Teraz jest wtorek, 7 lipca 2020, 18:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zapis fragmentu filmu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zapis fragmentu filmu
Mam mały problem. Otóż mam plik video (700 mb, 1,5h), z którego chcę wyciąć interesujący mnie fragment, ale po zapisie filmik twający nie więcej jak 3 minuty zajmuje 1,3 gb. Pytanie brzmi następująco: Jak zapisać plik bez żadnej kompresji, w takich ustawieniach, jak plik pierwotny.

środa, 21 stycznia 2009, 19:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zapis fragmentu filmu
z tego co piszesz wynika że masz plik w DIVX a zapis materiału wyjściowego masz w AVI (chociaż DIVX też pokazuje rozszerzenie avi, ale to nie to samo); nie wiem jak ULEAD ma ustawiane formaty wyjściowe i czy jest tam DIVX, ale tej klasy programy mają gotowe kreatory nagrywania pliku na wyj - wybiera się opisowo np. mpg2 PAL DVD itp; zmień parametry na wyjściu

pg

DZIEŃ ŚWIRA

środa, 21 stycznia 2009, 20:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Darmowy VirtualDub, w zakładce "video" zaznaczasz "direct stream copy", na dole jest linia czasu na której określasz punkty skąd i dokąd ma być wycięte i "save as avi" (zmieniając nazwę pliku).

czwartek, 22 stycznia 2009, 00:11
Nowy
Nowy

Hehe. virtualdub doprowadził mnie do białej gorączki, dlatego też ten nieszczęsny fragment próbuję zapisać w VideoStudio.
Choćbym nie wiem jak bardzo się gimnastykował przed ekranem, virtualdub zapisuje mi o 3s za dużo! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet jak zmieniam miejsce, skąd ma rozpocząć zapisywanie fragmentu o dwie/trzy sekundy, to on tego nie uwzględnia i mam plik z 3 niepotrzebnymi mi sekundami (prawie zawsze udaje mu się wyciąć dokładnie to, co chcę, ale zdarzają mu się takie właśnie dziwne przypadki)
No i właśnie dlatego próbuję zapisać ten jeden fragment w VideoStudio. Nigdzie niestety nie widzę opcji pokroju "direct stream copy" więc proszę o nakierowanie mnie :)

czwartek, 22 stycznia 2009, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam VSa. Może spróbuj innym softem z opcją direct stream. Ale z divixami tak się może dziać w każdym sofcie.

czwartek, 22 stycznia 2009, 17:12
Nowy
Nowy

No a jest ktoś na forum, kto zna odpowiedź? Jakoś nie uśmiecha mi się testowanie nowych softów, a trudno jest mi uwierzyć, że taki VideoStudio nie ma takiej opcji

piątek, 23 stycznia 2009, 00:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

VS nie ma takiej opcji bo i po co. Filmy się edytuje w formatach jak najmniej stratnych a divix czy xvid do takich nie należą.

po pierwsze pgrzyb2 ma w 100% rację

po drugie w vs też to zrobisz ale musisz podać wszystkie parametry (rozmiar klatki, bitrate) i mieć enkoder którym film był kompresowany - chociaż jeżeli trafisz na kluczowe klatki to powinien polecieć bez przeliczania całości a co najwyżej samego początku i końca

Odbitki na KODAK PROFESSIONAL w rozsądnych cenach http://www.fotogosia.pl - zapraszamy :)

piątek, 23 stycznia 2009, 09:20
Bywalec
Bywalec

jaka wersja ?
W 11 bierzemy udostępnianie, utwórz plik video i wybieramy jak w pierwszym klipie video. Mogą być problemy z kodekami audio.

piątek, 23 stycznia 2009, 19:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]