Teraz jest niedziela, 9 sierpnia 2020, 01:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Videostudio 11 [problem] 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Videostudio 11 [problem]
Witajcie,

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Niedawno zmieniłem kompa, bo poprzedni nie bardzo nadawał się do montowania czegokolwiek, a strasznie się zainteresowałem tym.

Teraz na nowej maszynce i czystym sprzęcie zacząłem instalować swoje programiki. Sterowniki K-lite najnowsze no, quick time, no i oczywiście ulead i z pracy wzięty corel studio.

Problem pojawia się na podglącie plików w windowsie (xp) i w programie. Ekran mruga, jak przy zmianie rozdzielczości (3 mrugnięcia i jest ok. Problem był na starym monitorze, kilka dni temu zmieniłem na nowy, dalej to samo).

Największym problemem jest zapisywanie filmów. Na starym sprzęcie wszystko było ok. Tutaj nie mogę zapisać w formacie innym jak - MP4 w kodowaniu Ipod. Każda próba zapisu w innym formacie (WMV 640/480, 720p etc.) kończy się na ekspresowym zakodowaniu filmu i obcięciu rozdzielczości do 320/240, a bitrate jest tragiczny i można na ekranie liczyć pixele.

Program oryginalny. Kodeki reinstalowane/ odinstalowywane. Program tak samo. Nie mam pomysłów już.

piątek, 20 lutego 2009, 00:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Videostudio 11 [problem]
Problemem są kodeki k-lite, a w szczególności ffdshow.
Po odinstalowaniu ich często pozostają śmieci, najwazniejsze żeby po ffdshow nic nie zostało.
Oczywiście po odinstalowaniu k-lite trzeba odinstalować i zainstalowac ponownie videostudio.

K-lite może działać obok videostudio ale trzeba wyłaczyć ffdshow.
K-lite może byc przydatny bo zawiera kodeki indeo 4 i 5, których obecnie nie ma w windowsie.

środa, 25 lutego 2009, 11:52
Nowy
Nowy

Komp wyczyszczony ze wszelkich sterów. Odinstalowana grafika, driver cleaner w ruch, na innym forum znalazłem, jakie pliki wywalić mam z rejestru aby całkowicie pozbyć się sterów i na "czyściocha" wgrane wszystko od nowa.

Ekran dalej murga, przy generowaniu miniaturek filmów (explorer), przy odpalaniu na osi czasu też. Wciąż jak zapisuje w HD, to na dysku tworzy 320/240. W custom, nawet nie mam do wyboru większej rozdziałki. W Pinnaclu są wszystkie opcje, tak jak powinno być i bez problemów zapisuje, ale Pinnacle nie czyta .TOD'ow stąd probuje poradzić sobie videostudio.

Jakieś pomysły?

wtorek, 21 kwietnia 2009, 15:41
Moderator
Moderator

nikon1st napisał(a):
Jakieś pomysły?

Podobno Pinnacle i Ulead Studio w najnowszych wersjach nie powinno się łączyć. Musisz poszukać coś innego do plików TOD MPEG Streamclip?, albo pozostać przy samym Uleadzie...

nikon1st napisał(a):
Komp wyczyszczony ze wszelkich sterów...

Nie trzeba, natomiast wyczyszczenie po kodekach czasem się przydaje. :wink:

wtorek, 21 kwietnia 2009, 16:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Proponuję zainstalować wersję trial videostudio 12 czyli x2 - przy instalacji nadpisze ona kodeki do obu wersji, czyli także do videostudio 11. Teraz trzeba skopiowac sobie w bezpieczne miejsce folder:c/ program files/common files/ulead systems, następnie odinstalować wersję trial 12, a skopiowany wczesniej folder wkleić na swoje miejsce.
Dzięki temu korzystając z 11 pracuje się na kodekach z 12, które są zdecydowanie lepsze.

piątek, 24 kwietnia 2009, 17:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]