Teraz jest poniedziałek, 13 lipca 2020, 09:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Jak nagrac??? CVSP3 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Jak nagrac??? CVSP3
Witam!!! Nie jestem pewny czy piszę w dobrym dziale. W jaki sposób nagrac materiał zgrany bezpośrednio z kamery cyfrowej w formacie dv do programu Corel Video Studio Pro x3 i wypalic z tego dysk dvd ???
Dodałem napisy, muzyke itd. Nie chce tego konwertowac.Chce nagrac płyte DVD materiałem w formacie AVI !!Czy to możliwe????

poniedziałek, 31 stycznia 2011, 19:14
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Jak nagrac??? CVSP3
adamex55 napisał(a):
...W jaki sposób nagrac materiał zgrany bezpośrednio z kamery cyfrowej w formacie dv do programu Corel Video Studio Pro x3 i wypalic z tego dysk dvd?
Dodałem napisy, muzyke itd. Nie chce tego konwertowac. Chce nagrac płyte DVD materiałem w formacie AVI. Czy to możliwe?

hi
ile masz tego materialu? ile minut? godzina filmu w formacie DV to ok 13 GB...
jestes pewny ze ma to byc plyta dvd z danymi w formacie DV? jezeli tak to odpalasz nero lub cokolwiek innego do nagrywania plyt i nagrywasz dvd z danymi.
a moze to ma byc plyta dvd (struktura dvd)? wtedy bez konwertowania sie nie obejdzie bo film musi byc w formacie mpeg2. to tak w wieeelkim skrocie.

pozdr
viwaldi

wtorek, 1 lutego 2011, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wiem, że godzina dv to 13 GB. W tym momencie nie chodzi mi o ilośc materiału, ale czy da się to nagrac i odtworzyc z płyty dvd w stacjonarnym odtwarzaczu i dalej oczywiście na TV. Zależy mi na jakości nagrania. Np: nagrac na na DL -DVD??? Czy można go zedytowac /przyciac, dodac muzykę/w Corelu Video Studio Pro X3 a poźniej to zgrac na DVD. Jesli da się,to w jaki sposób.???? A może to utopia???
Pozdrawiam.

wtorek, 1 lutego 2011, 20:16
Stały bywalec
Stały bywalec

adamex55 napisał(a):
Wiem, że godzina dv to 13 GB. W tym momencie nie chodzi mi o ilośc materiału, ale czy da się to nagrac i odtworzyc z płyty dvd w stacjonarnym odtwarzaczu i dalej oczywiście na TV. Zależy mi na jakości nagrania. Np: nagrac na na DL -DVD?

nie spotkalem sie z odtwarzaczem dvd, ktory umialby odtworzyc pliki DV i nie wydaje mi sie zeby takowy w ogole istnial. zreszta po co ktos mialby go produkowac?
masz jakis "uraz" do DVD? czemu nie chcesz normalnej plyty dvd?

adamex55 napisał(a):
...Czy można go zedytowac /przyciac, dodac muzykę/w Corelu Video Studio Pro X3 a poźniej to zgrac na DVD. Jesli da się, to w jaki sposób? A może to utopia?

generalnie ta aplikacja wlasnie temu sluzy...

pozdr
viwaldi

wtorek, 1 lutego 2011, 21:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie mam urazu do DVD. Mam około 50 płyt DVD z własnymi filmami /nakręconych kamerą SONY DCR-HC42/ i odpowiednio zedytowanymi. Ale jakośc po kompresji jest jednak gorsza niż surowe DV!!! I dlatego chciałem coś pokombinowac z poprawą jakości bez udziału kamery full HD oczywiście, która temat by załatwiła. Myślałem, że może się uda!!!

środa, 2 lutego 2011, 18:43
Stały bywalec
Stały bywalec

adamex55 napisał(a):
...Ale jakośc po kompresji jest jednak gorsza niż surowe DV...

kompresja mpeg2 jest oczywiscie wieksza nic DV ale nie powinno byc zle. nie bedziesz mial jakosci hd ale i dv jej nie oferuje. moze robisz jakis blad w obrobce typu niepotrzebne kodowania, a moze warto zmienic soft. nawet miedzy cs4 a cs5 jest roznica na korzysc 5.
musisz poszukac, bo przeciez caly swiat oglada dvd i jest ok. opisz sposob pracy z materialem to moze ktos cos podpowie.
corela nie uzywalem tylko pakiet adobe. material zrodlowy DV. dvd ogladalem na roznych tv i problemow z jakoscia nie bylo.

chyba ze masz "nadwzrocznosc" i jedyny "ratunek" dla ciebie to fullhd i Blu-ray

pozdr
viwaldi

środa, 2 lutego 2011, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Chyba rzeczywiście mam tzw "nadzwzrocznośc" bo widzę znaczną różnicę w obrazie pomiędzy DV a skompresowanym Dv do DVD. Dzięki za zajęcie się moim tematem w sposób konstruktywny!!
Pozdrawiam!!!!
Film "obrabiam" np:Corelem Video Studio Pro x3. Kompresuję całośc doskonałym CCE SP lub Pro Coderem 3 również super. Płytkę wypalam za pomocą TMPGenc DVD Author v.1.6 i to cała filozofia. Ale zawsze widzę różnicę pomiędzy tak zrobioną płytą DVD a bezpośrednim odtworzeniem filmu z taśmy DV!!!!
Stąd moje dywagacje.

czwartek, 3 lutego 2011, 17:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]