Teraz jest wtorek, 22 stycznia 2019, 16:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Pinacle 10 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pinacle 10
Witam pięknie.
Mam dziwny problem na etapie tworzenia filmów (wszystkie typy kompresji - AVI, MPG inne ) Powiedzmy, że chcę stworzyć film o czasie trwania 30 minut. Program tworzy film i urywa na około 6,5 minucie ( przerabia tylko około 10000 klatek ). I informuje że proces jest zakończony. Historia powtarza się z różnymi projektami. Wygląda to tak, jakby program wprowadzał ograniczenie do danej maksymalnej długości trwania filmu i koniec. Z innymi funkcjami program działa mi bardzo dobrze. Nie wiesza się, przetwarza płynnie wszystkie efekty itd. Nadmienię że mam wersję oryginalną, zarejestrowaną a komputer to dosyć dobra maszyna z 2 mgb ramu twardymi około 200 mgb i prockiem 2 rdzeniowym.( program winda XP )
Grzebałem już w ustawieniach, sprawdzałem w samouczku itd, ale nigdzie nie ma śładu napisane na temat tego typu ograniczeń ( albo ja źle szukałem? )

Jeśli ktokolwiek jest mi w stanie pomóc, podpowiadając to i owo to będę bardzo wdzięczny.

niedziela, 16 marca 2008, 11:08
Moderator
Moderator

Post Re: Pinacle 10
Daltar napisał(a):
Witam pięknie.
Mam dziwny problem na etapie tworzenia filmów (wszystkie typy kompresji - AVI, MPG inne ) Powiedzmy, że chcę stworzyć film o czasie trwania 30 minut. Program tworzy film i urywa na około 6,5 minucie ( przerabia tylko około 10000 klatek ). I informuje że proces jest zakończony. Historia powtarza się z różnymi projektami. Wygląda to tak, jakby program wprowadzał ograniczenie do danej maksymalnej długości trwania filmu i koniec.
... ale nigdzie nie ma śładu napisane na temat tego typu ograniczeń ( albo ja źle szukałem? )

Program nie ma tego typu ograniczenia, więc gdzieś jest błąd. Nie potrafię się domyślić - gdzie. Błąd pliku, przerwa na timeline? Wykluczyłeś bo powtarza się to w wielu projektach. Miejsce na dysku - nie podejrzewam żebyś jako punkt docelowy na wynikowe pliki renderowania, wyznaczył zapchaną do cna partycję :wink: .
Poczekajmy na kogoś z lepszymi pomysłami.

niedziela, 16 marca 2008, 11:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście wyznaczona partycja ma dużo wolnego miejsca - kilkadziesiąt gb. Może dodam jeszcze, że za każdym, kiedy trwa przygotowanie filmu program pokazuje że wykonano xxx z...i tu wskazana za każdym razem ta sama wartość...10333 klatek ( czy jakoś tak ). Tak jakby program nie pozwalał na wykonanie filmu dłuższego niż te bodajże 10333 klatki. Bardzo dziwna sprawa. Jeśli przerobiło te 10333 klatki, to powstaje normalny filmik do tej właśnie wielkości. (ok 6,5 minuty ). Jeśli teraz wywalę z projektu pierwsze 6,5 minuty, to mogę ponownie stworzyć kolejne 6,5 minuty następnej części filmu który obrabiam. Czyli mogę sobie zrobić cały filmik, ale tylko w 6,5-cio minutowych częściach. Taka paranoja.

niedziela, 16 marca 2008, 13:25
Moderator
Moderator

Epidemia 6 minut? :mrgreen:

niedziela, 16 marca 2008, 13:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dopiero teraz przeczytałem post informacyjny na górze, o tym, że to dział poświęcony tylko pinacle editions, a nie pinacle studio. Przeniosłem już mój temat do odpowiedniego działu.

Za zamieszanie przepraszam. Ten temat można oczywiście wykasować.

wtorek, 18 marca 2008, 17:21
Nowy
Nowy

Może powiedz jaki masz system plików Fat 32 czy NTFS jeżeli Fat 32 to wszystko wyjaśnia zmień na NTFS i wszytko będzie ok a jeżeli masz NTFS to ja się poddaje

sobota, 5 kwietnia 2008, 17:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]