Teraz jest poniedziałek, 13 lipca 2020, 09:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 UVS 11 Plus vs Sony Vegas Platinum vs UVS 12? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post UVS 11 Plus vs Sony Vegas Platinum vs UVS 12?
Witam,

Bawiłem się dość sporo UVS 9, potem 10 i zapragnąłem wreszcie mieć swoją własną, oryginalną full wypas wersję programu do edycji video. Filmy, jakie robiłem i pewnie w 95% nadal będę robił to filmy z wycieczek, wczasów, imprez itp. Aczkolwiek chciałbym, aby były jak najmniej banalne. Zastanawiałem się w zasadzie nad dwoma narzędziami UVS 11 Plus i Sony Vegas Platinum, ponieważ kasa, jaką chciałbym wydać to max 250 zł. Wydaje mi się, że UVS w wersji 11 Plus (do tego z zainstalowanym Power Packiem - np. tworzenie materiału HD dla dysków Blu-ray) jest bogatszy od Vegasa.

1. czy zgodzicie się z tym, że UVS jest "bogatszy" od Vegas Platinum?
2. na allegro widziałem u jednego sprzedawcy UVS 11 Plus w biało-niebieskim pudełku za 160 zł i w czarnym za 190 zł - co to za wersja ta biało-niebieska? Jedyny niuans, jaki zauważyłem to, że wersja "czarna" jest oznaczona PL. Jeśli to jest jedyna różnica, to wolałbym raczej angielskojęzyczną wersję.
3. jak dawno pojawiła się na rynku wersja UVS 11 Plus? Chodzi mi o to, że może za kilka tygodni Corel wyda wersję 12 i lepiej się trochę wstrzymać z zakupem...

wtorek, 11 marca 2008, 23:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: UVS 11 Plus vs Sony Vegas Platinum vs UVS 12?
Cytuj:
1. czy zgodzicie się z tym, że UVS jest "bogatszy" od Vegas Platinum?

Jeżeli nie jesteś związany emocjonalnie z CORELEM (bo to już nie jest ULEAD) to inwestuj w produkt SONY. Myślę iż na obecnym etapie rozwoju w Corelu masa produktów przejętych od ULEAD'a zostanie zakończona - bo taka wydaje się być polityka firmy. Na niektóre odpowiedzi techniczne od Corela czekam od lipca 2007 i nadal jest cisza.

Cytuj:
2. na allegro widziałem u jednego sprzedawcy UVS 11 Plus w biało-niebieskim pudełku za 160 zł i w czarnym za 190 zł - co to za wersja ta biało-niebieska? Jedyny niuans, jaki zauważyłem to, że wersja "czarna" jest oznaczona PL. Jeśli to jest jedyna różnica, to wolałbym raczej angielskojęzyczną wersję.

Hmm ja kupowanie polskojęzycznego pakietu nazwałby po prostu IDIOTYZMEM - sorki ale literatura do softu jest po angielsku, łatwiej też zgapić pewne rozwiązania z tutoriali innych programów. Uleada kup na stronie UK wybierając złotówki - tak kupowałem MediaStudioPro bo .... wychodziło najtaniej - tylko że musisz zapłacić kartą ale w obecnych czasach to chyba nie jest problem.

Cytuj:
3. jak dawno pojawiła się na rynku wersja UVS 11 Plus? Chodzi mi o to, że może za kilka tygodni Corel wyda wersję 12 i lepiej się trochę wstrzymać z zakupem...

Tutaj to tego nie wiedzą najstarsi indianie ;)

I teraz uwagi:
Ulead do autchoringu BluRay ma tylko DVD MF, który to program jest jak dla mnie nieco za bardzo skierowany do - sorki za określenie - ignorantów którzy chcą mieć coś z automatu i za bardzo nie mają wpływu na to co wyjdzie w finalnym produkcie. Z kolei znowu DVD Workschop ... nie ma trybu 16:9 i jest bardzo przestarzałym produktem.

Moja rada - kupuj SONY - do 17 marca jest promocja 25% taniej - a na 100% bedziesz bardziej zadowolony z możliwości szczególnie że soft jest rozwijany czego nie moge powiedzieć o Corelu (i z czego osobiście jestem bardzo niezadowolony).

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 12 marca 2008, 09:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja jako użytkownik Ulead Videostudio 11 plus PL mam nieco inne zdanie. Soft ten uważam za bardzo udany, najstabilniejszy w historii choc do wyrobów Sony troche mu brakuje. Nadrabia to funkcjami i mozliwościami, które w produkcie Sony Platinum sa po prostu poblokowane. Sony Platinum to nie Sony Vegas pro. Nie ma nic złego w kupnie polskiej wersji programu UVS11. To własnie Corel zainwestował w spolszczenie programu aby poprawić konkurencyjność. Dodatkowo została mocno obnizona cena. 190zl full wersja po polsku z polska drukowana instrukcja. Czego chciec wiecej? Program jest skierowany do amatorow i amatorskich produkcji stad pewne rozwiazania moga denerwowac bardziej zaawansowanych uzytkownikow. Wiem, ze po przejeciu przez Corel wielu programistow uleada odeszlo, wiec wersja 12 programu jesli bedzie, to moze juz nie byc tym samym programem. W kadym razie 11-tka jest dopieszczana przez producentow jak zadna z poprzednich wersji.
I na koniec wyjasnienie: wersja niebieska UVS11 za okolo 160zl to wersja bez plusa, z ograniczonymi funkcjami. Pelna wersja to wersja czarna z dopiskiem "plus" na allegro juz do kupienia z wbudowanym "bonus packiem"
Nie ukrywam, ze jestem zwolennikiem uleada i na tym forum wiekszosc o tym wie. Dlatego powtarzam: sciagnij triale i poprobuj co Ci "lezy". bedziesz mial pojecie o mozliwosciach programow, dodatkowo poznasz prawde o stabilnosci programu na Twoim systemie. Ty musisz zdecydowac co dla Ciebie najlepsze, my jedynie mozemy mowic, co u nas sie sprawdzilo lub nie.

środa, 12 marca 2008, 10:02
Nowy
Nowy

Przede wszystkim dzięki za treściwe odpowiedzi.

@ arekwp:
Też uważam, że polskojęzyczne wersje są bez sensu - przesiądę się kiedyś na inny program angielskojęzyczny i nie będę wiedział gdzie co jest ;)
P.S. Gdzie są takie promocje - 25%?

@ DiscoLED:
Co do wersji: ten gość też sprzedaje wersje 11 "biało-niebieską" (bez Plusa) za 130. Żeby było jaśniej podam linki:
wersja "biało-niebieska" PLUS: http://www.allegro.pl/item323833201_ulead_video_studio_11_plus_f_vat.html
wersja "czarna" PLUS: http://www.allegro.pl/item324638902_corel_ulead_video_studio_11_plus_pl_box_f_vat.html
Chyba wersja "czarna" PLUS ma po prostu zawarty ten PowerPack.

U mnie trial UVS 11 Plus wywalał się do Windowsa, gdy do kompresji wybierałem Xvida. Jeśli wybralem H264 to się wogóle zamykał (tak po prostu). Tak jakoś dziwnie działał z "niestandardowymi" kodekami (musiałem robić najpierw wersję no-compressed, a później kompresowałem w VDubie). Mimo wszystko wydaje mi się, że UVS 11 Plus jest "najbogatszym" narzędziem w cenie do 250 zł. Chciałbym tylko, żeby mi ktoś to potwierdził lub napisał odwrotnie - to Sony Vegas Platinum ma więcej możliwości ;)

środa, 12 marca 2008, 10:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No tak, po pojawieniu sie tanich wersji polskojezycznych ciezko sprzedac wersje angieleska drozej lub w zblizonej cenie. Sprzedawcy wypychaja towar po kosztach. Swietna okazja by zakupic tanio program, jesli dla kogos angielski nie jest problemem. Ale sa poczatkujacy, z mala znajomoscia angielskiego dla ktorych porzadna polska instrukcja i polski interface sa niezbedne. Rzeczywiscie ulead i Pinnacle to najbogatsze programy w tej cenie, ale jesli Ci sie program wywala to co z tego bogactwa? Mnie osobiscie program wywala sie niezmiernie rzadko, ale do divix nie kompresuje. Power Pack jest dostepny za darmo, wiec cena programu nie powinna byc uzalezniona od tego czy jest w nim zawarty.

środa, 12 marca 2008, 12:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jak dla mnie przy możliwościach to zaczynamy sięgać po argumenty funkcjonalności z której w 99% nikt nigdy nie skorzysta ;)

Ja jestem użytkownikiem Media Studio Pro 7 i 8 i powiem że ten soft jest jak dla mnie najlepszy - mimo iz posiada ogromne wady, a wersja 8 to już porażka (pod zwględem stabilności szczególnie). Jednakże ja pracuję na produktach ULEADA od wersji UMS PRO 2.0! od czasów AV-Mastera więc moge powiedzieć że już wieki ;) Ulead ma rozwiązania których brakuje w innym sofcie. Jednakże Media Studio Pro jest starym i chyba już nierozwijanym produktem do którego najbardziej pasuje własnie Vegas.

W/g mnie Vegas jest bardziej intucyjny - nawet wersja platinum której właśnie demo zainstalowałem. Najwięcej czasu przy każdym projekcie tracę na wstawianiu przejść w Vegasie zakładasz klip na klip i masz przejście (podobnie Media Studio Pro 8) i to są jedyne dwa programy w których widziałem to rozwiązanie.

Dalej idąc Ulead zawsze miał problemy z wykorzystaniem mocy maszyny - w Vegasie wszystko chodzi ładnie i szybciutko co nie oznacza że vegas nie ma wad - ma je jak każdy soft.
Ścieżki ruchu i edycja fotek w Vegasie to bajka - Ulead jest sto lat za murzynami.

Jeżeli pracowałeś na Uleadzie i jesteś z nim związany to zostań przy nim (ja mam około 3.000 własnych presetów z których i tak korzystam z około 100) więc szkoda mi ich wywalić, ale właśnie .................... Pomoc techniczna Corela to porażka od lipca 2007 czekam na odpowiedzi i rozwiązania problemów.

Praca na trialach które sa przecież darmowe nic Cię nie kosztuje - rzuć na nie okiem zanim wywalisz kasę.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

środa, 12 marca 2008, 12:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dodam tylko iż Vegas w większości przypadków przy filtrach i innych bajerach działa w RT czego w Uleadzie nie uświadczysz.

środa, 12 marca 2008, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

arekwp jesli chodzi o pomoc techniczna to nie pisz do Corela. Siedza tam ignoranci, dla ktorych ten soft to przepasc. Nie odpowiedza Ci poniewaz nie potrafia. Jesli szukasz pomocy to pisz na Customer Service na stronach uleada.
http://www.ulead.com/tech/techsupport.htm
Oczywiscie, nie licz na doglebna wiedze z ich strony a raczej na standardowe bla bla bla.
Jesli szukasz prawdziwej, rzetelnej odpowiedzi to pisz na forum uleada. Jest tam sporo madrych ludzi, czasami pojawiaja sie programisci z uleada.
http://phpbb.ulead.com.tw/EN/
Jesli tam nie uzyskasz odpowiedzi to nie uzyskasz jej nigdzie. Chyba, ze sam dojdziesz do czegos jak bylo wielokrotnie w moim przypadku. Pozdrawiam.

EDIT: Wlasnie zauwazylem Twoje wpisy na forum Uleada, wiec je znasz :D

środa, 12 marca 2008, 13:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

I jak pewnie zauważyłeś ze względu na krytykę Corela oraz wytykanie kolejnych błędów zostałem wycięty z tego forum łącznie z postami z ostatniego miesiąca lub nawet dwóch!

Jak dla mnie Corel zaprzestał wspierania serii Media Studio Pro - zadałem zapytanie do Corela Polska i jasna definicją że jeżeli do 15 kwietnia nie otrzymam jasnej deklaracji o wspieraniu produktu oraz o poprawnieniu błędów opublikuje to przyjmuję za odpowiedź zaprzestanie wspierania produktu i taką odpowiedź opublikuje na wszystkich znanych mi forach VIDEO - postawiłem sprawę uczciwie.

W międzyczasie szukałem alternatywy. Vegas ma braki ale działa w RT i do tego ma podobnie wstawiane przejść, czego nie można powiedzieć o AP PRO które znowu ma to czego nie ma Vegas a co ma Media Strudio czyli ponowny triming klipu i uaktualnienie zmienionego fragmentu na TL a co cholernie się przydaje szczególnie jak część rzeczy robi się gotowymi projektami ;)

środa, 12 marca 2008, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ap ma trimming na TL, wystarczy wybrac odpowiednie narzedzie

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 12 marca 2008, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

AP nie ma wstawiania przejść na zasadzie nałożenia dwóch klipów na siebie a to cholernie skraca czas pracy. Pomijam fakt że jak wstawiam w AP przejście na 2 sekundy z klipów które wcześniej trimowałem to do przejścia jest brane po dodatkowej sekundzie materiału z każdego klipu - to po jaką cholerę ja go wcześniej trimowałem ?

środa, 12 marca 2008, 14:19
Nowy
Nowy

Ok, zdecydowałem się kupić UVS 11 Plus. Dziwnym zbiegiem okoliczności natknąłem się dzisiaj na artykuł http://www.cdrinfo.com/Sections/News/Details.aspx?NewsId=22735

Teraz wszystko jasne - 11.5 Plus to 11 Plus + PowerPack w jednym opakowaniu. Dodatkowo jakieś bonusowe programy. Ponieważ mając Plus 11 można PowerPacka ściągnąć za darmo, kupię 11 Plus, bo mogę w swoim mieście kupić za 185 zł. Żałuję jednego: w Polsce raczej nie kupi się 11 Plus angielskiego, wiec raczej bede musial kupic wersje polska. Czy da sie jakos bezbolesnie (bezbolesnie dla aplikacji) przerobic ja na wersje angielska? Albo moze wiecie, gdzie mozna kupic wersje 11 Plus angielska w cenie do 200 zł?

czwartek, 13 marca 2008, 11:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zassaj sobie Triala - podaj kluzc produktu i aktywuj - i masz wersję ENG.

czwartek, 13 marca 2008, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

No przecie sam podales tego linka:
http://www.allegro.pl/item323833201_ule ... f_vat.html
To jest wersja angielska.

czwartek, 13 marca 2008, 12:48
Nowy
Nowy

Tak :), ale gadałem z nimi i to jest jakaś wersja bundle na 2 płytach - przysyłają 2 gołe płytki.

Chyba jednak kupie sobie UVS 11.5 Plus BOX angielską wersję z UK - z przesyłką wyjdzie 255 zł, jakoś to przełknę ;)

czwartek, 13 marca 2008, 13:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona