Teraz jest piątek, 3 lipca 2020, 11:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 ulead 10 - jakosc plikow mpg 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ulead 10 - jakosc plikow mpg
Witam!

Mam wersje 10 Ulead, ktora uzywam do tworzenia filmow z kamery DVD.

Mam jednak pewien problem. Pliki mpg ktore laduja sie nie moga sie zaladowac w wyzszej rozdzielczosci jak 720*576, czego efektem jest pozniejsza kiepska jakosc na ekraie telewizora (w porownaniu z filmami zrobionymi w sony vegas).

Nie rozumiem dlaczego nie mozna ustawic wyzszej rozdzielczosci w ustawieniach projektu. A moze cos robie zle?

Czy ktos moze mi odpowiedziec na to pytanie??

Pozdrawiam

sobota, 28 kwietnia 2007, 18:21
Bywalec
Bywalec

Rozdzielczość o której piszesz nie jest powodem "kiepskiej" jakości odtwarzango filmu na tv. Jest to typowa rozdzielczość standardu DVD PAL, tak więc ustawianie większej na pewno tu w grę nie wchodzi - chyba że chcesz obsłużyć standardy HD. Opisz co rozumiesz przez kiepską jakość na tv i czy jest ona równie beznadziejna na ekranie kompa. Zerknij też na parametry kompresji takie jak bitrate, ustawienie kodowania progresywego, jaki kodek odpowiada za kompresję itp.

Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 8:02 pm ]
PS. Co znaczy "pliki mpeg które się ładują"? Chodzi o zrzut z kamery?

sobota, 28 kwietnia 2007, 18:37
Nowy
Nowy

mam uleada w wersji angielskiej. w ustawieniach projektuoraz w momencie robienia filmu mam nastepujace ustawienia: general (tam mam encoder, data track, frame rate, frame type, frame size (najwyzsza 720*576), aspeck ratio) oraz compression (media type, video settings - cos tam do zaznaczenia i video data rate ustawione na 9558 kb/s; oraz audio settings). Gdzie moge ustawic to wszystko o czym wspominasz???

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 8:25 pm ]
jak robie film to nie mam zadnych kodekow do wyboru, jest tylko ulead MPEG.Now encoder

Jakosc nie jest tragiczna ale na tv nie jest zapelniony caly ekran (nagrywam w 4:3), u gory i na dole sa czarne paski czego nie bylo po zrobieniu fimi w sony vegas.

na ekranie kompa film nie zapelnia ekranu (mam 17'')

pozdrawiam

[ Dodano: Sob Kwi 28, 2007 8:29 pm ]
"pliki mpg ktore sie laduja" - chodzi o zrzut z plytki dvd (mam kamerke dvd i zrzucam filmiki z plytki)

sobota, 28 kwietnia 2007, 19:19
Bywalec
Bywalec

No troszku zmienia postać rzeczy... Zła jakość a paski to dwie różne sprawy :) Poszukaj dokłądniej na forum - są takie wątki. Zerknij np TU

Pozdrawiam

sobota, 28 kwietnia 2007, 19:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]