Teraz jest poniedziałek, 13 lipca 2020, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Ulead VideoStudio 11 nadchodzi! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ulead VideoStudio 11 nadchodzi!
Dla milosnikow programu dobra wiadomosc. Juz wkrotce pojawi sie 11 wersja programu. Tutaj http://plusd.itmedia.co.jp/pcuser/artic ... ws026.html mozna obejrzec screeny programu. Niestety nie potrafie powiedziec co nowego w programie.

piątek, 20 kwietnia 2007, 12:08
Moderator
Moderator

Post Re: Ulead VideoStudio 11 nadchodzi!
DiscoLED napisał(a):
Niestety nie potrafie powiedziec co nowego w programie.

Ech tak sie zaraz zniechęcasz, trochę rozumiem:
"Windows XP SP2/XP Media Center Edition/XP Professional x64 Edition/Vista。"
lub to:
"AVCHDカメラで撮影したMPEG-4 AVC/H.264映像をサポート" :wink:

AVCHD już jest tez w U(DVD)MF 5 plus, chociaż nie mam możliwości sprawdzenia czy działa.

piątek, 20 kwietnia 2007, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

は、Pentium 4 3.0GHz以上のCPU
Kurcze, kompa trza zmienic, bo moj minimum wymagan ledwo spelnia 8O :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 26, 2007 10:57 am ]
Dla tych, ktorzy chcieliby poznac dokladne roznice miedzy 10 a 11 zapraszam tu: http://phpbb.ulead.com.tw/EN/viewtopic.php?t=22368 Po angielsku z rysunkami. Ja osobiscie jestem zawiedziony. Jedyna godna odnotowania zmiana jest mozliwosc tworzenia plyt w HD. Reszta (jak dla mnie) to drobne wrecz kosmetyczne zmiany. Chyba tym razem nie wyloze 60$ na upgrade. :(

piątek, 20 kwietnia 2007, 12:33
Stały bywalec
Stały bywalec

Program już jest. Jest doskonały, szczególnie w przypadku systemu VISTA bo działa i obsługuje wszelkie formaty, tak jak wersja 10 w WIN XP. Jest to o tyle istotne, że 10 po aktualizacji zgdoności z VISTĄ, traci obsługę formatu MOV, MPEG-4, WMV, animacji flash, a co za tym idzie funkcjonalnie cofa się w czasie!

Pomijając kwestię obsługi VISTY, VideoStudio 11 ma pewne nowe funckje, jak chociażby mozliwość załadowania z dysku ramek do kluczowania, wbudowane kodeki mpeg-4, balans bieli, możliwość stosowania efektów i filtrów na wszystkich 7 ścieżkach video, rewelacyjne są nowe style do movie wizard.

Wymagania sprzętowe wcale nie są wygórowane- program chodzi podobnie jak dziesiątka, tyle, że sprawniej, bo 10 potrafiła się czasem wysypać.
Najlepiej mieć kompa na procesorze dual core z min. 1 gb ram.

niedziela, 6 maja 2007, 17:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Tak zgadza sie. Po zapoznaniu sie z trialem docenilem nowa wersje programu. Bardzo pozyteczna funkcja jest przelacznik, ktory umozliwia wyswietlenia wszystkich sciezek edycyjnych na raz. To bardzo wygodne.

Najgorsze, ze u siebie w domu (gdzie najbardziej mi zalezy) nie moge triala zainstalowac bo pod koniec instalacji wyskakuje "fatal error". 9 i 10-ka instaluje sie bez najmniejszych problemow. :(

czwartek, 10 maja 2007, 11:18
Bywalec
Bywalec

Post ...
A zauważyli koledzy, że nowy VideoStudio jest pod opieką Corela.
Czyżby jakaś fuzja/przejęcie?

wtorek, 29 maja 2007, 21:06
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

O ile wiem, to nie jest przejęcie, a nawiązanie współpracy pomiędzy Coreleme a Uleadem. Ma to na celu połączenie sił w konkurencji z Adobe. A co się dzieje z Ulead Media Studio? Od czasu wypuszczenia 8-ki cisza. Czy firma nie zamierza już rozwijać tego świetnego programu?

środa, 30 maja 2007, 08:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Workshop, ktorego bardzo lubie, tez jakos nie moze doczekac sie nowszej wersji. Jesli chodzi o videostudio to wedlug mnie znkomicie konkuruje z innymi producentami w cenie 300-400pln. Z mediastudio sprawa wyglada nieco inaczej. Szczerze mowiac to nie bardzo wiem dla kogo ten program moglby byc przeznaczony. Dla amatora za drogi dla profesjonalisty za kiepski. W cenie 1500pln ma konkurencje w sony vegas, ktoremu raczej z tymi mozliwosciami i stabilnoscia nie zagrozi. Reasumujac videostudio cieszy sie duza popularnoscia (nie koniecznie u nas) a mediastudio raczej kiepska, stad pewnie producent rozwija w szczegolnosci to, co sie sprzedaje.

środa, 30 maja 2007, 10:27
Bywalec
Bywalec

Post ...
przem188 napisał(a):
O ile wiem, to nie jest przejęcie, a nawiązanie współpracy pomiędzy Coreleme a Uleadem. ...

Może to i współpraca, dziwi tylko fakt, że jak się pojawia plansza tytułowa, to w miejsce ULEAD pojawiło się COREL, tak jak by to właśnie Corel był wydawcą - a to dziwi/zastanawia. Funkcjonalość programu nie zmieniła się oszałamiająco i choć nie znam programów ze stacji Corela, to jednak nie potrafię znaleźć jakowychś dodatków w nowym VideoStudio. Powiedział bym, że kolejna edycja to naturalny rozwój programu w celu zdobywania i utrzymania klientów.
To oczywiście w pełni subiektywna ocena.
Pozdrawiam

środa, 30 maja 2007, 20:05
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Przejęcie
W 2005 nastąpiło połaczenie firm ulead systems i InterVideo, natomiast pod koniec ubiegłego roku corel kupił ulead systems łacznie z intervideo.
Globalizacja i komercja,no i oczywiście kasa- firmy małe i średnie są wchłaniane przez wielkie koncerny jak corel.
Pytanie jak to się odbije na VideoStudio?
Corel w przeszłości kupił już wiele firm i ślad zaginał po ich aplikacjach, bo przestały być kontynuowane...
Po zakupie, wielu inżynierów odpowiedzialnych za tworzenie aplikacji ulead odeszło z firmy. 12 edycja videostudio może więc być czymś zupełnie innym o ile wogóle będzie...
Mam nadzieję że program będzie kontynuowany i przede wszystkim cena nie wzrośnie, bo produkty corela to mają ceny takie, że ciężko je dosięgnąć...

sobota, 2 czerwca 2007, 18:43
Stały bywalec
Stały bywalec

Po zapoznaniu sie z trialem docenilem nowa wersje programu.

A skąd można zassać trial Studio 11, bo na stronie Pinnacle nie znalazłem.

Piotr

środa, 6 czerwca 2007, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale my mowimy o Ulead Videostudio a nie o Pinnacle.

środa, 6 czerwca 2007, 11:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Przepraszam. Wstrzeliłem nie w ten temat :)

Piotr

środa, 6 czerwca 2007, 12:07
Bywalec
Bywalec

Ściągnąłem Triala (UVS 11 Plus) z netu i ciągle go wyrzuca. :evil:
Bardzo mi się podoba ta 11, do tej pory miałem 9 z którą nie było żadnych problemów. Nie wiem czy warto wydawać pieniążki na zakup nowej wersji programu?
Czy z pełną wersją programu są takie same problemy?

czwartek, 12 lipca 2007, 00:30
Bywalec
Bywalec

Post ...
Odpowiem tak:
kupiłem sobie upgrade do 11plus i byłem zadowolony, żadna wielka rewolucja w porównaniu do 10plus, ale jakby stabilniejsza.
Po jakimś czasie kupiłem sobie kamerkę HD i za chwilę musiałem dokupić jakiś rozsądny program do obróbki HDV - do tego celu videostudio 11plus kompletnie się nie nadaje - moim zdaniem oczywiście.
Teraz pracuję na sony vegas platinum 6 i jestem zadowolony z efektów pracy.
Pozdrawiam

czwartek, 12 lipca 2007, 08:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]