Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 13:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 867 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Następna strona
 pomoc przy efektach w Sony Vegas 6 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: pomoc przy efektach w Sony Vegas 6
Efekt rozbicja szyby w formie przejścia pomiędzy klipami był jednym z efektów w Pinnacle 9 (pod Vegasa nie udało mi sie czegoś takiego znaleźć).
Rozbicje szyby musiałbyś zrobić w Photoshopie i wrzucić do Vegasa jako plik graficzny - i miałbyś taki efekt jak na 2 filmie. Im bardziej jesteś Pro grafikem, tym lepszy będzie efekt.

poniedziałek, 29 marca 2010, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hmm, troche cienko będzie to wyglądać :?

Myślałem że są jakieś takie efekty pod Vegasa.

poniedziałek, 29 marca 2010, 15:40
Stały bywalec
Stały bywalec

Sa pliki gotowe pliki .mov z takim efektem ktore wystarczy nalozyc na film, ale latwiej sciagnac pedzel do photoshopa ktory tak wyglada i zapisac bez tla

czwartek, 13 maja 2010, 23:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Sa pliki gotowe pliki .mov z takim efektem ktore wystarczy nalozyc na film, ale latwiej sciagnac pedzel do photoshopa ktory tak wyglada i zapisac bez tla

czwartek, 13 maja 2010, 23:29
Stały bywalec
Stały bywalec

czy na forum był poruszany ogólnikowo temat o pluginach do vegasa 9?
Chodzi o podstawy... samo dodawanie ich i źródło skąd brać.

pozdr

poniedziałek, 26 lipca 2010, 23:30
Nowy
Nowy

Po co się męczyć jak można ściągać już gotowe efekty :) ? Polecam zajrzeć na http://vegas.vm-rexor.pl/ i zapoznać się ze świetnymi efektami i pluginami :)

czwartek, 14 października 2010, 15:05
Nowy
Nowy

Witam, jestem po raz pierwszy na tym forum i od raptem paru dni używam Sony Vegas Studio 9. Przyznam, że pierwsze wrażenie robi przytłaczające - kupa różnych ustawień, nic, co bym na pierwszy rzut oka uznał za intuicyjne. Ale do dzieła.
Chcę zrobić następujący efekt, leci fragment nagranego filmu. po czym ostatnie ujęcie się zatrzymuje (stop klatka) i następuje powoli zbliżanie na pewien element filmu (dajmy na to, twarz postaci). Jak mogę to zrobić?

środa, 30 marca 2011, 14:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cubuk napisał(a):
Chcę zrobić następujący efekt, leci fragment nagranego filmu. po czym ostatnie ujęcie się zatrzymuje (stop klatka) i następuje powoli zbliżanie na pewien element filmu (dajmy na to, twarz postaci). Jak mogę to zrobić?

Banal, ustaw sobie linie odczytu na momencie ktory ma byc stop klatka,
nastepnie w oknie podgladu (nad oknem jest opcja jakosci podgladu) ustaw best/full i kliknij ikone dyskietki.W taki sposob zrobisz zdjecie w najwyzszej rozdzielczosci obrabianego materialu i zapisz je sobie do wygodnego dla ciebie folderu.Nastepnie odnajdujesz to zdjecie i wstawiasz na linie montazu i tu jedynie pozostaje ci do uzycia opcja croping video events, o uzytkowaniu ktorej mozesz poczytac w opcji help/contents and index.Sa tam rowniez przyklady graficzne.A jak nie nauczono cie angielskiego to slownik w lape i z pewnoscia dasz sobie rade.

środa, 30 marca 2011, 15:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuje inaczej.

Dla wybranego klipu wybierasz z menu głównego: Insert-> Video Envelopes -> Event Velocity. Na klipie zostanie wyświetlona zielona kreska która pozwala sterować prędkością odtwarzanego klipu. Stajesz teraz kursorem w miejscu gdzie ma być stop klatka i klikasz dwukrotnie w zieloną linię aby dodać klatkę kluczową dla Event velocity. Następnie dodajesz kolejną klatkę kluczową i ustawiasz jąjako bezpośrednio następną definiując jednocześnie prędkość odtwarzania na 0%. Teraz pozostaje już tylko przejść do Pan/Crop i z użyciem klatek kluczowych przybliżać oddalać czy co tam chcesz.

Ewentualnie w miejscu stop klatki klip możesz przeciąć i wtedy dla drugiego kawałka ustaw jedną klatkę kluczową na samym początku z wartością 0%.

czwartek, 31 marca 2011, 14:59
Bywalec
Bywalec

Witajcie,
Czy można w Vegasie zblurować fragment obrazu? Domyślam się że można to zrobić za pomocą maski ale kompletnie nie wiem jak...

Ok już sobie poradziłam właśnie za pomocą maski.
Ale krawędzie są za ostre. Wiecie może czy da rade zmiękczyć krawędzie?

poniedziałek, 30 maja 2011, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wrzuć filtr blur (rozmycie) na maskę.

poniedziałek, 30 maja 2011, 23:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W trakcie tworzenia maski możesz zdefiniować sposób jej wtapiania. W panelu Pan/Crop przy tworzeniu maski masz zakładkę Path a w niej opcję Feather type - zmień z None na In/Out/Both w zależności od potrzeby a następnie ustaw sobie odpowiedni stopień wtapiania Feather wyrażony w procentach.

wtorek, 31 maja 2011, 06:34
Bywalec
Bywalec

Właśnie o to mi chodziło. Bardzo dziękuję za pomoc.

wtorek, 31 maja 2011, 09:18
Nowy
Nowy

Zamierzam zrobić coś takiego, że na jednym, ruchomym elemencie filmu (nazwijmy go X) będzie znajdować się grafika - element Y. Wiem jak to zrobić za pomocą funkcji pan/crop, problem polega jednak na tym, że gdy element X znajdzie się zbyt blisko lewego lub prawego krańca ekranu, to nie mogę na niego nałożyć grafiki Y, bo jest wtedy dziwnie "wcinana" od lewej/prawej strony (ten kwadrat otaczający literę "F" w pan/crop zaczyna wyjeżdżać poza krańce obrazka).

Jak temu zaradzić?

poniedziałek, 4 lipca 2011, 09:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakoś mało czytelnie zadałeś pytanie - przynajmniej dla mnie. Może zamieść jakiś obrazek przedstawiający twój problem.
Mogę się jedynie domyślać że twój obiekt Y (jest zdjęciem/jakąś formą grafiki) i jest na tyle duży że próbując go pomniejszyć poprzez Pan/Crop brakuje ci miejsca do przesunięcia ramki. Jeśli w tym tkwi problem to zmniejsz obiekt Y i wrzuć go ponownie na timeline.

środa, 6 lipca 2011, 08:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 867 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58  Następna strona