Teraz jest piątek, 18 października 2019, 09:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Prośba o pomoc - render Vegas pro 17 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prośba o pomoc - render Vegas pro 17
Witam
Jestem na forum nowy i nigdy nie przypuszczałem że będę kiedykolwiek miał styczność z takimi zagadnieniami :)
Ale do rzeczy... Po urlopie stwierdziłem, że pora zarchiwizować nagrania z GoPro, a najlepiej to je zmontować w jakiś krótki klip wakacyjny.
Znajomy polecił Veas od Sony. Mówił że jest wersja trial (wspominał tylko o ograniczeniu 30 dni). Więc zainstalowałem, dodałem media i szybko zabrałem się do roboty (to jest mój pierwszy w życiu montaż wideo). Zajęło mi to prawie całą zeszłą sobotę (z przerwami na posiłki). I nadszedł czas renderowania... Ku mojemu zdziwieniu, program poinformował mnie, że w wersji trial zrobię jedynie 2 minuty. A u mnie wyszło ok 10-ciu !
Próbowałem wszystkiego. Eksportu do innych formatów, które mógłbym nagrać lub wyrenderować w innej darmowej aplikacji, puszczania podglądu na drugim ekranie i nagrywanie z niego w czasie rzeczywistym. Niestety podgląd nie jest płynny (to raczej pokaz slajdów), a wszelkie próby zapisu i eksportu kończą się informacją o ograniczeniu 2min.
Czy macie jakieś inne pomysły ? Używam tego programu po raz pierwszy i podejrzewam że ostatni. Dlatego zakup licencji za 500$ nie wchodzi w grę.
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza i wyrenderuje dla mnie mój filmik ? Zapłacę w granicach rozsądku.
Pozdrawiam
Bartłomiej :)

sobota, 28 września 2019, 18:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Prośba o pomoc - render Vegas pro 17
Zmontuj jeszcze raz za pomocą Davinci Resolve. Jest to program darmowy i nie ma żadnych ograniczeń co do długości eksportu. Jak ci się spodoba to jest opcja zakupu pełnej wersji Studio.
Program można pobrać z tej strony https://www.blackmagicdesign.com/produc ... ciresolve/
Jest na samym dole.

ps. Być może w twoim Vegasie jest możliwość eksportu projektu, który przyjmie Davinci. Wtedy unikniesz montażu. No ale w tej kwestii musiał by ktoś od Vegasa się odezwać lub trzeba poszukać po necie.

sobota, 28 września 2019, 19:21
Nowy
Nowy

Jak ognia chciałbym uniknąć ponownego montażu tego wideo. Straciłem już na to prawie cały dzień.
Niestety eksport projektu innego niż *.veg jest również w wersji trial obcięty do 2 min.
Jednak dziękuje za chęć pomocy :)

sobota, 28 września 2019, 19:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
Niestety eksport projektu innego niż *.veg

Tu nie chodzi o eksport z vegasa ale wyeksportowanie projektu z Vegasa do Davinci by uniknąć ponownego montażu.
Cytuj:
Straciłem już na to prawie cały dzień.

To stracisz drugi a wiedza na pewno ci się przyda jak będziesz robił kolejne montaże. Teraz masz już ciut łatwiej bo masz już wszystko poukładane w głowie. Teraz wystarczy znowu to poskładać ale w Davinci. Podstawowe funkcje w DR są łatwe do ogarnięcia.

sobota, 28 września 2019, 19:47
Nowy
Nowy

Tak. Wiem. Eksport projektu powyżej 2 min jest nie możliwy w wersji Trial (poza *.veg).
To mój pierwszy i pewnie do kolejne urlopu ostatni montaż. Więc jestem i pozostanę w tek kwestii nowicjuszem :)
Montaż od nowa całości klipu nie wchodzi zupełnie w grę.

sobota, 28 września 2019, 19:55
Moderator
Moderator

Zobacz czy się da: https://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=35&t=42854

Poza tym, jeżeli (teoretycznie) darmowy Da Vinci Resolve wydaje Ci się zbyt trudny, to pomyśl o programie napisanym dla amatorów, (nie ma absolutnie nic obraźliwego w tym określeniu, ja również nie zarabiam filmowaniem, czy montażem). Może to być na przykład https://www.movavi.com/pl/video-editor-plus/ za 240 złotych, albo nieco droższe Pinnacle Studio, bo ma wsparcie jurekwejh, czyli naszego kolegi z forum, który o tym programie wie więcej, niż kolejna ekipa która go tworzy.
zeus_40 napisał(a):
Straciłem już na to prawie cały dzień.

Wiesz - zawsze jest szansa że że chwycisz bakcyla i zamiast poczucia utraty czasu, zaczniesz odczuwać bardziej pozytywne emocje. :wink: Myślę więc podobnie jak fransua i uwierz, wiemy o czym mówimy. :D

niedziela, 29 września 2019, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zeus_40, podziel swój montaż na mniejsze części każda do dwóch minut, i każdą przekopiuj do innego, nowego projektu. Tak je wyeksportujesz do kilku składowych filmików, które połączysz w całość w jakimkolwiek innym programie.
Tu masz pokazane jak to robić:

https://youtu.be/iaGqLahkICY

niedziela, 29 września 2019, 11:36
Nowy
Nowy

Dzieki Panowie za rady i wsparcie. Wczoraj usiadlem i podzielilem caly projekt na krotkie odcinki do 2 minut. Potem wyrednerowalem, wrzucilem w davinci, dodalem podklad muzyczny do calosci i ponowny render.
Nie twierdzilem ze Davinci jest trudny, bo nigdy go nie uzywalem. Okazal sie byc banalnie prosty (jesli chodzi o moje potrzeby), podobnie jak Vegas.
Tak wiec dziekuje za pomoc. Temat uwazam za zamkniety :)
Pozdrawiam i zycze spokojnego wieczoru :)

niedziela, 29 września 2019, 19:30
Moderator
Moderator

zeus_40 napisał(a):
...Nie twierdzilem ze Davinci jest trudny, bo nigdy go nie uzywalem. Okazal sie byc banalnie prosty (jesli chodzi o moje potrzeby), podobnie jak Vegas.
Tak wiec dziekuje za pomoc. Temat uwazam za zamkniety :)
Pozdrawiam i zycze spokojnego wieczoru :)

Przepraszam. :wink: Mam więc tym większą nadzieję że będzie to Twoje hobby. Jakby co, zapraszamy. :D

niedziela, 29 września 2019, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]