Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 18:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 problem z nagraniem filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post problem z nagraniem filmu
Prosze o pomoc.Jestem nowicjuszem. Po problemie z komputerem i awaria nagrywarki nie mogę utworzyć dysku. Po oknie podgądu program Ulead video studio 11+ nie idzie.Nie wyskakują żadne błędy. Odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie i nic. przed odinstalowaniem programu, w tym miejscu on się zawieszał .

niedziela, 22 czerwca 2008, 16:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: problem z nagraniem filmu
Wszystkie problemy z brakiem podglądu, nieaktywnymi przyciskami tworzenia rozdziałów i czasami zawieszania się programu są wynikiem nieaktualnej biblioteki Direct X. Proszę odwiedzić stronę microsoft i zainstalować najnowsze uaktualnienie sterowników Direct X, które do prawidłowej pracy videostudio jest niezbędne. Direct X nie instaluje się automatycznie wraz aktualizacjami windows - trzeba zrobić to ręcznie.

poniedziałek, 23 czerwca 2008, 09:28
Nowy
Nowy

Dzięki za radę ale po zainstalowaniu nowej wersji directx i ponownym zainstalowaniu UVS i nadal nic. Nie można utworzyć meny (przyciski nieaktywne), nieaktywny przycisk menu prerenerowania w oknie podgądu. Przycisk "dalej" jest aktywny ale nie reaguje na kliknięcie. Za pierwszym zainstalowaniem programu wszystko było ok. W ulead disc recorder brak jest wyboru nagrywarki.Pole jest puste. Zastanawiam sie nad sformatowaniem dysku i zaczęcia wszystkiego od początku.
Szacunek dla ludzi mądrych w tym temacie bo ja jestem zielona jak trawa na wiosnę.

poniedziałek, 23 czerwca 2008, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jesteś pewna, że zainstalowałaś najnowsze sterowniki Direct X (wersja august 2007 lub nowsza) to ciężko mi już coś wymyślić. Tym bardziej, że problem jest znany:
http://www.video-forum.strona.pl/viewtopic.php?t=169

wtorek, 24 czerwca 2008, 09:20
Nowy
Nowy

Z mojego punktu widzenia to tak wyglada jakby UVS nie współpracował z nagrywarką, jakby jej nie widział.

wtorek, 24 czerwca 2008, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Całą zawartość DVD można stworzyć i zapisać na dysku twardym w postaci plików lub obrazu płyty. Tak więc nagrywarka nie jest konieczna do poprawnej pracy videostudio. Proszę zrobić jeszcze coś takiego:

1. Odinstalować videostudio
2. ręcznie usunąć katalog "ulead videostudio" ze ścieżki: C:\Documents and settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty\ulead videostudio
3. W windows ustawić aktywny widok folderów ukrytych i ręcznie usunąć katalog "ulead systems" z: C:\Documents And Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Ulead Systems

Teraz ponownie zainstalować Videostudio. Poprzez wcześniejsze usunięcie ww katalogów wszystkie ustawienia wideostudio zostały zresetowane. Jeśli to nie pomoże to szczerze mówiąc nie mam więcej pomysłów.

wtorek, 24 czerwca 2008, 13:59
Nowy
Nowy

Oczywiście wszystkie te kroki wykonałam.Nadal nic. Nie mam problemu z utworzeniem filmu na dysku.Podgląd też działa. Jedynie nie mogę wykonać ostatniego kroku przy próbie nagraniu filmu na płytę dvd.Program nie chce przejść do nagrania płyty mimo,że jest aktywny przycisk "dalej" - po prostu stoi w tym miejscu. Nie zawiesza się, nie pokazuje błędów (uparciuch) - mogę wykonać krok wstecz lub go zamknąć.
Spróbuję go zainstalować na innym kompie, może to wina programu, choć na początku działał.
Wielkie dzięki za próbę pomocy.

wtorek, 24 czerwca 2008, 15:24
Nowy
Nowy

Chciałam jeszcze dodać, że moj problem polega rzeczywiscie z nagrywarka.Poprzednia pospuła mi sie podczas pracy z programem.Wówczas pokazał mi sie jakiś błąd, ale nie pamietam jaki. Po wymianie nagrywarki(ten sam model- wymiana gwarancyjna) program nie wspólpracuje z nią .Po ponownym zainstalowaniu programu, nie mogę pobrać plików( video, audio) z płyty , ponieważ w oknie wyboru nie mam mozliwości wyboru nagrywarki- pole jest puste.Gdzie może tkwić błąd?Jeżli Ktoś ma jakiś pomysł to prosze o pomoc.

Czy sformatowanie dysku i zainstalowanie wszystkiego od nowa to konieczność i czy rozwiąze problem?.

sobota, 28 czerwca 2008, 19:55
Bywalec
Bywalec

witam
może spróbować firmware nagrywarki uaktualnić?

sobota, 28 czerwca 2008, 21:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]