Teraz jest wtorek, 14 lipca 2020, 14:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 ULEAD 10-szarpany obraz po renderingu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post ULEAD 10-szarpany obraz po renderingu
kochani mam problem.Montowalem dotychczas pod UVS 9 i nie mialem tego problemu.Zgrywam film z kamery cyfrowej w AVI ,montuje go pod UVS 10 i po wyrenderowaniu obraz szarpie,chyba gubi klatki przy duzych zmianach tresci obrazu,czyli np przy szybszym ruchu kamery.Probuje roznych uztawien ale bez skutku.Skracam montowany film do 1 godz. i obraz powinien wyjsc perfekt,ale nadal jest to samo,co musze pozmieniac w ustawieniach zeby efekt koncowy byl dobry?

piątek, 29 czerwca 2007, 13:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://www.video-forum.strona.pl/viewtopic.php?t=68

piątek, 29 czerwca 2007, 14:32
Nowy
Nowy

kombinowalem z ustawieniami renderujac kilkanascie razy ten sam material i bez skutku.trzeba bedzie sie rozejrzec za wersja 11 plus.Mam sciagnietego triala,ale doszedlem do momentu tworzenia chapterow i stanalem w miejscu,czyzby w 11 byly tez jakies bledy.

ZASIADAM DO PECETKA I WALCZE DALEJ.
Jeszcze raz dziekuje.

[ Dodano: Pią Cze 29, 2007 10:29 pm ]
Wyrenderowalem na nowo wg opisanych wskazowek i jest to samo.
Wyprodukowalem plik MPEG z projektu,nastepnie wylaczyle program UVS 10,wlaczylem go ponownie,wkleilem plik MPEG2 ,zaznaczylem DO NOT CONVERT MPEG ,podzielilem na chaptery zrobilem MENU i guzik.

[ Dodano: Sob Cze 30, 2007 2:50 am ]
I co ciekawe to szarpanie obrazu wystapilo po wyrenderowaniu do pliku
MPEG 2,bez tworzenia chapterow i menu.
Bardzo dziwne program wielokrotnie poprawiany,kolejna wersja i taka KICHA.
Po stronie mojego peceta napewno wina nie lezy jest nowy,porzadna konfiguracja,CORE2DUO,2 GB RAM dual chanel KIGSTONA,szybki dysk.

JAK RADZICIE SOBIE Z TYM,CZY MOZE UZNALISCIE ZE TA WERSJA UVS 10 plus TO NIWYPAL ? ? ? ? ?

[ Dodano: Nie Lip 01, 2007 2:39 am ]
Obrabiam narazie w UVS 11 plus,ale za 4 dni szlaban,koniec triala.
Gdyby ktos mial jakies "lekarstwo" bylbym bardzo wdzieczny,mam duze zbiory muzyki koncertow na dvd,moge sie nimi podzielic.
Z gory dziekuje za pomoc.

piątek, 29 czerwca 2007, 16:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem podobny problem jak Ty używając Ulead 10. Generalnie do obrabiania folmów mam na kompie zainstalowany drugi Windows kompletnie czysty bez zadnych innych kodeków dvix i innych. Tylko i wylacznie Ulead 10 i rowniez stosuje metode, iz najpierw tworze pliki mpg2 bitrate najczesciej 8000 i pozniej robie nowy projekt wybieram create disk dorzycam zrobione wczesniej pliki mpg2 robie z tego menu dziele na chaptery i dziala slicznie. Zauwazylem, ze jak na kompie sa poinstalowane inne kodeki haczy sie. Teraz dzialam na czystym systemie i wszystko działa poprawnie. Pozdrawiam

poniedziałek, 2 lipca 2007, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post ulead problemy z szarpaniem
U mnie też występuje ten problem jak zapomnę przestawić w ustawieniach GENERAL-FRAME TYPE na LOWER FIELD FIRST. Gdy to mam załączone wszystko jest ok. Też jak moi poprzednicy najpierw tworze plik avi w standardzie mpeg2 lub dvd. Z osi czasu są problemy. Po ustawieniu wszystkiego sprawdź jeszcze raz czy nic się nie zmieniło. Program potrafi robić czasami psikusy i zmieniać ten parametr co Ci napisałem na inny. Pozdro MSTMST.

[ Dodano: Pon Lip 02, 2007 6:29 pm ]
Jeszcze jedno. Na monitorze komputera jest wszystko w porządku gdyż konstrukcja monitora jest zupełnie inna niż TV. Chodzi o przeplot. Linie parzyste i nieparzyste i takie tam ble ble. Dlatego tak ważnym w/g mnie jest ustawienie tego parametru przy renderowaniu materiału. A propos 11. Zostań przy niej. Ma więcej funkcji dotyczących korekcji kolorów. Można np. balans bieli zmienić jak źle ustawiłeś. Drobna rzecz a cieszy. Z moich obserwacji wynika że 11 jest stabilniejsza. A jak będziesz sie bawił w zmianę balansu dobrze mieć podłączony do kompa zwykły TV. Koloru na monitorze często odbiegają od tych które widzimy na TV. Pozdro MSTMST

poniedziałek, 2 lipca 2007, 17:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zaintersewoał mnie ten balans bieli w Ulead 11, gdzie to dokladnie sie ustawia??
Pozdrawiam

wtorek, 3 lipca 2007, 08:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Ulead szarmanie
Wstawiasz klip do projekty, klikasz na niego.Otwierają się zakładki VIDEO i ATRIBUTE. Z zakładki VIDEO wybierasz Color Correction i już. Pozdro

wtorek, 3 lipca 2007, 13:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]