Teraz jest piątek, 3 lipca 2020, 21:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Tworzenie filmu większego niż 8,5GB 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenie filmu większego niż 8,5GB
Witam,

Mam problem z programem Ulead 9. Mianowicie chciałem przerobić film (łącznie ok. 4,5h) z plików DV na DVD. Niestety największa dostępna płyta DVD ma "tylko" 8,5GB i mieści się na nią ok. 2h bez głównego menu.
Planowałem, że przerobię film w całości jako foldery DVD na dysku i nagram to na płytę Blu-ray, ale podczas próby kompilacji wyskakuje mi komunikat "Project content over limitation!".
Pytanie teraz czy można coś z tym zrobić aby ominąć ten limit? Może można gdzieś w programie, albo poprzez modyfikację plików programu zwiększyć ten limit albo go obejść?
Tak w ogóle to po co ten limit? Nawet jeśli nie ma możliwości zmieścić długiego filmu na płycie to można pliki trzymać na dysku i z niego oglądać.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 00:09
Moderator
Moderator

Post Re: Tworzenie filmu większego niż 8,5GB
Z pewnością "Twój" program oferuje ręczny dobór stopnia bitrate, czyli w bardzo wolnym tłumaczeniu "ustawienie zagęszczenia danych w czasie", a to pozwala na upchnięcie dowolnie długiego czasowo filmu na tym samym nośniku ( tu płytka DVD).
Pamiętać należy, że na standardowym krążku 4,5GB optymalnie zapisujemy 1,5 godziny, to taki kompromis pomiędzy długością trwania, a jakością, przy krążku 8,5 GB możliwość wzrasta niemal dwukrotnie, każde jednak wydłużenie czasu trwania filmu obije się jej (jakości) - pogorszeniem.
Gdybyś podał nazwę programu, a nie producenta, mógłbyś spodziewać się podpowiedzi w którym miejscu są odpowiedzialne za to ustawienia.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 00:25
Nowy
Nowy

No właśnie chodzi o to, że nie chcę pogarszać jakości nagrania. Skoro dysponuję większym nośnikiem niż DVD to myślałem, że można wydłużyć film zamiast zmniejszać bitrate.

Zrobiłem w ten sposób, że wygenerowałem plik mpg w Videostudio 9. Plik ma ok. 22,7GB. Chciałem go za pomocą Videostudio 11 przerobić na film (dodałem menu i rozdziały). Wybrałem opcję HD standard (z 30GB płytą). Film końcowy ma tą samą pojemność (22,7GB + pliki menu) ale utworzył mi pliki z dziwnymi rozszerzeniami, których nie mogę w niczym odtworzyć. Pliki mają inne rozszerzenia i nazwy niż te, które są w przypadku standardu DVD. W sumie to mógłbym to tak zostawić, ale gdybym mógł to w czymś otworzyć natomiast Power DVD 9 tego nie chce ruszyć. Ściągnąłem sobie Blaze DVD 6.0 ale też nie chciało tego otworzyć.

Macie może jakieś sprawdzone programy do odtwarzania takich plików?

A najlepiej by było, gdyby ktoś znał sposób na obejście limitu programu do 8,5GB.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 11:11
Moderator
Moderator

Musisz się zdecydować, albo robisz DVD, albo chcesz mieć materiał w HD, bo to dwie różne rzeczy.
Na krążek DVD-Video wejdzie gotowy plik mpeg o rozmiarze nie większym niż 4,3GB, lub 8,4GB dla DL.
Pliki muszą być w rozdzielczości 720X576.
Twoje pytania wskazują na kompletny brak znajomości standardów i zasad kolejnego postępowania, gdyż pomijając, że zły format wybrałeś, to tworzysz plik mpg, który dla potrzeby krążka musiałby konwertowany być do mniejszego rozmiaru ponownie, co jest straszną porażką pogarszającą jakość.
Poczytaj trochę o Authoringu DVD.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nigdy nie robiłem, ale do testów wrzuciłem do Architect 6 plików mpeg przygotowanych pod autchoring dvd.
Ustawienia projektu:
Obrazek
Architect pozwala utworzyć mi ISO Bluray nie przeliczając video:
Obrazek

Natomiast nie jest to DVD, tylko Bluray i odtwarzany może być na takowych odtwarzaczach, lub w komputerze za pomocą przeznaczonych do tego programów:
CyberLink PowerDVD
WinDVD Pro

PS
Płyty bluray nie muszą być w HD.

poniedziałek, 21 listopada 2011, 16:56
Nowy
Nowy

No nie do końca o to mi chodziło, ale skoro innego sposobu nie ma to może zostać i tak. Dzięki za poradę. Teraz zostaje mi tylko nauczyć się tworzenia menu z rozdziałami w Architect. :D

robertnik napisał(a):
PS
Płyty bluray nie muszą być w HD.

Dokładnie. W końcu to zwykły nośnik danych taki jak CD czy DVD. Tyle tylko, że na chwilę obecną, ze względu na pojemność, przyjął się jako nośnik do filmów. Tylko patrzeć jak producenci gier wymyślą coś co będzie wymagało nagrania tego na blu-ray.

wtorek, 22 listopada 2011, 19:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]