Teraz jest piątek, 3 lipca 2020, 22:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Iteligentne proxy UVS 11 plus 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Iteligentne proxy UVS 11 plus
Do czego służy inteligentne proxy i jak z niego korzystać? Proszę o dokładną instrukcję korzystania. Kupiłem kamerę HD i słyszałem, że właśnie iteligentne proxy sluży do edycji materiałów HD na słabszych komputerach. Proszę o pomoc.

wtorek, 1 września 2009, 20:32
Moderator
Moderator

Post Re: Iteligentne proxy UVS 11 plus
Nie mam teraz Ulead Studio, ale Google podpowiedziało że odwrotnie, LINK. Na silnym komputerze dzięki tej funkcji edycja jest szybka, o ile moc komputera jest wystarczająca do tego, aby program nie tworzył plików tymczasowych...
Instrukcja milczy na ten temat? Niedobra instrukcja. :mrgreen:

środa, 2 września 2009, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytat z instrukcji Ulead Videostudio 10:

Włączanie Smart Proxy
Pliki proxy to kopie robocze właściwych plików wideo, których rozdzielczość została
celowo obniżona. Rozdzielczość lub stopień kompresji plików pośrednich są obniżane
z jednego powodu, a mianowicie przyśpieszenia edycji obrazu wideo HDV lub pozostałych
dużych plików źródłowych. Pliki proxy są tworzone dla określonych plików
źródłowych, a nie dla projektu. Innymi słowy, te same pliki proxy mogą być wykorzystane
w różnych projektach.
Edycja i podgląd projektu w trybie Instant Play (Odtwarzanie błyskawiczne), wiąże
się z wykorzystaniem plików proxy jako substytutów ich dużych plików źródłowych.
Natomiast podczas podglądu projektu w trybie High-quality Playback (Odtwarzanie
wysokiej jakości) lub renderowania pliku wideo używane są oryginalne pliki
źródłowe.
Aby włączyć tworzenie plików proxy, należy przejść do File: Preferences – Smart
Proxy (Plik: Właściwości – Smart Proxy). W nowym oknie dialogowym zaznaczyć
opcję Enable Smart Proxy (Włącz Smart Proxy). Zakładka Smart Proxy okna dialogowego
Preferences umożliwia użytkownikowi określenie formatu tworzonych
plików proxy oraz warunku, którego spełnienie będzie wiązało się z tworzeniem plików
proxy.
Aktywacja funkcji Smart Proxy wiąże się z automatycznym tworzeniem plików proxy
w momencie wstawiania plików wideo do osi czasu i późniejszym wykorzystaniem
ich w projekcie.
Aby wyświetlić listę plików, dla których będą utworzone pliki proxy, należy nacisnąć przycisk w pasku narzędzi. Wystarczy wybrać pliki, które mają być dołączone
do kolejki i nacisnąć OK.

czwartek, 3 września 2009, 08:49
Nowy
Nowy

Podobno proxy obniża jakość materiału w celu szybkiego montażu na słabszych komputerach już podczas przechwytywania obrazu z kamery? Jak z nim pracować? U mnie to jakoś nie wychodzi. Nic więcej nie ma w tej instrukcji?

czwartek, 3 września 2009, 09:12
Moderator
Moderator

No to totalnie nie zrozumiałem o co chodzi. :oops: To co opisujesz DiscoLED znam oczywiście w starej wersji, choćby z Pinnacle Studio 8. Było to przechwytywanie w jakości i rozdzielczości gorszej od DV PAL, dla zaoszczędzenia miejsca na dysku (może faktycznie przyśpieszało to też pracę). Na tym robiło się projekt, ale eksport wymagał podłączonej kamery, żeby program mógł sobie z niej ściągnąć plik w oryginalnej jakości. Żeby było śmieszniej, jeszcze wczoraj akurat, z kolegą jurekwejh wspominaliśmy tą funkcję w Pinnacle. :mrgreen:
Nie korzystałem z tej opcji nawet w tamtych czasach. Nie podejrzewałem że i teraz się tą funkcję stosuje, ale jak widać twórcy Uleada uznali że wymogi filmów HD usprawiedliwiają zastosowanie tego nowego / starego pomysłu. :)
kakusiek napisał(a):
Nic więcej nie ma w tej instrukcji?

Nie rozumiem pytania, przecież to Ty masz ten program. Nie dali instrukcji? Reklamuj towar za niezgodność z umową. W miedzy czasie o ile angielski nie jest przeszkodą, poczytaj tą ze strony producenta LINK.

czwartek, 3 września 2009, 10:54
Nowy
Nowy

Metodą prób i błędów opanowałem sprawę. Rzecz polega na tym, że można zgrać material AVCHD na dysk komputera, ale mój komputer jest zbyt słaby żeby można było obrabiać materiał HD więc można użyć do tego inteligentne proxy czyli obniżyć jakość obrabianego materiału do takiej wartości z jaką komputer sobie poradzi bez zacięć, obrobić go i nagrać na płycie w/g potrzeb czyli HD DVD; Blue Ray; DVD itp. Super sprawa dla tych, którzy mają słaby sprzęt, a mają kamery full hd. Jeśli chodzi o instrukcję, to nie wspomniano w niej nic o inteligentnym proxy.
Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem i uważam temat za zamknięty.

czwartek, 3 września 2009, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dokładnie tak! Ulead stworzył to w celu komfortowej pracy nad plikami HDV na słabych komputerach. Nigdy z tej funkcji nie korzystałem, ponieważ pracuję na plikach DV i tu mój komputer wystarcza. A cytat zaczerpnąłem właśnie z instrukcji do programu.

czwartek, 3 września 2009, 14:28
Nowy
Nowy

A po włączeniu inteligentnego proxy powiedzcie mi w opcji: "utwórz proxy, gdy rozmiar wideo przekracza:" jaką wartość zaznaczyć przy obrabianiu filmu z kamerki HD :?:

poniedziałek, 1 lutego 2010, 11:34
Nowy
Nowy

Zaznacz sobie w/g potrzeb. Wszystko zależy od mocy procesora. Lista jest dość długa, a jakość jaką zaznaczysz nie ma wpływu na plik wynikowy czy płytę jaką wyrenderujesz, ponieważ przy renderingu program korzysta z plików oryginalnych. Jedynym problemem jest wychwycenie szczegółów podczas edycji ponieważ im niższe proxy tym mniej widać szczegółów, więc trzeba dopasować tak żeby wyciągnąć wszystko z procesora, a jednocześnie pracować komfortowo.

sobota, 13 listopada 2010, 10:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]