Teraz jest czwartek, 9 lipca 2020, 22:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Problem z plikami vob 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z plikami vob
Skusiłam się na wypróbowanie UVS 11 Plus ... no znowu mam problem ...

Nie mogę załadować plików vob
Klikam wstaw video, otwieram mój filmik zapisany w formacie vob i wyskakuje mi komunikat: NIEDOPASOWANIE FORMATU PLIKU

Przechwycić/importować z DVD/DVD-VR też nie mogę, bo program niby widzi katalog, ale jest on nieaktywny.

Proszę o pomoc

niedziela, 3 stycznia 2010, 18:35
Moderator
Moderator

Post Re: Problem z plikami vob
Przecież niedawno w dokładnie tej samej wersji UVS otwierałaś pliki vob, lecz miałaś rozsynchronizowany dźwięk!?
Obawiam się, że masz straszny bałagan w komputerze z kodekami.

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 06:53
Bywalec
Bywalec

Witam!

UVS11 wgrałam sobie dopiero w zeszłym tygodniu i dopiero teraz go wypróbowuję :roll:

Miałam całą masę innych programów na próbę, którymi konwertowałam voby, ale miałam problem z synchronizacją dźwięku.

Co do bałaganu z kodekami, być może, bo instalowałam i odinstalowywałam wg różnych porad i wskazówek :roll: (miałam m.in. k-little codec pack)

To co ja mam biedna teraz zrobić, żeby UVS11 widział te nieszczęsne vob'y

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 09:16
Moderator
Moderator

Wyjście z sytuacji jest takie, choć nie jest on zbyt dobre, ale być może na ten czas rozwiąże Twój problem:
W folderze, w którym te pliki widzisz kliknij u góry
Narzędzia;
Opcje folderów...
Przejdź do zakładki Widok;
Zdejmij zaznaczenie z pozycji Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików;
Zatwierdź wszystko.
Teraz plikom *.vob, które są plikami video zmień rozszerzenie vob na mpg, lub mpeg, gdyby nadal nie były widoczne, normalnie ręcznie zamień litery vob, na mpg (mpeg). Takie pliki powinny być już otwieralne w Twoim programie. Oczywiście nie zmienisz tego na krążku DVD, więc musi być on skopiowany na twardy dysk.
Jeśli zakończysz całą pracę, to analogicznie ukryj rozszerzenia znanych typów plików, gdyż jest to wygodniejsze przy pracy z komputerem.

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 16:50
Bywalec
Bywalec

Witam ponownie!

Panie Darku już wcześniej tak próbowałam robić, tzn. "ręcznie" zmieniać rozszerzenie vob na mpg (mpeg), ale niestety program nie dał się tak łatwo "oszukać" oczywiście bez problemu widzi te pliki, ale nie ma zamiaru z nimi współpracować, koszmarnie długo je otwiera i strasznie się tną, nie sposób po prostu na nich pracować :?
Opadają mi już ręce z niemocy :roll: :wink:

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 20:45
Moderator
Moderator

Przepraszam, że potraktowałem Cię lamersko tłumacząc błazeńsko sposób zmieniania rozszerzenia, ale nie wiedząc na jakim poziomie wiedzy komputerowej Jesteś uznałem, że tak powinienem :D
Druga sprawa - przyjęło się tak w Internecie, a jest to bardzo miłe i wygodne w dyskusjach, że nie ma "Panów", uważam, że to słuszne postępowanie :D
Do rzeczy:
Z konwersją plików vob, na dowolny inny, chociażby avi dv nie mam najmniejszego problemu i robię to błyskawicznie programem ProCoder 3, lecz ten nie istnieje w wersji Trial, więc nie mogę Ci go polecić (...)
Ciekawostką jednak jest to, że jeśli w Internecie chcemy znaleźć jakieś narzędzie do zamiany jakiegoś pliku na plik z innym rozszerzeniem to pomiędzy nazwy rozszerzeń wstawiamy cyfrę 2 czyli (vob2avi, vob2mpeg, psd2mpg, itd...) i tak znalazłem:
http://www.google.pl/search?sourceid=na ... &q=vob2avi
z pewnością coś tu znajdziesz dla siebie.

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 21:57
Bywalec
Bywalec

Dobry wieczór!

A więc, Ad. 1 jestem początkującą montażystką, więc nic nie szkodzi, że tak dosłownie chciałeś mi wytłumaczyć :wink: (chłonę każdą wiedzę i bardzo doceniam, że KTOŚ stara się przekazać swoje umiejętności bardzo dokładnie)

Ad. 3 błagam "nie każ" mi konwertować plików vob, już to przerabiałam. Wypróbowałam (chyba) przysłowiowe "setki" programów i w tym przypadku miałam problem kompatybilności dźwięku z obrazem. Użyłam nawet DVD Decryptera i wyciągnęłam z niego pliki ifo, potem wciągnęłam do AutoGordianKnot, by przerobić na avi i ... zonk dźwięk rozjeżdżał się "rosnąco" tzn. przy końcu filmu różnica była największa.

Polecono mi UVS 11, bo podobno czyta vob'y bez konieczności konwertownia, co bardzo ułatwiłoby mi pracę ... ale niestety w "moim" UVS 11 nie mogę przechwycić tej nieszczęsnej płytki z vob'ami.

Nie chciałabym wracać do punktu wyjścia. Wolałabym rozwiązać problem z "wciągnięciem vob'u" do UVS11, tak by je widział ...

... masz może jeszcze jakiś pomysł, tak bym nie musiała ich konwertować (bo jestem prawie pewna, że znowu miałabym problem braku synchronizacji dźwięku z obrazem)

a tak w ogóle, dzięki za wsparcie ... i pozdrawiam

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 23:20
Moderator
Moderator

Jest niemal konieczne skopiowanie płytki DVD na twardy dysk i dopiero wczytywanie plików do programu będących już na dysku.
Obawiam się, że wina desynchronizacji obrazu z dźwiękiem wynika za sprawą siedzącej w systemie jakiejś programowej nakładki zintegrowanej z kartą dźwiękową, która najczęściej zamiast dokładać karcie możliwości, tak naprawdę zakłóca poprawną jej pracę.
Nie mam UVS, nie wiem też jakiego formatu otwiera pliki zobacz, czy aby na pewno na rozwijanej liście możliwych do importu plików jest podczas wczytywania rozszerzenie vob, jeśli jest - wina definitywnie leży po stronie kodeków, ich braku, lub konfliktów.
Każdy niemal program do edycji video, a takim niewątpliwie jest UVS podczas instalacji wprowadza do systemu wszystkie potrzebne do poprawnej pracy kodeki, więc obawiam się konfliktu z innymi, uszkodzenia itp.
Co Ci poradzić....
- po prostu nie widząc systemu - nie wiem....

wtorek, 5 stycznia 2010, 01:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moze jednak edius hehehehe

wtorek, 5 stycznia 2010, 11:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A sprawdzałaś czy się wczytują inne voby? Weź jakiś film na dvd bez zabezpieczeń i spróbuj zaimportować do UVS. Bo moim zdaniem z tymi Twoimi vobami jest coś nie halo (przynajmniej z tym, który miałem okazję przeglądać.

wtorek, 5 stycznia 2010, 18:32
Bywalec
Bywalec

UDAŁO MI SIĘ!!!!! :lol:

Namęczyłam się niemiłosiernie, ale znalazłam przyczynę dlaczego mój UVS nie czytał moich vob'ów.

Po zgraniu płytki na dysk (DVD Decrypter'em) zmieniałam nazwę głównego katalogu i BŁĄD, nazwa głównego katalogu powinna pozostać taka jaka jest, czyli VIDEO_TS.
Potem w UVS klikam PRZECHWYTYWANIE, IMPORTUJ Z DVD .... i wybieram mój główny katalog VIDEO_TS i pięknie się wszystko importuje do programu. Obramiam, przerabiam, wycinam, zapisuję w wybranym formacie i wszystko chodzi "jak ta lala". Uffffff

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i pozdrawiam serdecznie.

wtorek, 5 stycznia 2010, 20:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]