Teraz jest sobota, 15 sierpnia 2020, 10:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Zgrywanie DV przez ulead video system 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie DV przez ulead video system
Witam
Posiadam kamerkę Sony HC24 mam program Ulead wersja 10. Zgrywam z kamery na kompa przy pomocy USB (nie mam Fire Wire). Filmy zgrywają się ok, przy max rozdzielczości 640x480 więcej się nie da (nie da się ustawić w programie). Zgrywa się ładnie nie gubi klatek nic się nie zacina- jak przerobię na DVD Video to mam 720x576(chyba coś koło tego). Ale mój problem polega na tym że jak ustawię aby zgrywał do avi to zgrywa, ale plik wynikowy jest strasznie duży, 5min filmu to 4,3 Gb danych coś za dużo. Jak będzie 1h filmu to zajmie ponad 40Gb. Przecież 1h filmu w avi po zgraniu powinna zajmować ok 13Gb, tak miam jak zgram innymi programami np programem który dostałem z kamerą sony i windows movie maker. Może trzeba coś poustawiać w ulead, ale szukałem i nic na ten temat nie znalazłem. Druga sprawa jaka jest różnica i czy wogóle jest przy zgrywaniu filmów przez USB2, a FireWire. USB2 ma transwer 480Mb/s, a firewire do 400Mb/s więc jest wolniejszy. W jakości obrazu nie powinno to mieć znaczenia bo liczy się transfer danych a usb2 z tym sobie poradzi (wyrabia). Może chodzi o zmuszenie użytkowników do nowego standardu. Wiem że są kamery, które mają tylko wyjście iLink więc pozostaje tylko FireWire, ale w Sony jest też USB2 i chyba nie ma różnicy w jakości filmu przez co jest zrzucany na dysk.
pozdr.

niedziela, 24 grudnia 2006, 12:48
Moderator
Moderator

Firewire LINK jest podstawowym interfejsem do łączenia kamery z komputerem. Mimo (tylko teoretycznie) mniejszej wydajności - przeanalizuj - LINK . W ogóle trochę poczytaj to forum, naprawdę warto.
Wesołych Swiąt.

niedziela, 24 grudnia 2006, 13:02
Nowy
Nowy

Czytałem te dane co podałeś już wcześniej zanim napisałem posta 3 dni łaziłem po tym forum i szukałem odpowiedzi na moje pytanie. Wiem że teoretycznie FireWare jest lepszy od USB2 ale w jakości sciąganego filmu na kompa nie ma. Ale pozostaje moje pierwsze pytanie dlaczego Ulead video system 10 zapisuje mi tak wielkie pliki co w nim poprzestawiać aby było dobrze. Ja niestety nie mogę założyć do swojego laptopa FireWire bo nie mam wejścia PCMCIA. Laptop to pentium 4M 2,3G, ram 1Gb, dysk 80Gb karta wideo 64Mb Intel.

niedziela, 24 grudnia 2006, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niestety nie wiem co zrobić aby zbiory ściągane przez USB były normalnej wielkości, ale chyba potrafię wyjaśnić różnicę między FireWire a USB.

Nie zawsze chodzi tylko o max. transfer gdzie istotnie USB2 jest "lepsze" od IEEE1394. Istotna różnica to zasada działania interfejsu. IEEE1394 jest interfejsem synchronicznym, tzn. że przepustowość łącza jest gwarantowana. USB2 jest łączem asynchronicznym, tzn. w optymalnych warunkach osiągniesz przepustowość maksymalną, ale nikt nie gwarantuje że to się uda. Możesz mieć np. 50% tej przepustowości albo i mniej.

Fakt że nie masz dropów niekoniecznie znaczy, że przesyłanie jest bezbłędne. Może drajwery radzą sobie z niestabilną przepływnością USB za cenę zwiększonej objętości zbioru - spekuluję bo nic na ten temat nie wiem. [/code]

niedziela, 24 grudnia 2006, 14:56
Bywalec
Bywalec

Niestety nie wiem co zrobić aby zbiory ściągane przez USB były normalnej wielkości, ale chyba potrafię wyjaśnić różnicę między FireWire a USB.

Nie zawsze chodzi tylko o max. transfer gdzie istotnie USB2 jest "lepsze" od IEEE1394. Istotna różnica to zasada działania interfejsu. IEEE1394 jest interfejsem synchronicznym, tzn. że przepustowość łącza jest gwarantowana. USB2 jest łączem asynchronicznym, tzn. w optymalnych warunkach osiągniesz przepustowość maksymalną, ale nikt nie gwarantuje że to się uda. Możesz mieć np. 50% tej przepustowości albo i mniej.

Fakt że nie masz dropów niekoniecznie znaczy, że przesyłanie jest bezbłędne. Może drajwery radzą sobie z niestabilną przepływnością USB za cenę zwiększonej objętości zbioru - spekuluję bo nic na ten temat nie wiem. [/code]

Panowie chyba logiczne ze jak sie cos zgrywa z kamerki to nic sie wiecej na portach nie robi.
Mam Panasonica Gs280 i nie ma zadnych problemow z zgrywaniem w USB 2,0 obraz jest taki sam jak przy zgrywaniu z Firewire
ta kamera ma naprawde dobre USB

opisany powyzej problem raczej starał bym sie rozwiać buszując w ustawieniach,
mnie 1h zajmuje ~13GB

niedziela, 24 grudnia 2006, 23:22
Nowy
Nowy

Wydaje mi się właśnie że jest to coś ustawieniami w programie. Jak zgram na Windows movie maker to mam 1h = ok 13GB. A w ulead mam za duży plik wynikowy. Zadałem pytanie na forum bo myśłalem, że może ktoś miał podobny problem jak ja lub wie jak go rozwiązać. Będę jeszcze dalej szukał w czym tkwi problem może uda mi się to rozwiąć.
pozdr.

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 00:23
Moderator
Moderator

Wydaje mi się właśnie że jest to coś ustawieniami w programie. Jak zgram na Windows movie maker to mam 1h = ok 13GB. A w ulead mam za duży plik wynikowy.
pozdr.

Jedno jest pewne - jezeli plik wynikowy nie ma przewidzianej wielkości, to nie jest to DV. Nawt zakładając róznice między DV 1 i 2, to stała wielkość kompresji tego kodeka wyklucza różnice większe niż dodatkowa ścieżka dźwiękowa. Jedyne rozwiązanie - przechwytujesz niechcący z konwersją do innego niż DV kodeka.

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 18:05
Nowy
Nowy

Kurcze wygląda na to że mi zgrywa z (jakością) HDV, w tym formacie plik wynikowy powinien mieć za 1h ok 38-50GB i mnie coś kolo tego wychodzi. Ale jak to wyłączyć? Mam zwykłą kamerę HC24 i zgrywam w rozdzielczości 640x480. Wchodzę w programie ULEAD w capture ustawiam AVI i zgrywam. Może trzeba wybrać jakiś plugin w zakładce Options - change capture plugin ja mam wybrany pierwszy.

poniedziałek, 25 grudnia 2006, 21:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W ulead ustaw DV a nie Avi. Jesli nie da sie tego zrobic, poniewaz program uparcie przelacza sie na Avi to znaczy, ze bez karty Fire-Wire sie nie obejdzie, poniewaz Twoja kamera nie umozliwia przechwytu pelnej jakosci DV poprzez USB. Jak dotad potrafily to tylko niektore kamery Panasonica. W tym momencie najprawdopodobniej przechwytujesz z kamery material o obnizonej jakosci a ulead "w locie" rekoduje to do nieskompresowanego Avi (1h = okolo 60Gb)Czyz jakosc sciagnietego obrazu nie jest raczej kiepska przypominajac VCD?

wtorek, 26 grudnia 2006, 14:58
Nowy
Nowy

Chyba masz rację DiscoLED. Nie ma wyjścia zamówiłem kartę FW na PCMCIA. Ja w laptopie nie mam możliwości jej podpięcia, ale da radę w laptopie żony. U niej będę zgrywał, a na moim przerabiał i nagrywał na DVD. Trochę to kłopotu ale nie ma innego wyjścia. Ale dziwne bo materiał zgrany przez USB choć był objętościowo duży to jakościowo był dobry. Zero przycięć nie było zgubionych klatek ładne kolorki i ostry. Po wypaleniu na DVD był dobrej jakości jak film mpg2.
pozdr.

wtorek, 26 grudnia 2006, 22:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli Twoja kamera potrafi zgrywać w pełnym palu przez usb, to powinien być do niej dołączony program, którym da się zgrywać przez USB.
Do NVGS75 dołączony jest np. Motion Studio DV i bez problemu zgrywa się nim w pełnym palu, z jakością identyczną jak przez Fire Wire. Wideo studio 10 nie znam. Jak Ci zgrywa 640x480, to być może jest to kwestia ustawień. Niech się wypowie ktoś znający program.

Pozdrawiam

wtorek, 26 grudnia 2006, 22:28
Nowy
Nowy

czesc .ja mam ten problem dokładnie jak ogladam na tv to mam jakosc jak vcd.pomozcie

niedziela, 28 października 2007, 13:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No wszystko zostalo powiedziane. Generalnie kamery nie umozliwiaja zgrywania poprzez USB w pelnej jakosci DV. Wymagany jest port Fire Wire. Wyjatkiem sa niektore modele kamer Panasonica. Umozliwiaja one zrzut w pelnej jakosci bez zadnych zaciec, stopklatek i innych niepozadanych rzeczy. Ale wcale to nie oznacza, ze programy, ktorymi importujesz video z kamery potrafi sie z nia dogadac poprzez USB. Ze znanych mi potrafia to zrobic:
Ulead videostudio 10
Ulead Mediastudio pro 8
oraz darmowy, wbudowany w windows Xp Movie Maker.

niedziela, 28 października 2007, 18:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]