Teraz jest poniedziałek, 13 lipca 2020, 09:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Corel zabił MEDIA STUDIO PRO 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Corel zabił MEDIA STUDIO PRO
Oto oficjalna odpowiedź z Corel POLSKA

"
Udalo mi sie natomiast jednoznacznie wyjasnic i oficjanie potwierdzic dalsze losy i plany zwiazane z programem:
MediaStudio Pro 8 zostaje wycofane z naszej oferty z dniem 1 kwietnia biezacego roku i nie bedzie kontynuowane w kolejnych wersjach.
Laczac wyrazy szacunku,
Daniel Wiktorowicz
Channel Manager Poland
"

Tak więc koledzy przesiadka przed nami.
ArekWP

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

poniedziałek, 24 marca 2008, 16:21
Moderator
Moderator

Post Re: Corel zabił MEDIA STUDIO PRO
Ale wieśniaki :-/ A to był taki przyzwoity sofcik...
Chyba miałem jakieś przeczucie przesiadając się jakiś czas temu na Vegasa.
Ale UMSa i tak będę mile wspominał.

Swoją drogą nasuwa się pytanie: czemu "zabili" flagowy program Uleada ?
To po co oni to przejmowali skoro nie kontynuują najbardziej zaawansowanego softu Uleada ? Będą rozwijać Video Studio ? Czy Media Factory ???

Nie rozumiem...

poniedziałek, 24 marca 2008, 22:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z wypowiedzi Pana Daniela z którym rozmawiałem podczas Targów w Łodzi wynikało że będa kontynuować tylko VideoStudio - a to jest program beznadziejny.

Vegas - hmm fajny sofcik - brakuje mu tylko kilku rozwiązań do których byłem baaaaaaaaardzo przywiązany w MediaStudio. Szczególnie brakuje mi sekwencji - z resztą jakoś sobie zaczynam radzić chociaż nadal przyznaję UMS PRO pewnymi rozwiązaniami wyprzedzał konkurencję o kilka wersji - niestety wydajnością zostając daleko za nimi.

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

wtorek, 25 marca 2008, 08:51
Moderator
Moderator

Dla mnie UMS miał wszystko co mi było potrzeba, a nawet za dużo. W wersji 8 brakowało mu tylko jednego - stabilności. U mnie wykładał się co kilka minut. A to go zdyskwalifikowało nawet do moich amatorskich wypocin.

Ale tak jak piszesz - był to dobry soft. Nie na darmo porównywano go w różnych ankietach z np. Premierem.

Szkoda...

wtorek, 25 marca 2008, 09:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może powstanie coś nowego? Na forum Corela jest wątek dotyczący wymagań co do VideoStudio Pro. Może coś jest na rzeczy? Ale przyznam, że miałem przez chwilę do czynienia z mediastudio i bardzo przyjemnie wspominam ten sofcik. W sumie bardzo rzadko mi się wywalał. Ja z kolei doceniłem funkcję detekcji scen w oparciu o kody czasowe w istniejącym już pliku DV (przechwyconym innym programem), co jest niedostępne w innych softach.

Ostatnio edytowano wtorek, 25 marca 2008, 10:33 przez DiscoLED, łącznie edytowano 2 razy

wtorek, 25 marca 2008, 10:16
Moderator
Moderator

arekwp napisał(a):
Z wypowiedzi Pana Daniela z którym rozmawiałem podczas Targów w Łodzi wynikało że będa kontynuować tylko VideoStudio - a to jest program beznadziejny.

Nie beznadziejny, tylko przeznaczony dla innej grupy odbiorców :wink: .

wtorek, 25 marca 2008, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Najlepsze jest w tym wszystkim to że w końcu po dziewięciu miesiącach otrzymałem odpowiedź że zamykają produkt - a zgłoszonych błędów pewnie nie poprawią.
UMS ma kilka wad - np. cienkie filtry i spowolnienia ale daje się z tym żyć.

wtorek, 25 marca 2008, 11:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mn1s1ek napisał(a):

Swoją drogą nasuwa się pytanie: czemu "zabili" flagowy program Uleada ?

Pewnie z tego samego powodu dla którego przestali rozwijać Workshopa, moim zdaniem jeden z lepszych programów do authoringu.
ULEAD widzę że teraz przechodzi na produkcje softu wyłącznie dla segmentu amatorskiego typu Video Studio czy Media Factory.

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

wtorek, 25 marca 2008, 13:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tym workshopem to wciaz nie wiadomo. Ponoc ulead pracowal nad workshopem 3, nawet juz byl testowany przez zamknieta grupe betatesterow. Ale taraz po przejeciu przez Corel jakos wszystko ucichlo. Nawet screeny nowego interface z sieci poznikaly.

wtorek, 25 marca 2008, 13:51
Moderator
Moderator

jako częściowy programista muszę wam powiedzieć, że zarówno wykonanie jak i filozofia działania programów NLE mogłaby wyglądać znacząco inaczej, niż obecnie. jest to chyba analogiczne do nietępiących się żyletek. ograniczenia timeline'u, choć wydają się logiczne są programistycznie nieuzasadnione (np. brak możliwości przeciągnięcia końca przed początek) albo przyjęta konwencja nie uznaje niektórych oczywistości, które pozwoliłyby zwiększyć wydajność i elastyczność pracy. dlaczego nie można standardowo korzystać z adjustment layers na timelinie? dlaczego efekty są hermetycznie zamknięte albo inaczej, dlaczego nie mamy praktycznie wpływu na działanie filtrów oprócz paru przesuwniczków? można by rzec "a po co, skoro to co potrzebne mamy w tych suwaczkach?". i tu od razu widać jaki wpływ wywarła konwencja na sposób myślenia o możliwościach NLE. mało kto zadaje sobie pytanie, jak pozostać w tej samej przestrzeni kolorystycznej, jak zaingerować w tylko jeden kanał lub nadać efekt tylko w kilku procentach. nic dziwnego, że nie wiadomo czasem jak coś zrobić, a tymczasem rozwiązanie jest banalnie proste, ale niemożliwe do wykonania w tej konwencji. mamy w głowie, że na timelinie może wystąpić tylko klip lub obraz. tymczasem to wszystko nie ma tak naprawdę uzasadnienia!
jedynym uzasadnieniem jest kasa, jaką można zgarnąć za kolejną wersję gówienka w papierku. niestety trzeba przy tym zabić tych, co pokazują, że można inaczej.
a można, sam napisałem prosty timeline, na którym panuje wolność, nie ma podziału na klipy, efekty, dźwięki. wszystko może być dowolnym skryptem korzystającym z innych skryptów, ścieżek czy plików. dzięki filtrom pisanym skryptowo mogę sobie dowolny filtr przeedytować, użyć w dowolnej kombinacji z innymi i niemal bez ograniczeń stosować do każdego klipu. nie mówiąc już o funkcjach globalnych czy korzystanie z directshow do otwierania mediów oraz zapis do dowolnego formatu dzięki korzystaniu z zewnętrznych programów jak virtualdub czy tmpgenc... a mój tajmlajn ma tylko 2 KB! niestety nie doczekamy się zapewne takich programów komercyjnych, bo to by było jak kupno nietępiącej się żyletki ;) zauważyliście, że tylko wersje opensource'owych programów uzyskują ostateczną wersję? programy komercyjne są co chwilę lepsze! i nowsze! podczas gdy avisynth od roku czy dwóch w zasadzie ma ostateczną formę. adobe czy corel dążą do zapewnienia sobie źródeł przychodu i dlatego nie są godni zaufania. alternatywą jest oprogramowanie darmowe, ale jego realizacją nie ma kto się zająć... choć darmowe nie znaczy, że nie można na tym zarobić. ja zrobiłem ile umiałem:
http://już_nieaktualne...

pozdrawiam

wtorek, 25 marca 2008, 15:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]