzn. nie powinno byc w nim duzo zgubionych klatek. Program Uleada generalnie mi sie podoba i mam zamiar go po okresie probnym kupic - gdyby nie to skakanie. Tu pytanie czy te skakania moga byc spowodowane probna wersja programu, czy np. Ulead ma wogole kiepski konwerter do formatu DVD, czy tez nie ma co narzekac na program i przyczyny pewnie leza gdzie indziej? Czy jest jakis darmowy dobry konwerter AVI DV -> DVD?
pozdro
Marek

środa, 14 lutego 2007, 23:18
Bywalec
Bywalec

Przyjrzyj się dokładnie, czy aby na pewno nie ma tego "skakania" na oryginalnym materiale. Bywa tak, że winna jest sama kamera, a sciśle rzecz biorąc system stabilizacji obrazu (eliminacji drgań).

czwartek, 15 lutego 2007, 00:09
Bywalec
Bywalec

Post Re: UVS10Plus trial i skoki
Borek napisał(a):
...Tu pytanie czy te skakania moga byc spowodowane probna wersja programu...

Też to przerabiałem. Na VideoStudio 9 było ok, na wersji trial 10 - koszmarnie, co mnie trochę podłamało, bo też nie narzekam na Uleada zbytnio.
Po jakimś czasie zaryzykowałem i zakupiłem 10 niż 9, od razu zabrałem się za przerobienie tego samego materiełu (te same źródła) i wyszło wszystko ok. Wydaje mi się, że kodek jest lepszy w 10, ale to może tylko moje subiektywne wrażenie.
Tak czy inaczej - u mnie wyszło, że demo raczej zniechęca, zamiast zachęcać, ale finalny produkt jest ok.
Pozdrawiam

czwartek, 15 lutego 2007, 02:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tutaj uzyskasz odpowiedzi na swoje pytanie:
http://www.video-forum.strona.pl/viewtopic.php?t=68
lub tutaj:
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=17066
Poczytaj a Twoj problem zniknie. Pelna legalna wersja tez ma ten bug. Nie poprawia go nawet wypuszczony przez uleada service pack. Co ciekawe nie u wszystkich uzytkownikow ten efekt wystepuje. Poza tym malym mankamentem (ktory latwo obejsc) to naprawde dobry i godny polecenia program.

czwartek, 15 lutego 2007, 09:49
Bywalec
Bywalec

Post ...
Ciekawe.
Nawet nie wpadłem na to, żeby połączyć te błędy (klatkowanie i desynchronizacja) ze sobą. Widać Ulead strasznie spapral eksport z timeline do dvd.
Może by tak przykleić temat znanych błędów i sposobu postępowania z nimi? - na pewno pomogło by to wielu ludziom rozpoczynającym pracę z programem.
Pozdrawiam

piątek, 16 lutego 2007, 22:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]